Villanyszerelés Amerikában (Hungarian electricians in the USA)

Indította András, 2011. február 09., 09:05:19 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

nova

Középmegcsapolású transzformátor a megnevezés ha jól gondolom amire gondoltál?

Mindenesetre érdekes energetikai megoldás.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

tdezo

Igen kozeocsapolasu de nem lehet azt mondani hogy 2 kulon fazis . 

Az elso 4 kep

Az az elso ketto az egy irodahaz itt Sarasotaban. Itt csinaljuk a trafonak a csoveket. 20Kv / 208/120V , 3 fazis

Utana jon egy betonalap , balra a ket cso a nagyfesznek, az armszolgaltato huzza be , balra a micsoveink , mindegyikben lesz 400Amp. 3 fazis.

Azutplso a trafo . Mar a vezetekeink be vannak huzva.  Az aramszolgaltato koti be , mi nem dolgozhatunk a trafon.
A tobbo kepet arrol hogy mi van a haz alatt nem talalom , de vannak mashonnan.
Ez agy hotel.

Azt a munkat nem kaptam meg , csak odamantam es lefenykepeztem hogy az a ceg hogy csinalja.
Nagyon jok , le a kalappal.
Kuldom me ma.


tdezo

Ez az a szalloda . A villanyszereles a szurke PVC , a feher az vizes dolgok.
A sok szoba miatt itt tobb cso van mint szokasos de azert az a szably hogy minden lehetseges kimeno vagy bejove csot a foldbe kell tenni. Nincs kivetel  mert ez oriasi segitseg kesobb amikor nem kell a mennyezet alatt dolgoznod . Az osszes eloszto , gephaz
legkondicionalas , konyha , az osszes felszallo .  Ha egyszer leontik a betont utana mar nem lehet hozzanyulni.

Azzal lehet legjobban felduhiteni a fovallakozot ha hozzanyulsz a sima betonjahoz.

Itt csak egy par cso megy ki  , 1"  , 3/4 "

Ez mar a foeloszto beteve , epitik az elvalasztofalakat is . 208/120V , 2000A

L.ZOLTÁN

tdezo!
Azt szeretném kérdezni, azzal a képpel kapcsolatban ahol a már betemetett, de részben látható csövek is vannak, hogy arrafelé nem kell  a csövek felett egy sor téglát majd rá jelölõ szalagot tenni? Azért ez egy késõbbi bontás során nem egy haszontalan dolog, szerintem.

tdezo

Zoli

Tegla az egyaltalan nincs , jelolo szalag van de nem kotelezo. A melyseg eloirt . 24 incs a cso tetejetol szamitva , kb 60 cm

ha minimum 4 incs beton van folotte akkor nincs melyseg eloiras.

nova

Kösz a képeket, itt azért már látszik a sok hasonlóság az ottani és itteni szerelési technika között :)

Viszont ami engem jobban megfogott az a energetikai rendszer. Pontosabban ez a középmegcsapolású transzformátor dolog. Elképzelésem szerint úgy nézhet ki a villamos hálózat az utcákban lakóövezetben, hogy végig fut a 3 fázis, és a házaknál a leágazás egyik fázisáról van megoldva az általad említett primer feszültséget letranszformálják a szekunder feszre amit feleznek ( na ez jó mondat lett :) )
Az energia igény függvényében van olyan felhasználó akinek a 3 fázist transzformálják le a felhasználási feszültség szintre  (középmegcsapolású transzformátor feszültség szintje), írtad, hogy van pár nagyobb energia igényû felhasználó.

Jól gondolom?

De mindjárt megtudom:)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

tdezo

Van mindenfele kombinacio. Elofordulhat hogy megy a harom nagyfesz fazis es szakaszonkent ratesznek egy trafot es akkor ezt az alacsonyabb feszultseget viszik ugyanazon az oszlopon a nagyfesz alatt es innen agaznak le a hazakhoz legvezetekkel vagy fold alatti csovekben.

Ennel gyakoribb hogy a 3 fazis elagazik , csak 1 nagy fesz fazis megy egy iranyba  es ezen vannak a trafok az oszlopon , alattuk a kisfesz vezetekek . Azt kiszamoljak hogy hany hazat tud egy trafo ellatni .

Az ujabb helyeken mar a foldben van minden . csak a trafok dobozait lehet latni.

Majd csinalok kepeket errol

nova

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Novill

Ezek szerint Amerikában 20 KV-os hálózatot viszik épületrõl épületre és ott transzformálják le 208V, 120 V-ra, ha jól értelmezem.

Nálunk is a 20 KV-os hálózatot viszik végig, de szakaszokra van bontva ( körzetre) és egy szakaszra telepítenek egy transzformátor állomást (20KV primer és 400V/230V/50Hz ( L1,L2,L3, N) szekunder oldal). A transzformátor szekunder oldal csillagpontját ( nulla vezetõt) földelik le, és hálózat elmenõ oldalán több helyen is mely szabályozva van mûszaki elõírás formájában. A transzformátor állomástól a fogyasztókhoz kisfeszültségen jut el a villamos energia légvezetéken vagy földkábelen. Az épületbe csatlakozás( nagyfogyasztóknál viszont elõfordul a külön transzformátor is)  kisfeszültségen történik fogyasztásmérõn keresztül. A becsatlakozásnál a nulla vezetõt földeljük a mûszaki elõírások figyelembevételével. A mért oldalon alakítjuk ki a fõelosztót (0,4KV-os).

Látom a csöves technológia érvényesül ott. Nálunk a mûanyag és KPE csöves technológia van alkalmazva.  A csövekbe kábeleket vagy vezetékeket húzunk be, de bevált a kábeleknél kábeltálca használata is.  Ezek szerint a szerelési megoldások eltérõek a két földrészen. Nem fogok Amerikába menni villanyt szerelni, maradok itt  :D túl nagy lenne nekem a változás.