Áramlopással kapcsolatos esetek

Indította nova, 2011. november 04., 12:45:21 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Molnár Viktor

Szervusz Gyurma(fi-relé)!
Lehet már sejtitek én jelenleg is az egyik német tulajdonú ÁSZ.-nál húzom az igát, immár 24. éve. Benne voltam a régi rendszerben is a váltásnál is...... és most is !
hidd el belülről jobban látod a különbséget . Én szervezésre gondoltam ....azt jóval jobban csinálják!
Abban teljesen egyet értek, hogy egy német szakit simán zsebre rak egy magyar! És most jön a DE: ha középszintű vezetést nézed frissen kiképzett mérnökökkel .....aki a főnököd lesz és megkérdezi : " hol a 4. vezeték a 22,5kV hálózaton, vagy másik: 0,4kV feszkémlelővel rámér a 10kV gyüjtősínre..... és Ők vezetnek minket ....és ők nem németek.

nyaki

Mo. soha nem volt, de remélem nemsokára már lesz, az értelmes magyar emberek országa. A jelenlegi multinacionális és állami felállásban soha nem az a vezető, aki többet tud a melósnál. Ezek csupán azért vannak ott ahol, hogy végre tudják hajtani, vagy végrehajtatják velük az uralkodói utasításokat, amelyek mellé kapnak hatalmat is, miközben sík hülyék és közben irdatlan zsoldot kapnak ezért. A jövő társadalma ezeket nem fogja megtűrni és remélem ők fognak éhen dögleni, nem mi ...legalábbis ez a látomásom. ::)

Gyurmaúr(fi-relé)

Viktor, tényleg elképesztő, amiket írsz és ezt még akkor is mondom, ha tisztában vagyok azzal, hogy a leggyengébb láncszem a honi ifjú mérnök (Középvezető)sereg, amelyik ilyen szinten áll, mint amit említettél. Viszont, azt is nonsencenek tartom, amiről itt is írtam, azaz, hogy kollektív bűnözőnek nézik a villanyászt, aki kivitelezi a mérőhelyet és a méretlen ,ill a mért hálózatot, valamint a fogyasztót, az ügyfelet, akiből -úgy mellesleg- élnek! Mert az igen kevéssé hiszem, hogy a junior mérnök hozta azokat a rendelkezéseket, hogy a plombákkal teleaggatott, telesen zárt tokozott mérőszekrény -különösen földkábeles csatlakozás esetén- nem helyezhető el az épület (pl kertes családiház) falára, legalábbis új építés esetén, bár régi mérőhely felújításnál talán nem várják el, hogy a vastag betonoszlopokkal nem rendelkező kerítésbe kerüljön, hanem oda, ahol azelőtt évtized(ek)en át a faszekrény volt.  Szóval, nekem ezekkel a "policykkel" van gondom, melyek teljesen illogikusak, kényelmetlenek,sőt esetleges későbbi üzemzavarok melegágyai is lehetnek, hiszen egy teljesen szabadon álló műanyag tokozott sokkal védtelenebb, mint egy félig, vagy akár teljesen a falban lévő, pláne, ha még egy fa ajtóval is el van rejtve, pl a napsugárzás elől...

Molnár Viktor

Szervusz Gyurma(Fi-felé)!
Arról , hogy kollektív "bűnözőnek" néznek minket (regisztrált szerelő vagyok én is ) sajnos kedves un. kollégáink és a kevésbé becsületes fogyasztók tehetnek, Ő miattuk hoz az ÁSZ ilyen eszement szabályokat. Mostanság elég sok olyan  címmel találkoztam ahol bizonyíthatóan kollégák oldották meg a fogyasztó magas villanyszámla problémáját. 

gyurimo83

Na, azért egy társasházban volt rá példa, hogy a mért fővezetéket megcsapolta egy afromagyar, a fogyasztó meg nem értette a magas áramszámlát, csakhogy a fogyasztó erősáramú villanyszerelő volt, és a kerámialapos tűzhely miatt volt három fázisa, így az áramtolvajt megtréfálta egy kis vonali feszültséggel 400V aki értetlenül állt a relytély előtt, miért füstölt el minden...:D

Gyurmaúr(fi-relé)

Azért a villanyász kolléga lehetett volna alaposabb is, hogy necsak a "minden" füstöljék el, hanem az afromagyar is...  ;D


Könyves Kálmán

Érdekes nyomvonalvezetés :D Ideiglenes rákötés...

nyaki

Már láttam ilyen megoldást én is, de ha már rászoruló lett, akkor csinálta volna tisztességesen, hogy szó ne érje később a ház elejét. ;) Érdekesek a hozzászólások is, mert némelyik az átkos rendszer szokásaira emlékeztet.
A nagy demokráciában sajnos odajutott az ország, hogy ma már csak a kivételezett dakota és kiválasztott népségnek van joga és kötelessége lopni büntetlenül, a csóró és kisemmizett magyar meg mehet a sóhivatalba, netán a börtönbe, mert az azért mégsem kóser, hogy ellopjuk a tolvajok elől a megérdemelt jussukat. >:( ...bár eddig úgy tudtam, hogy tolvajtól lopni nem bűn, de valószínűleg mára ez is érvényét vesztette. :-\

Könyves Kálmán

Tolvaj= szolgáltató, és ezzel már elfogadható is a lopás?
Másrészt amit tőle lopnak te meg én fogjuk ugyanúgy kifizetni...