PIR panel csarnok villámvédelme

Indította szabi75, 2016. január 05., 22:44:07 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

szabi75

Hello,
Olyan dologban kérnék segítséget, hogy adott egy épület, ami iroda, gyártócsarnok, raktár helyiségekből áll. 380 m2 alapterületű, fém szerkezetű épület, ami 0.5 mm lemezből készült PIR panelekkel van borítva, a teteje is az, 4.5 m magas. 33 m hosszúságú épület, melynek a 4 sarkán, illetve a két oldalán középen 1-1 levezető van, ami az alapban össze van kötve 12 mm huzagolt köracéllal, 10 cm átfedésű hegesztéssel. Kérdés az lenne, kellenek-e felfogócsúcsok az épületre? Egyik tervező szerint nem, másik szerint 3 db, ami a vas szerkezethez van hegesztve.
Köszönöm a válaszokat előre is.

nyaki

Üdv!
Az ilyen jellegű kérdés már többször felmerült és emlékeim szerint a fémcsarnokokhoz nem külön szívócsúcs, ha azok földelése megfelelően van kialakítva, márpedig a leírásod alapján megfelelő. ::)

tothgyula

Üdv.
A PIR szigetelésű szendvicspanel tűzálló. Azonban a villámvédelmi jegyzőkönyvhöz mellékelni kell a gyártótól, szállítótól kapott minősítő iratot.Ha abban is tűzállóként szerepel, nem kellenek felfogó csúcsok.
TothGyula felülvizsgáló.

nyaki

Való igaz!
tóthgyula kolléga helyesen kiegészítette, én teljesen átsiklottam a paneltípus felett.

szabi75

Közben a mai nap folyamán megszereztem a panel adatait. Legalábbis annyit, hogy "rei30" -ez ha jól tudom, a tűzállósági idő, hogy 30 percig áll ellen a tűznek; és "B-S2.D0". A B betű talán az éghetőség lehet, de nem tudom, mit jelentenek ezek a betűk-számok. Valaki elmagyarázhatná...

tothgyula

Üdv:
Korábban a 28/(IX.6.)BM rendelet 295§-a foglalkozott az építőanyagok tűzvédelmi osztálybasorolásával.
A"B" = tűzvédelmi osztályt jelent
Az "s2" =füstképződési alkategória (s1,s2,s3 van)
A "d0" =égve csepegés alkategória (d0,d1,d2 van)
Üdv:Gyula.