Kerintgető szivattyú átkapcsolása inverterre

Indította ELEKTOR-KALANDOR, 2018. október 22., 08:53:48 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

ELEKTOR-KALANDOR

Kérdésem a következő lenne ,kell- e késleltetés ha áramszünet esetén inverterre átkacsol a rendszer.

nyaki

Üdv!
Inverteres üzemet ott alkalmaznak, ahol az áramkimaradás jelentős anyagi és/vagy üzembiztonsági kockázatot jelent. Innen nézve, a normál átkapcsolási időn kívüli késleltetés nem megengedett. Ehhez a feladathoz standby/line interactive/online invertert használnak.
Természetesen, ha az élet- és munkavédelem megköveteli, akkor meghatározhatnak bizonyos kritériumokat az üzemeltetésével kapcsolatosan, de ennek érthetően leírva nyomának kell lenni a munkavédelmi utasításban.

helcs

Pont jó a téma. Nyaki mint öreg motoros vegyes kazán keringetőre mit tennél? Nem tudok eligazodni a kínálatban.

nyaki

Oda tök mindegy milyen rendszerűt teszel, csak a kimeneti jelalakja tisztán színuszos legyen és a motor meddőjét is figyelembe véve, a teljesítménye a motorteljesítményének legalább duplája legyen. A minőséginek mondott invertereken feltüntetik a VA-es maximális teljesítményt is! Nyilván vannak forgalomban olyan keringtetők, amelyek beépített inverterrel rendelkeznek, annak viszont a jelalak nem mindig fontos szempont, így választható hozzá akármilyen olcsó típus is, de ezt nem árt letisztázni az inverter vásárlás előtt.

ELEKTOR-KALANDOR

Köszi Nyaki úr,emberemnek rendelkezésére állt  inverter ,akkumulátor+töltő, azt szerette volna ha vízteres kandallóban ne forrjon fel a víz áramszünet esetén .Ehhez csináltam neki  1 automata átkapcsolót azért kérdeztem az átkapcsolás késleltetését mert  elolvastam ezt  http://panelectron-shop.hu/spg/406100/Futes-szunetmentesitese
Már megoldódott. Köszi .