Áramszolgáltató által elfogadott napelem rendszerek inverterei

Indította nova, 2011. december 15., 10:10:59 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

JUVILL


Hát...
Én úgy tudom, hogy a már korábban leírt Sunny Boy típust fogadják el.
De azt nem tartom kizártnak, hogy az ELMÛ elfogadja a táblázat szerintieket is, hiszen akkor nem lenne általuk felsorolva.
De ha az ELMÛ elfogadja, akkor az ÉMÁSZ is, mivel mûszaki témákban közös az
álláspontjuk.

Fecó

Az ELMÜ-ÉMÁSZ gyakorlatilag egy cég, tehát logikusnak tûnik hogy egységes legyen az elvárás. Én viszont minden esetben javaslom, hogy függetlenül az ELMÜ honlapján leírt dolgoktól, minden egyedi esetben, kérje ki a területileg illetékes áramszolgáltató véleményét, és az elfogadott inverterek listáját. Elég húzós beruházásról van szó, csak így védhetõ ki ha a szolgáltató menet közben változtat valamin, ráadásul a szerelõ maradhat a pácban ha idõközben lekerül valami a listáról, csak nem frissítik közben a honlapot! Sajnos még az egyszerû mérõhelyek követelményein is sok variáció van, Én már ott tartok, hogy szinte minden alkalommal rákérdezek, mi változott. Úgy hallottam más kollégáim elmondottai alapján, hogy a napelemet forgalmazó és a támogatást intézõ cégek elég jól tudják mik az elfogadott inverterek, eleve így állítják össze az anyagot a megrendelõknek. De mindenképp javaslok a munka megkezdése elõtt egy friss állásfoglalást dátummal aláírással az illetékes irodától.

nova

Idézetet írta: JUVILL Dátum 2012. január 01., 15:49:57 DÉLUTÁN

Információm alapján a hazai áramszolgáltatók az SMA Sunnyboy invertercsaládod
fogadják el. A termékek költségesek. Áraik több mint 800 eFt-nál kezdõdnek.

Nekem is ilyesmi ár rémlett, a rendszer legdrágább elem. A többi részegységet még meg lehet venni akár kisebb részletekben, de az inverterek eléggé drágák. :(

Na majd lesz egy kis idõm akkor megint körülnézek, hogy milyen árfekvésben vannak a napelemekhez az áramszolgáltatók által támogatott készülékek. (Bár a magas EURO miatt aligha mentek lefele az árak :()

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

cyberfox011