Villamos kapcsolószekrények hõkamerás vizsgálata

Indította Könyves Kálmán, 2012. június 20., 13:40:07 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Könyves Kálmán

A fésûs sín szakszerû bekötéséhez a Schneider árul bekötõ tartozékot, ha megtalálom be is linkelem, ha jól rémlik 25mm2-ig fogad vezetéket, rá lehet pattintani a sínre és az áramvezetõ része kb olyan, mint a fésûs síné.

Tapatalk segitségével Android tabletrõl

Üzenet összefûzve: 2012. június 24., 20:34:53 DÉLUTÁN


Errõl beszéltem az elõbb. Ha nem elég a 25mm2, mindkét végérõl meg kell táplálni a sínt ;)

JUVILL


A RITTAL, EATON (Moeller), SCHRACK, Legrand ... és az egyéb gyártók és forgalmazók katalógusaiban is találsz ilyet.

nova

Milyen gyártmányú hõkamerát érdemes vásárolni? Gyakorlati tapasztalatok alapján melyik a nyerõ?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Könyves Kálmán

Errõl inkább egy olyan szakértõt kellene kérdezni, akinek már több is megfordult a kezében, esetleg napi használatban. Sokoldalú eszközt kell választani, és az ára sem mindegy. Egyébként ha megnéztétek a termográfiával foglalkozó oldalt, látszik, mennyi mindenre használható még, épületek hõszigetelésének vizsgálata, mechanikus berendezések állapotfelmérése, hibakeresés elektronikus panelen, stb, stb . Nekem a Fluke hõkamerája volt a legszimpatikusabb eddig, de ez csak szubjektív vélemény.

nova

Na majd kifaggattok egy szakit. :) A Fluke gyártmány volt az egyik kinézett típus ha jól emlékszem.

Idézetet írta: Könyves Kálmán Dátum 2012. július 02., 16:55:57 DÉLUTÁN
látszik, mennyi mindenre használható még, épületek hõszigetelésének vizsgálata

Valahol mintha azt hallottam volna, hogy a kapcsolószekrényekhez használatos hõkamera nem alkalmas épületek hõszigetelésének vizsgálatára.
Mivel teljesen járatlan vagyok a témában, ezért utána kell majd olvasnom. Ezen a területen is még sok a hiányosságom, de majd bepótolom.  ;)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!