Lakás rendeltetésszerû használata villanyszerelés szempontjából

Indította Novill, 2012. január 28., 21:38:52 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

szabi75

Nekem most van egy felújítási munkám, ahol a házban 2 db áramköri elosztó van beszerelve, mindegyik elosztói hálózathoz tartozik 1-1 fürdõszoba is. Mindkét elosztóba van beépítve 1-1 áramvédõ kapcsoló, 100mA-es. Mondtam a tulajnak, hogy ki kéne cserélni 30mA-esre, de nem igazán akarja ezt a költséget bevállalni. Én viszont garanciát szeretnék vállalni a munkára, úgyhogy valami kompromisszumos megoldás kell. Vegyem meg neki? Röhej, hogy cirka 12-14 ezer forinton megy a harc. Ti mit tennétek?

nova

Hát ha a saját és családjának az életének a biztonsága ennyit nem ér meg akkor az szomorú, persze tudom sokan addig nem veszik ezeket a dolgokat komolyan. Amíg nem éri õket vagy valamelyik ismerõsüket áramütés. A te esetedben esetleg az lehet még járható út, ha mindenképpen a csere és az ügyfél megtartása irányába haladnál, hogy beszámítod a használt firelét. Ha esetleg a leszerelt áramvédõ kapcsolót fel tudnád használni egy építkezésen esetleg. Persze érdemes lenne megmérni, hogy milyen paraméterekkel rendelkezik a beépített áramvédõ kapcsoló. A mai érintésvédelmi célmûszerek ezt már simán megoldják. Hiszen ezen vizsgálattal is közelebb kerülnél az áramvédõ kapcsoló mûködési paramétereit illetõen.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

szabi75

Én is gondoltam erre a beszámításra, ezt járható útnak tartom. Az áramvédõ kapcsolókat meg elõbb-utóbb úgyis be lehet építeni valahol. Viszont azért megfogadom a tanácsodat és elvégzem az ÁVK-k vizsgálatát. :)

soczolaci

Üdv!
A napokban én is hasonló esetbe futottam. A vezetékcserét igénylő házban 100 mA-es ÁVK van  felszerelve annak ellenére hogy a fürdőszobában beépített elektromos csatlakozású zuhanykabin van beépítve. Én azt gondolom, hogy az előző szerelő nem volt tisztában a megfelelő áramvédő kapcsoló kiválasztásával, így ne nekem kelljen azon görcsölni, hogy mennyibe kerül egy megfelelő ÁVK. Persze tudom, hogy a megrendelőt ez nem érdekli, hisz eddig sem volt semmi baj.