EBF egyvonalas kapcsolási rajzai, és rajzprogramok

Indította JUVILL, 2012. január 01., 20:56:39 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Marton

Én a SPlan7.0 rajzoló programot használom mindenféle rajzoláshoz.  Egyszerû, olcsó. bármit lehet vele rajzolni. Természetesen egy olyan dokumentum kezelõi tudást mint pl. a eplan, nem tud. A jelenlegi aktuális verzió a 7.0 már méretvonal tudással is rendelkezik mely skálázható, azaz arányos kicsinyítés-nagyítás is megvalósítható. Én ezzel úgy szoktam szekrényt tervezni, hogy elöbb létrehoztam egy valós méretû alkatrész (készülék) rajzelem csoportot melyeket ezekután úgy pakolászhatom a rajzlapon mintha valóságban volna. Utánna, ha a rajzelemek helyesen vannak definiálva, alkatrész listák is készíthetõ vele. Nyomtatás esetén a rajz hozzá igazítható a nyomtató méretéhez vagy több lapra bontva is kinyomtatható akár 1:1-ben.
A praktikus, gyors rajzoláshoz ezt is meg kell tanulni jól használni annak ellenére, hogy ez egy jól kezelhetõ egyszerû program.
Gyáró honlapjáról demoban kipróbálható, Klavio Kft-nél beszerezhetõ

Ermi

Tisztelt JUVIL

Utána nézek a programnak. Ha jól emlékszem 1 évig volt érvényes a regisztráció
és ha tovább akartad használni csak újra kellett regisztrálni.
Megnézem és meg írom hogy mire jutottam.
Üdv.

Ermi

Tisztelt JUVIL

2) A licensz meghatározott idõre érvényes. Miért?
Az xSpider program a Moeller védelmi készülékek adatbázisát tartalmazza. A Moeller termékek folyamatos fejlesztése szükségessé teszi idõrõl-idõre az adatbázisok aktualizálását is. A program maga is állandóan követi a kisfeszültségû hálózatokhoz kapcsolódó hatályos szabványok és szakmai ajánlások változásait Az idõkorlátos licensz megelõzi egy esetlegesen már nem érvényes verzió használatát. Amikor a licensz lejár, Önnek egyszerûen csak az aktuális – díjmentes – frissítést kell letöltenie az internetrõl, és ezzel egyidõben új licensz számot kap új érvényességi dátummal.

3) Az xSpider fut Windows Vista alatt?
Igen, korlátozás nélkül.

Egyenlõre ennyi. Kutatok tovább.

JUVILL


Hogy miért meghatározott idõre szól, azt nem tudom.
Tegnap regisztráltam, kinyomtattam az engedélyt, és 2012. 07. 28-ig érvényes.
Megismerkedem a programmal. Amennyiben sikerül vele dolgozni, akkor újra regisztrálok.
Minden segítséget köszönök!

helcs

PcsElcad kapcsolási rajz szerkesztõ, installációs rajzok készítéséhez is jó.
Demo változat 40db szimbólum erejéig teljes értékû. A demo letöltése ingyenes,     
ezen a címen kell lelevelezni. gyorgy (kukac) cadware (pont) cz , de lehet, hogy E-mailhoz felcsatolva én is el tudom küldeni.

nova

Idézetet írta: helcs Dátum 2012. január 05., 14:05:08 DÉLUTÁN
PcsElcad kapcsolási rajz szerkesztõ

Próbáltam neten keresni az általad említett szoftvert, de nem igazán találtam róla információt. :( A keresõ csak a letöltõ oldalakat dobta ki.

Esetleg be tudnád linkelni a gyártó fejlesztõ oldalát? Ha használód a programot akkor a névjegyben gondolom benne van.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

helcs


JUVILL


Pár nappal ezelõtt e-mailben megkerestem a Legrand ügyfélszolgálatát. Ma megkaptam a hivatalos választ. Az XLPRO2 programhoz adtak egypár mintarajzot. Ezek szerintem jók, és igen csak alkalmas a program az egyvonalas rajzok elkészítéséhez. Megadták az árát is. 30000 Ft + ÁFA.

nova

Ha gondolod akkor esetleg fel lehetne tölteni a mintarajz képeket, hogy lássuk mi is. :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

JUVILL


Megpróbálom.
Egy pdf-et küldtek.


Üzenet összefûzve: 2012. január 06., 23:44:17 DÉLUTÁN


A LEGRAND által adott egyvonalas mintarajzok