"Kúszó macska" védelme

Indította coyote2, 2015. március 08., 15:35:59 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Simon Endre

Szia Kálmán !
A kérdésedre a túlterhelésgátló kapcsán annyit, hogy a korábbi szabályozatlan időben voltak munkavédelmis partizánkodások és újítások a túlterhelésgátlók beépítésére és ezek többnyire mint nem kényszerű és egyébként is alkalmatlan védelmek leszerelésre kerültek, vagy be sem lettek iktatva a működtetésbe és csak csak ötletelés volt, hogy hova kellene bekötni. A legvadabb tipp a tápellátás kikapcsolása volt. A profi megoldások eredetileg is a daru alaprendszeréhez tartoznak és jól is működnek, ezek kiiktatása bűncselekmény. Jellemzően a kötélererőt figyeli a rögzített végen. vagy lényegileg azonos elv szerint a kötél iránytörésének erejét figyeli. A dinamikus csúcsok (rángatás) "takarására" hidraulikus vagy elektronikus idözítőelemet tartalmaz. Szerintem további használható megoldás az áramfigyelő  inteligens ablakkomparátor lenne ez komplett egységként is kapható, szivattyúk szárazonfutás elleni védelmére szolgál. Ez a kötyü a tápellátást is "látja", de hova kötöd be, ha egy daruban (ab ovo) még vezérlés sincs.

coyote2

Ezeken kötöttek be tulterheles gatlot. A mágneskapcaolo tapjara ami az emeleshez kell.

Sent from my Radar C110e using Tapatalk

coyote2

Második cicus javitva, 42V a mágneskapcsolo tekercse, az elore hatra, ill. a leengedés mukodott, de fel nem emelt. Eloszor nem tudtam mire velni, de jobban megnezve a tulterheles gatlo bele volt kotve a vegallas kapcsoloba, ami a behuzo tekercshez ment. Nemi fejvakaras utan kiderult a vegallas kpcsolo a hiba oka.

Sent from my Radar C110e using Tapatalk

coyote2

Most lehet a sodrony reszen babralni mire kiszedem. Ellenben kicsit a "siker" jol esett fennt a magasban. Még hianyzik kettő főkapcsolo beépitese a tokozottba, müködésjelzo lámpa. Amit kaptam tőlletek az igen csak jól jött. Köszi mindenkinek az építő hozzászólást!

Sent from my Radar C110e using Tapatalk

coyote2


Simon Endre


coyote2

Dexde

Sent from my Radar C110e using Tapatalk

coyote2