Asztalos műhely besorolása

Indította Novill, 2012. december 13., 17:39:00 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

pgz

Üdv

Idézetet írta: villlaliÉs ne haragudj de nincs olyan, hogy ha! Jogszabályi környezetben kell eldönteni azt, hogy mit hogyan végzel es bizony itt kell az RB-s jogosultság hidd el nekem. Jegyzőkönyvben nem feltételezünk hanem tényeket írunk le

Én szó szerint idéztem az OTSZ pontját, az általad kifogásolt ha, ott van benne, nem én feltételezem.

OTSZ 560.§ (2) f. , tűz és robbanásveszélyes osztályba / B / tartozik a por, vagy kisméretű anyagterméket elszívó, leválasztó rendszer, porkamra, ha benne az elszívott anyag a levegővel robbanásveszélyes keveréket képez.

Az meg segítés nekünk ha nincs benne semmi, mert akkor nincs mit felülvizsgálni!  Általában azért a porkamrában nincs semmilyen villamos berendezés.

Üdv pgz


Üzenet összefûzve: 2013. december 29., 20:23:07 DÉLUTÁN

Üdv  Szelei

Idézetet írta: SzeleiItt egy példa a pórkamrában lévő motor és "állandó takarítási" mellet mégis felhalmozódó porok, forgácsokra.

Megnéztem a fényképet többször is , de úgy látom ez nem az elszívó rendszer ventillátor motorja, hanem valamilyen sokkal kisebb teljesítményű / csiga, cellás adagoló ??/ motorja, persze annak sem kéne így kinéznie, de ez a kép alapján a rendszer nem kicsit tömítetlen!!

A kép szerintem nem a porkamrában készült.

A porkamrában az elszívórendszer által összegyűjtött és ciklonban leválasztott port, anyagot gyűjtik össze, ha kamra akkor külön helyiségben , vagy a cellás adagoló alatt elhelyezett zsák, vagy egyéb tartályokban .

A porkamrát ki lehet úgy alakítani, hogy ne legyen benne semmiféle villamos berendezés, csak egy csővég !!

üdv