Bojlerrel kapcsolatos kérdés

Indította Jani, 2010. szeptember 19., 20:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Novill

Én személy szerint a hajdú bojlereket javaslom meleg víz elõállítására. A kombi kazán mellett is lehet villanybojlert meg tartani. Ha probléma merül fel a kombi kazánnál, akkor is lesz meleg vized. A villany bojler éjszakaira kötve olcsóbb a nappalinál.

Szelei

Ha spórolni akarsz a mindenkori meleg vízen, javaslom a kombinált bojlert ami mind árammal mind központi fûtés hálózatára rá köthetõ és késõbb napkollektorról is fûthetõvé válik. :)

Gyurmaúr(fi-relé)

De azért ne feledkezzünk meg az átfolyós rendszerû villanybojlerrõl sem, hiszen az akkor jó, amikor se a napkollektor, sem semmi más nem csinált melegvizet. Természetesen, a 3 fázis 400V-on mûködõ átfolyós (ebbõl csak az NSZK gyártmányúak jók!!) vízmelegítõt csak és kizárólag éjszakaival mûködtessük, vagy napelemmel, mert ez azért olyan 20kW-nál kezdõdõ teljesítménnyel rendelkezik, bár egy zuhizáshoz max 6-8 percig kell mûködtetni. 

andy78

üdv mindenkinek!
nekem egy kérdésem lenne én évente vízkövezem bojleremet ezzel ártok neki vagy nem.?

Novill

Nem ártasz az évenkénti vízkövezéssel neki, csak felesleges. A gyártó általában 2,5 évben határozza meg a javaslatában. Függ a víz minõségétõl az adott helyen, függ a beállított hõfoktól és függ az elhasznált víz mennyiségtõl, hogy mikor kell vízkõtelíteni. Általános tapasztalatom  maximális hõfokon 3 év, 60 fok körüli beállított értéken kibír 5 évet maximum.

Szelei

Az aktív anódot viszont kísérd figyelemmel és azt idõben cserélni kell!

A 3 éves vagy annál késõbbi vízkõrtelenítést én is jobban preferálom. Fölösleges kiadásoktól mented meg magad mint tömítés, kiengedett víz mennyisége és az esetleges sorkapocs idõ elõtti tönkremenetele. :)

jomba

Üdv. A bojler hõkorlátozoja folyamatosan lekapcsol pedig nincs melegvíz.
a kérdésem mi okozhatja? Korlátozó hibája? Vezetékek rendben vannak. Nem tudja felfuteni a vizet,mert egy kis idõ után lekapcsol.

Novill

Ha hajdú típusú bojlere van elõfordulhat, hogy egy régebbi típusnál a belsõ csõ mûanyagból készült. Ez eltöredezik és nem a bojler felsõ pontjáról folyik ki a meleg víz hanem lentebbrõl, így az alsóbb része felé haladva hidegebb a víz. Ennek a javítása a bojlerbõl leengedve a vizet, alaplap leszerelése után láthatóvá válik. Ekkor látható, hogy a meleg vízcsõ nem ér a felsõ részészég. Ilyenkor ki kell szedni ( kiütni) a mûanyagcsövet és helyére lehet visszaszerelni az üzletben vásárolt csövet. Ez kapható az üzletben, mert ez egy típus hiba. A másik hiba lehetõség, hogy a bojler vízköves, habár ekkor a hõkorlátozónak le kellene kapcsolni. A bojler fûtõbetétje körül le van rakodva a vízkõ. Így a víz nem tud áramlani ezért szét kapcsol a szabályzó. Javítása a bojler víz kõtelenítésével oldható meg.

jomba

Idézetet írta: Novill Dátum 2012. november 01., 13:11:16 DÉLUTÁN
Ha hajdú típusú bojlere van elõfordulhat, hogy egy régebbi típusnál a belsõ csõ mûanyagból készült. Ez eltöredezik és nem a bojler felsõ pontjáról folyik ki a meleg víz hanem lentebbrõl, így az alsóbb része felé haladva hidegebb a víz. Ennek a javítása a bojlerbõl leengedve a vizet, alaplap leszerelése után láthatóvá válik. Ekkor látható, hogy a meleg vízcsõ nem ér a felsõ részészég. Ilyenkor ki kell szedni ( kiütni) a mûanyagcsövet és helyére lehet visszaszerelni az üzletben vásárolt csövet. Ez kapható az üzletben, mert ez egy típus hiba. A másik hiba lehetõség, hogy a bojler vízköves, habár ekkor a hõkorlátozónak le kellene kapcsolni. A bojler fûtõbetétje körül le van rakodva a vízkõ. Így a víz nem tud áramlani ezért szét kapcsol a szabályzó. Javítása a bojler víz kõtelenítésével oldható meg.

Ezen már túl vagyok. Kb 2 évvel ezelõtt jelentkezett ez a hiba. Ezt a részét már megoldottam.
Már teljesen kihûlt a bojlerben a víz mikor eszrevettuk hogy nem melegít. Majd miután visszakapcsoltam a hõkorlátozót, fél óra mûködés után újból kioldott.

Szelei

Idézetet írta: jomba Dátum 2012. november 01., 14:00:30 DÉLUTÁN
Ezen már túl vagyok. Kb 2 évvel ezelõtt jelentkezett ez a hiba. Ezt a részét már megoldottam.
Már teljesen kihûlt a bojlerben a víz mikor eszrevettuk hogy nem melegít. Majd miután visszakapcsoltam a hõkorlátozót, fél óra mûködés után újból kioldott.

Akkor csak csövet vagy az elektronika egyes részeit is kicserélted pl.: fûtõbetét, termosztát, aktív anód, hõkorlátozót.

Mert ha az aktív anód hatástalanná válik hirtelen és gyorsan felszaporodik a vízkõ. Vagy a hõkorlátozó mechanikailag ment tönkre és érzékenyebbé vált mint amire készítették. Ennek cseréje víz leeresztése nélkül is gyorsan meg oldható és ellenõrzésére is van megoldás ha van 100 Co os hõmérõd és egy hajszárítód (forrasztópáka).