Földelések kialakítása

Indította petike199600, 2012. november 02., 08:53:01 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Villanyreszelő

Üdv. Petike!

Parancsolj:http://www.luxvill.net/T_foldelo_szonda_2m-es_30*30*4_10mm_koracellal_tuzihorganyzott
Van 3 méteres kiszerelésben is.
Leverése nagykalapács :)
Méréshez egy ÉVÉ UNIVERZÁLT használok,de úgy gondolom hogy egy villanyszerelőnek ez bőven elég,még sok is. :)
B.Ú.É.K

balzsi

"Vigyázat rossz értelmezés: A földelés nem vész tartalék, fontos szerepe van, a nullázás egyik feltétele a jó földelés is. De még a természet gyógyászatban is kimutatható az elektroszmogra vissza vezetve  .  Az üzemi földelőnek igen is van jelentős szerepe."

Kedves Novill!

Én úgy gondolom, amíg a PEN tökéletesen ellátja szerepét, addig nehéz vele azonos eredményt produkálni földelőszondákkal. Mivel PE, EPH is a PEN-en keresztül kerül legkisebb ellenállással nullpotenciára, ezért használtam én a "vésztartalék" megfogalmazást.

Üzenet összefûzve: 2012. december 31., 18:19:35 DÉLUTÁN

Idézetet írta: Villanyreszelő Dátum 2012. december 31., 18:15:05 DÉLUTÁN
Üdv. Petike!

Parancsolj:http://www.luxvill.net/T_foldelo_szonda_2m-es_30*30*4_10mm_koracellal_tuzihorganyzott
Van 3 méteres kiszerelésben is.
Leverése nagykalapács :)
Méréshez egy ÉVÉ UNIVERZÁLT használok,de úgy gondolom hogy egy villanyszerelőnek ez bőven elég,még sok is. :)
B.Ú.É.K

Azért a nagykalapácsnál én jobb megoldásnak tartom a vésőgépes leverést. ;)

Villanyreszelő


Azért a nagykalapácsnál én jobb megoldásnak tartom a vésőgépes leverést. ;)
[/quote]

Miért is? :)

petike199600

Köszönöm a válaszokat!
Földelési ellenállást nem lehet mérni egy multiméterrel?
Azt hogy kell?

Villanyreszelő

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2012. december 31., 18:29:11 DÉLUTÁN
Köszönöm a válaszokat!
Földelési ellenállást nem lehet mérni egy multiméterrel?
Azt hogy kell?

Nem sajnos,a Multiméterek 9 voltos elemet használnak a méréshez,ami nem elegendő.
A földelési ellenállás mérők,pedig különböző impulzusokat ha jól tudom,több szondával működnek.

petike199600

Ilyen mérőt nemlehet "házilag" készíteni valahogy?

Villanyreszelő

Ahhoz az én szaktudásom kevés. :)
De ha azt a vaterásat megveszed 5000 forintért amit belinkeltem,nem bonyolódsz túl nagy kiadásba,meg úgysem sokat használod.

balzsi

Idézetet írta: Villanyreszelő Dátum 2012. december 31., 18:21:56 DÉLUTÁN

Azért a nagykalapácsnál én jobb megoldásnak tartom a vésőgépes leverést. ;)

Miért is? :)


Nekem két okból jött be a vésőgép, nem fáradtam el, nem vertem szét a szondám végét.  ;)

Üzenet összefûzve: 2012. december 31., 19:33:57 DÉLUTÁN

Idézetet írta: petike199600 Dátum 2012. december 31., 18:29:11 DÉLUTÁN
Köszönöm a válaszokat!
Földelési ellenállást nem lehet mérni egy multiméterrel?
Azt hogy kell?

Ha én itt leírnám, hogyan oldottam meg a L-N, L-PE, L-földelés hurokellenállásának mérését, akkor a szakembereknek rémálmaik lennének.   :)

Marton

Idézetet írta: Villanyreszelő Dátum 2012. december 31., 18:35:50 DÉLUTÁN
Nem sajnos,a Multiméterek 9 voltos elemet használnak a méréshez,ami nem elegendő.
A földelési ellenállás mérők,pedig különböző impulzusokat ha jól tudom,több szondával működnek.

A multiméterek ellenállás méréskor kissebb mint 0,5V-os mérőfeszültséget használnak, hogy egy elektronikai panelon méréskor ne zavarjon a mérésbe a félvezető (tranzisztor, dióda, stb.). Ugyanis a manapság használatos félvezető anyagok alapja a szilicium mely 0,5 fölötti feszre nyitnak ki. Ezért van un. dióda mérő állás, ekkor tudsz félvezetőt, diódát mérni amit ha nyitó irányba méred, a műszeren kb. 0,5V-os kijelzést láthatsz, azaz ezaz érték a rajta eső mérőfeszültségnek. Félvezető méréskor jellemzően 3V-al mér a müszer. 
Ezért is nem alkalmas az átlagos multiméter szigetelés tesztelésre.

balzsi

Több alkalommal felvetődött a kérdés fórumon belül, hogyan célszerű leverni a földelőszondát. Ezzel kapcsolatban találtam videót, melyben 3 féle technológia látható. :)



Itt egy tuti megoldás.