Hibakeresés az erősáramú hálózaton, rendszerben

Indította JUVILL, 2012. december 28., 21:36:11 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Gyurmaúr(fi-relé)

JUVILL, van kedved készíteni a "szépségről" 1-2 fotót és felnyomni nékünk, hadd lássunk valami izgit?!
Előre is köszi...

JUVILL


Megpróbálom.
Kulcs kérdése, mert lezárt a helyiséggel együtt, és a KK aki ezzel rendelkezik, elég "nehéz ember".
Ilyet láthattál sokat, újat nem fog mondani, mutatni egy 30 éves főelo.
Addig türelem.

Szelei

Idézetet írta: JUVILL Dátum 2012. december 29., 17:21:37 DÉLUTÁN

Kulcs kérdése, mert lezárt a helyiséggel együtt, és a KK aki ezzel rendelkezik, elég "nehéz ember".
Ilyet láthattál sokat, újat nem fog mondani, mutatni egy 30 éves főelo.
Addig türelem.

A méretlen oldalon nem plombázzák? Ki lehet nyitni? Nálunk minden elosztó méretlen oldalán az áramszolgáltató saját lakattal zárja.

JUVILL


Plombázottnak kellene lenni!
Tegnap úgy láttam, ez itt hiányzik. A helyiségnek és a szekrénynek külön kulcsa van.
Megfordultam több szomszédos társasházban már.  5 szintesben, 10 emeletesben is a környéken. Ott is hasonlóak voltak a megoldások. Plombázva a mérők, és az alatti automaták vannak.
A felszállóvezeték a szintenkénti fogyasztásmérő helyiségek sínszekrényeit köti össze. Ez is méretlen oldal, de ez szerintem a társasház tulajdona. Ezek sincsenek plombázva.
Nem biztos, hogy ez a legjobb megoldás. ;)

Gyurmaúr(fi-relé)

Általában a társasházak belső, saját méretlen hálózatai nem szoktak plombáltak lenni, főként ami a régebbi plé szekrényes, vagy VIV/EVIG tokozott elosztókkal szerelt épületeket illeti. Ezeknél az épületeknél még az egyébként áramszolgáltatói tulajdonban lévő, a földkábelt fogadó késes biztis PEN, PE-N szétosztást is tartalmazó mű.a, vagy fém tokozottak sem szoktak plombáltak lenni. Én eddig többnyire ilyen társasházakban éltem és sehol nem láttam plombákat. Természetesen, az újabb építésű, tehát központi csoportos mű.a tokozottakból összeépített, gyűjtősínes táplálású mérőhelyekkel készített épületek esetében már egy merő plomba az egész hóbelevanc, hiszen ott minden egy helyen van és ugye ezek a cuccok már mind könnyen plombálhatóak. É arra leszek kíváncsi, mikor fog elbődülni az áramszolgáltatók fejében a majom és kikövetelni, hogy minden társasházban emígyen újítsák fel és építsék át a belső saját hálózatot??  :'(

Novill

Ha jól tudom a társas házakban lévő méretlen fővezeték és tartozékai a társas ház tulajdona. Ennél fogva ezek felújítása, felülvizsgálata  (az OTSZ szerinti) és karbantartása is a társas ház kötelessége. Az, hogy nincs plombálva az csak hanyagság szerintem. Tény, hogy a régi társas házakban a méretlen hálózat plombálasa hiányos.

Szelei

Én úgy tudom minden esetben a tulajdonos építi ki a hálózatot de miután ellátták mérő műszerrel és be üzemelték át száll áramszolgáltatói tulajdonba és az Ő felelőssége mind a karbantartás mind a fejlesztés.

Novill

Én még nem találkoztam olyan régi társas ház méretlen fővezeték felújítása során amit az áramszolgáltató finanszírozott volna. Az igaz, hogy a tervek jóváhagyásában és az átvételben részt vett az áramszolgáltató. De ha ez nem így van, gondolom ellenkező példákat sorolnak majd fel a kollégák.