Villamos kapcsolószekrények és tokozott elosztók

Indította JUVILL, 2012. június 17., 13:49:49 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Fecó

Pragmárol kép, kicsit "túlszerelve" fázisonkénti ampermérés, kétpólusú kismegszakítók segédkontaktal...

Üzenet összefûzve: 2013. október 19., 09:52:34 DÉLELŐTT

És egy vezérlőszekrény, ahol a perforált csatorna "áldásos" hatása miatt nem kell bajlódni a vezetékekkel :)

petike199600

Köszönöm a válaszokat!
Mindenki ilyen "nagy" elosztóról tett fel képeket. Ilyeneket használnak lakásokban? Azért az elég csúnya szerintem ha egy elosztó elfoglalja a fél falat.
Ilyen elosztóval szerelt már valaki?
http://shop.villamossagidiszkont.hu/gewiss-elosztok/4326-gewiss-40606-sullyesztett-eloszto-24m-2sor-ip40-.html

Könyves Kálmán

A Gewiss jó cucc és ez az ár is jónak tűnik, bár nem vettem ilyesmit mostanában. Képet ne kérj róla, nincs. Pár éve szereltem be, rugós PE/N sín volt hozzá ha jól emlékszem.

Az előző képeken természetesen nem lakáselosztók voltak, de biztosan fogsz kapni arról is képet.

Fecó

Petike, az elosztó méretét nem az esztétikai igényesség, hanem a benne elhelyezendő áramkörök, készülékek darabszáma határozza meg :) Egy 2 soros, 24 modulos kiselosztó huzalozása nagyban hasonlít egy 4 soros elosztóéra, csak pont 2 sorral kevesebb. Szerintem első lépésben mérd fel a szükséges áramkörök számát, (Fi-relével, esetleg túlfeszültség-védelemmel, leválasztó kapcsolókkal, impulzusrelékkel stb.) majd kalkulálj bele némi tartalék-helyet is. Vásárolj "neves" gyártóktól (Schneidert Én is szeretem, de a  Gewis, ABB, Legrand stb is szerintem tökéletes, ismét csak értelmetlen vita van a gyártókról) Ha van megfelelő mélység, Én a sülyesztett kialakítást preferálom. Jó dolog ha van benne nulla és föld sín, ez szempont lehet. Vásárolj bele jó minőségű kismegszakítókat, készülékeket, kerülném a gyártók körüli vitát, idővel úgy is Te magad odapártolsz valamelyik mellé. Vásárolj hozzá való "fésűs sínt" vezetékezésnél kerüld el hogy a fázisvezetők "ráfeszüljenek a föld vagy nulla-sínre, próbálj meg rendezetten vezetékezni. Sodrott vezetékekre használj érvég-hüvelyt, és kerüld hogy 1 kismegszakítóba 3-4 vezetéket gyömöszölj. Végül készíts egy korrekt feliratozást az elosztóra, hiszen akik kezelni fogják, laikusok. A PRAGMA kép lakáselosztóról készült, a tulajdonos kifejezett kérése volt hogy minden áramkör 2 pólusú kismegszakítóval legyen, minden kismegszakító mellé kért segédkontaktust is, hogy ha valamelyik kiold, láthassa a sor elején lévő lámpán. Emiatt nem tudtunk fésűs sínnel szerelni:( Kérte az ampermérőket fázisonként, kifejezetten digitálist. Tudom hogy nem megszokott lakásokban, de a belső vezetékezés talán látszik, és a kérdés erre irányult.

petike199600

Köszönöm szépen Fecó ezt a király válaszodat!
Ezekre oda fogok figyelni!
Még egy kérdés.
Ilyen Pragmát 24 modulosban mennyiért lehet kapni?
Süllyesztett kivitel.

Könyves Kálmán

Idézetet írta: Fecó Dátum 2013. október 20., 10:19:54 DÉLELŐTTA PRAGMA kép lakáselosztóról készült, a tulajdonos kifejezett kérése volt hogy minden áramkör 2 pólusú kismegszakítóval legyen, minden kismegszakító mellé kért segédkontaktust is, hogy ha valamelyik kiold, láthassa a sor elején lévő lámpán. Emiatt nem tudtunk fésűs sínnel szerelni:( Kérte az ampermérőket fázisonként, kifejezetten digitálist. Tudom hogy nem megszokott lakásokban, de a belső vezetékezés talán látszik, és a kérdés erre irányult.

Nézegettem a képet, amikor feltetted, de lakáselosztóra semmiképp nem gondoltam ilyen kiépítésben!

Csak nem VILLAMOSMÉRNÖK a tulaj? : )

Fecó

Nem, villamossági boltja van, és Ő adta az anyagot :) Az árak pedig nagyon változóak, ha most megírom neked, Én mennyiért kapom meg a villamossági nagykereskedésben, partneri kedvezménnyel, majd Te bemész a sarki kis üzletbe és meglátod hogy ott többe kerül, vagy rólam gondolod hogy hazudós vagyok, vagy a kereskedésről hogy rablók :) Menj be a boltba, ahol szoktál rendszeresen vásárolni, és nézd meg melyik elosztó a legolcsóbb, amiben benne vannak a sínek mint tartozékok, és a gyártója is elég "ismert" Nem fogsz csalódni egyikben sem, az elosztót általában nem a gyártók "cseszik" el, hanem a villanyszerelők :)

petike199600

Nézegettem ezt  a pragmát és  nagyon  megtetszett.
Találtam egy honlapot ahol lehet kapni: http://www.id1.hu/shop/index.php?lap=351_388_401_404&param=1&center=uj_termekek&term_id=134572
Ennyiért ez drága? Ajtó nélkül van gondolom.
Ha valaki még tudna erről a PRAGMÁRÓL feltenni képeket ahol látszik a belső vezetékezés az nagyon király lenne!
Köszönöm szépen!

Gyurmaúr(fi-relé)

Petike, komolyan mondom, Apád helyett apáiddá vedlettünk! Mást se csinálunk, mint a "kezecskéid alá dolgozunk", úgyhogy íme némi választék a vateráról:
Vatera moller

Vatera gewiss

Még ilyen csoda is van...
Vatera kapcsoló tábla
Nézegesd a vaterát, a jófogást, mert amennyiben nem fontos, hogy "számlás" legyen a téma, akkor itt sokkal olcsóbban megveheted a minőségi cuccokat,de ha kell a szla, akkor pedig ide nézz be:
Vill-Kész Kft.
Hajrá!! 8)



Üzenet összefûzve: 2013. október 20., 18:15:02 DÉLUTÁN

Tényleg nem értem -valószínűleg a "butuskaságom" okán- hogy miért nem jelenik meg linkként a bemásolt vaterás oldal?? Mit kell a copy+paste helyett csinálnom, hogy az is gond nélkül megjelenjék?? Sorry, Nova, ha hülyének tűnnék, de én ezt mindenütt úgy csinálom, mint itt, de itt valamiért ez nem járható...  :'(

nova

@Gyurmaúr(fi-relé)

Pedig majdnem jól lett beillesztve. A hiba az volt, hogy a link elnevezése üres maradt ezért nem látszott semmi.
[url=pl.:vatera link]link neve mely megjelenik a fórumon, ez a rész maradt üers[/url]

Kijavítottam, mint láthatod benne maradt a hozzászólásban. A fent egy kis magyarázat, hogy legközelebb esetleg érdemes ellenőrizni a hozzászólás elküldése előtt.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!