Ráznak a tárgyak

Indította mda871, 2017. november 20., 23:22:42 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

mda871

Egyik ismerősnél mosógép hajszárító mikró rázott de megoldódott a szerelő megcsinálta.Mi lehett a probléma mert ő nem igazán értette ami mondott neki a szerelő.Esetleg földelés problémára gondoltam.

980POWER

Ez megint csak találgatás lesz! A hajszárító ki lóg a sorból, az biztos hogy rázott és ha igen melyik alkatrésze?

mda871

igen az kettős szigetelésű viszont a markolata rázott lehet van rajta valami fémes nem tudom.

980POWER

Lehet, hogy párás volt a hajszárító felülete, de elvileg nem tud annyira, hogy rázzon is. Ha a védő vezető valahol megszakad, de úgy értem, hogy a szakadás után még marad egynél több készülék, ami védővezetős és ezek közül csak egy is meghibásodik oly módon, hogy a fémszerkezete fázist kap a többi készülék szintén fázist kap, mert a szakadás miatt nem tudja a védővezeték betölteni az elsődleges feladatát, vagyis a hibaáram elvezetését. Nem fogja beindítani a zárlatvédelem működésit.

Durván mondva a védővezető feladata a hibaáram elvezetése a trafó csillagpontja felé. Persze ebben a körben más alkatrészek is részt vesznek.
Ez csak egy lehetőség amire én gondolok. Remélem érthető amit írtam!

mda871


JUVILL


Ez megint egy összetett téma.
A hajszárítóra már kaptál választ. Ez kettős szigetelésű, II-es érintésvédelmi osztályú, védővezetőt nem igényel.
A többi berendezés I-es érintésvédelmi osztályú, védővezetős érintésvédelemmel kell ezeket ellátni.
Az, hogy valóban ráz-e, ezt egy hurokellenállás méréssel tudod ellenőrizni.
Ehhez viszont ismerni kell, hogy milyen az áramkör biztosítója (olvadó, vagy kismegszakító), és mennyi a karakterisztikájuk. Hozzáteszem, ezek végáramköri berendezések.
Neked ezek a fogalmak feltehetően újak, de a fórum témaköreiben találsz rá képletet, rajzot.
Például a tudásbázisban.

mda871

Valóban ráz e?Szerinted ha nem lehet megfogni az ráz?

Simon Endre

Vannak fémházas hajszárítók (Professzionális) és találkoztam külföldről behozott "háztartásival" amelyen eredetileg ÁVK-s angol szabvány szerinti dugó volt, azt lávágta róla a tulaj és tett rá egy "eurót", úgy került hozzám hogy az eredeti 200 V 60Hz (!) helyett az itthoni idönkénti 240 V-ot nem bírta. A levágott dugót elhozta ma is megvan, nem szerelhető! Azt mondta a szállodákban ilyen (volt...?)