Spot lámpa beépítése

Indította petike199600, 2012. december 14., 07:07:08 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

petike199600

Sziasztok!
Tegnap áthívott a szomszéd hogy kellene neki a fürdőszobába 2 db spot lámpát beépíteni.
Aztmondja hogy gipszkarton van fent ezt majd énis megnézem.
A kérdésem:
Ha gipszkarton van fennt akkor e fölött van ugye üveggyapot szigetelés,itt hogy vihetem el a csövet?
Úgykell elképzelni a szobát hogy egy keskeny 2*5 méteres fürdőszoba középen van most fentt egy hagyományos lámpa.Onnan szándékoztam vinni áramot a bejárat fölé.
Gondolom LED lámpát érdemesebb beépíteni.
A legkevesebb rombolással kellene odavinni az áramot a spot lámpához.
Várom a válaszokat!
Köszönöm szépen!

nova

Nem feltétlenül van felette szigetelés, hiszen a belterekben a gipszkarton szerkezetek esztétikai szempontok szerint készülnek. Általában ilyenkor a hozzáférhetőség a legnagyobb probléma.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Novill

Petike ha a meglévő lámpától a gipszkarton mögött meg lehet próbálni eltolni egy műanyagcsövet ( vagy behúzószalagot) a szerelendő spotlámpához. Ha ez sikerül, akkor érdemes a gipszkartont megfúrni, mert így nincs rombolás. Ez nem minden esetben sikerül. Ha be süllyesztett lámpát akarsz felszerelni, előtte meg kell győződni, hogy elegendő hely áll rendelkezésre a gipszkarton mögött.

etfLED

belső tereknél nem használnak szigetelést ha nem szükséges a hő védelem
de olyan lámpát vegyen amit használhat fürdőszobában és magas a világítás szöge

petike199600

tudsz nekem ilyen lámpákat mutatni?
Szombaton kipróbálom ezt a "csöves"  ;D megoldást.  ;)
Köszönöm a válaszokat!

Üzenet összefûzve: 2012. december 14., 17:37:12 DÉLUTÁN

Viszont van még egy probléma és csak most jutott eszembe.
A spot lámpának a foglalatának a kivezetése ugye sorkapocsra van kihozva.
Na hát ugye a spot lámpának a foglalatának a 2 kivezetését összekéne kötni a lámpától jövő vezetékkel.DE HOL?
Ez a kérdés.Hol?Mivel?Hogyan?
A szigetelésbe csak nem nyomom bele a kötést hát az tüzveszélyes.
Hogy kéne ezt össszekötni?Kötődobozt ugye oda hely hiányában nemtudok tenni.
Várom az ötleteket.
Köszönöm szépen!

etfLED

volt egy rész a fórumon ahol megmutattam néhány terméket
Én 5630as LED el szerelt lámpákat használok a fürdőben de nekem nincs beépítve a lámpa
Ha beraktad a keretet akkor csak viszel oda egy fázist és egy nullát majd párhuzamosan egy másikat a másik kerethez EZ FONTOS
a földelést rád bízom nem szeretnék ötletet adni
Ezt a csövezést nem értem szerintem csak hosszabbítsd meg a meglévő vezetéket 0,75 ös MT vel
esetleg csinálhatsz egy 12 v os dc hálózatot és design világítást is kiépíthetsz

petike199600

Ez a keret szavadat nem értem.
Mi ez?  :D

etfLED

a GU10 es lámpát egy beépítő keretbe rakod bele

petike199600

Ja értem a lámpatestre gondolsz.
De a kérdésem az is volt hogy a kötést hogy oldjam meg?
Ami jön a jelnelegi lámpától azt összekell kötni a spot foglalatának a kivetésével.
Földelni nem fogom !

Novill

Azért vegyük figyelembe, hogy az erősáramú hálózatok szerelésére van minimális keresztmetszeti előírás, és ez nem 0,75-ös.  A gyengeáramú hálózatnál pedig a tápegységtől kell méretezni, itt már előfordulhat 0,75-ös keresztmetszet. Természetesen a távolság és a terhelés határozza meg részben a vezeték keresztmetszetet. Az érintésvédelemnél a lámpatest érintésvédelmi osztálya a mérték adó.