Diesel aggregátor kiválasztása

Indította mikerulz, 2014. október 14., 13:31:33 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

faxelektro

JÓ estét
                  A generátor az épülettől kb 15m távolságra van azért kellene valamilyen szétbontható bekötés mikor nem használják mivel ott át járás van és a kábelt el kell távolítani mikor nincs áram szünet . És még az van,hogy szűkség esetén használnák az iskoláknál,óvodáknál mivel a falu tulajdona.
                                              CZAPI hogyha,adnál egypár jó tanácsot vagy bárki más meg köszönném. 

czapi

Üdv!

Én beépítenék a főelosztóba egy 1-0-2 választó kapcsolót(63A) és a kapcsolótól egy független kábelt a generátor csatlakozáshoz.
1- Normál betáplálás
0- leválasztva
2- Generátoros betáplálás

faxelektro

A főelosztóba hova tegyem a választó kapcsolót és a kábel 4x6 sodort réz elég lesz-e azért tennék 4x6-ost mivel más épületeknél is használnák.

czapi

Üdv!

A normál betápot kötöd a kapcsoló 4-6-12 pontjára
A generátor betápot kötöd  a kapcsoló 2-8-10 pontjára
A főbiztit kötöd  a kapcsoló 1-5-9 pontjára

A körülményeket és a terhelést nem ismerem de 6-os vezeték kevés 63A-hez

faxelektro

Üdv
      A generátor háromfázisos a gond az lesz,hogy nem egyforma a fázisonkénti terhelés pl ahogy néztem a konyha hat konnektora egy fázison van egyáltalán nem egyformán vannak terhelve a fázisok.
Elég modern a generátor de nem tudom történhet valami gond vele vagy van védelme ami ki kapcsolja.A konyhában van két drb 7kw sütő két hűtőszekrény ,egy kávéfőző  Az elektromos sütöket nem sokat használják mivel van egy óriás fás kályha inkább azon föznek  .

faxelektro

Jó estét
            Ma alkalom akadt a generátor kipróbálására mivel reggel 8 órától 15óráig áram szünet  volt  az egész községben. Az egész tanács épületét tápláltuk meg,sajnos a régi generátor 4x4 kábelével a két végén 2drb 16A dugasz háromfázisos dugaljba csatlakoztatva. Semmi gond nélkül működött egész nap amig vissza kapcsolták az áramot kb 10drb komputer, nyomtatok, világítás,   fa tüzelésű kazán.Ez egy sürgősségi eset volt a kultúrotthont biztos ezzel a szereléssel meg sem próbálnák.  Nagyon csendesen és feszültség ingadozás mentesen működött,a kábel sem melegedett egy kicsit se.