Symalen védõcsõ szerelése

Indította metrigraf, 2012. augusztus 30., 22:03:02 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

t5953

Hali!

A padlófűtéscső elméletileg a symalen felett kell,hogy legyen,
mivel a rétegrend:vízszigetelés-symalen és egyéb csövek-szigetelés-padlófűtéscső-
-aljzatbeton.

petike199600

Köszönöm a válaszokat!
Valami különleges tippetek van még ezzel a csővel kapcsolatban? Mennyire törik meg a kanyarokban? Ha hajlítom mekkora az esély rá hogy megtörik az ívnél a cső? A hilti szalagot amivel a cső van rögzítve mivel szokták rögzíteni a betonon?

Fecó

Fisher ED22 beütőszeg, a hozzávaló beütőszerszámmal, és Én nem a fémszalagot, hanem "szerelőgurtnit" (GWB) preferálok. Így nincs hosszabítózás, vídiafúrózás, tipi-csavar, akksis behajtózás. Zsebedbe teszel egy sniccert, egy marék beütőszeget, kalapács-beütőszerszám, és mehetsz. A gurtni nem vág bele véletlenül sem a csőbe, és tud kicsit nyúlni is. Szerintem világbajnok megoldás, hátránya hogy jó, szilárd beton kell hozzá, porhanyós, "darázsfészkes" betonnál nem áll meg jól.  A hajlítási ívet pedig érezni fogod, pár darab levágott hulladékkal feszegesd a határokat amit elvisel. Ja, és már megjelentek mindenféle Symalenek, gyártja boldog-boldogtalan, több kevesebb sikerrel. Én nagyot szívtam ilyen után-gyártottal, csak az eredetit ajánlom, bár nem vagyok reklámszakember.

faxelektro

Jó napot
              Fecó
                      Tudnál küldeni egy képet a szerelő gurtniról mivel én nem ismerem,beűtö szerszámom van fémszalagot szoktam használni de nagyon kell vigyázni ,hogy nehogy össze laposítja a csövet. ÉN is áttérnék a gurtni használatára.
                                                                               Köszönöm 

Fecó

fischer gwb
A keresőben megtalálod ez alatt a címszó alatt. Nagyon jó, nem kell alkalmazkodni a furatkiosztáshoz, és igen masszív. Olyasmit képzelj magad elé, mint az új műanyag redőnyök gurtnija :)

petike199600

Köszönöm a válaszokat!
Ez a fajta beütőszerszám kell hozzá? http://www.szerszamkell.hu/fischer_sze_18_beutoszerszam_4327

És honnan lehet tudni, hogy melyik az "eredeti" jó fajta symalen cső? Amelyik drágább? :D

Fecó

Amelyik drága, és rajta van egy matrica, piros alapon fehér kereszttel "swiss made" felirattal :) A beütőszerszám stimmel, gondolom kilós vagy másfél kilós kalapácsod akad hozzá. Megéri megvenni, elég haladósan lehet vele dolgozni. Általában 20-as és 16-os mérettel  sok minden szerelhető, végy még pár darab csőtoldót, és mélyített szerelvénydobozokkal is kalkulálj!

petike199600

Okés akkor a cső vásárlásnál erre figyelni fogok! Köszönöm! :) Persze kalapácsom az van :D az a 20-as vagy 16-os méret azt mire érted? :D

Fecó

Átmérő mm-ben....a védőcsőnek...

petike199600

Rendben! :)
Esetleg még valami különleges infó mire kell odafigyelni ennél a szerelési módszernél? :D :P