Regisztrált villanyszerelők klubja

Indította Novill, 2016. április 27., 11:14:34 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Novill

Bemásoltam az Elektroinstallateur 2016/8 hírleveléből egy részletet:
"Regisztrált Villanyszerelők Klub-ot hozott létre az Elektromosipari Magánvállalkozók Országos Szövetsége (EMOSZ). A klub megalakítására a szövetség tagjainak visszajelzései alapján került sor. Számosan jelezték ugyanis gondjaikat, problémáikat az ügyben, hogy egyetlen szervezet sem képviseli érdekeiket az elvárásoknak megfelelően az áramszolgáltatókkal szemben (ELMÜ, ÉMÁSZ, EDF DÉMÁSZ, E-ON stb.). A nemrégiben megalakult klub ezt a feladatot vállalja fel, és a következő szolgáltatásokat nyújtja tagjai részére:
▪ folyamatos műszaki tájékoztatás a változó előírásokról
▪ tájékoztatás a területenként változó előírásokról
▪ a szolgáltatók nyomtatványainak letölthetősége
▪ a tagok által felvetett problémák jelzése a szolgáltatók felé
▪ műszaki tanácsadás egyedi esetekben
▪ előzetes szakmai vélemény a kivitelezés módjairól
▪ vitás helyzetekben a tag védelme a szolgáltatókkal szemben, anonim módon
▪ szakmai műszaki megoldások ismertetése
▪ típus mérőhelyek, típusengedélyek, terméklapok elérhetősége
▪ társasházi áramváltós mérés, tervezői segítség (tervezői lista)"

Néhány gondolatot fűznék hozzá:
Minden esetre egy szép kezdeményezésnek tartom, amit lehet támogatni és talán még én is támogatom.
Emlékszem az első regisztrált villanyszerelő tanfolyamra egy decemberi napon első 4 napos továbbképzés után hóesésben jöttünk haza a Wesselényi utcából az akkori  EMOSZ székházból.
A következő továbbképzés februárban már két napos volt. Ezen a továbbképzésen nagy reményekkel hallgattuk az előadást, hogy miért lesz ez nekünk jó. Például: országosan egységes követelmények ( megjegyzem halkan az MSZ 447 szabvány akkor és most is országos érvényű), kontárok kiszűrése, plombálási jog, regisztrált villanyszerelők érdekének képviselete, jövedelem szerzés lehetősége és így lehetne még sorolni tovább. Ma már kissé csalódott vagyok, mert nem érzem hogy jobb lenne a helyzet mint régen. Régen bementem ha ismeretlen helyen dolgoztam a kirendeltségre és meg kérdeztem, hogy mit követeltek, és a szerint ill. szabvány figyelembe vételével végeztem a munkát el. Így nem volt soha problémám. Ma ez nem mondható el, néhány kivételtől eltekintve. Az új mérőhely kialakításánál kevesebb a gond, a meglévőknél már több a gond. Nem hogy országosan hanem egy területen belül sem érvényesül az egységes szemlélet. Továbbá lassan már személytelenné válik az egész. A szakma egyre jobban túlszabályozottá válik. Remélem az érdekképviseletek ( kamarák, ipartestületek, Emosz, meevet) a jövőben jobban fogják képviselni a villanyszerelők érdekeit. Mert jelenleg nem igazán érzem ezt.