Milyen invertert és akkumulátort?

Indította impolite, 2012. április 08., 14:22:30 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

impolite

Milyen invertert és akkumulátort kell vennem az áram ellátó rendszeremhez?

Adott egy hely, ahova nem megoldható az áram bekötése (...) Szeretnénk használni hagyományos TV-t, 2-3db energiatakarékos izzót és egy PC-t. Néha egy idõben.

Mennyi, és hány Ah-s akkumlátort kell vennem ehhez, ha azt szeretném, hogy 1x feltöltéssel napi 6-7 óra fogyasztás mellett 3-4 napig kihúzza?
Egy 600W-os módosított szinuszos inverter belefér ebbe a rendszerbe?
Még egy fontos dolog. Az akksi(k) hogy tart ki tovább? Ha mondjuk két 80Ah-s van, vagy egy 160?


Én két 80Ah-s akksira és egy 600W-os inverterre gondoltam


Az akku töltését máshol meg tudom oldani.

nova

A hagyományos televízió készüléken a régebbi CRT képcsöves készülékere gondolsz ? A PC teljesítményét lehet tudni, mert az is nagy segítség lenne a teljesítmény igény meghatározása szempontjából. A tv- is fel kell, hogy tüntetve legyen.

a jól értem 8x4 óra áthidalási idõre lenne szükséged? Tehát olyan 30 - 32 óra áthidalási idõrõl beszélünk. A 600 watt elég necces a teljesítmény oldalról, de esetleg beleférhet, ha nem nagy igényû a tv és a pc és az izzók.
Az akkumulátor darabszáma attól függ, hogy a milyen rendszerû a szünetmentes áramforrás. A 600-as ups-ek általában már 24 voltból állítják elõ a kimeneti 230volt váltakozó áramot. Ha nagyobb teljesítmény igény van akkor már lehet, hogy 48 voltra lesz szükséged.

A teljesítmény meghatározása szempontjából az is érdekes szempont lehet még, hogy nincsen normál hálózat a szünetmentes elõtt, tehát az induláskor fellépõ nagyobb terhelést is el kell viselnie, hiszen nincsen mögötte hálózat ahova bypassolhatna.

Tehát elõször a teljesítményt kell meghatározni, majd ezután az akkumulátorok darabszáma is meghatározható a teljesítmény igény szempontjából.
Ráadásul azt nem tudom, hogy gondoltál-e arra, hogy inverter üzemben az ups állandóan csipogni fog.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

nyaki

Hali!
A módosított szinuszos invertert én nem ajánlom, mert nagyon sok felharmonikust termel és emiatt sok kapcsoló- és impulzusüzemû, vagy fly-back táppal megáldott elektronikus eszköz, mint pl. a kompakt fénycsõ nem igazán tolerálja, de ugyanezt el lehet mondani a TV készülékekrõl is. A számítógépek esetén elsõsorban a PFC nélküli táposat ajánlom, de azok sem tolerálják hosszú ideig a trapéz jeleket.
Savas akkumulátor esetén jobb az 1 akksiból álló összeállítás, mert a 2 akksis változatnál, ha nem teljesen egyformák és párhuzamosan kötöd õket, akkor leromlik a teljesítmény és az élettartam. Ha viszont kiváló minõségû, kimondottan napelemekhez való cellákat veszel, akkor úgy kötöd ahogy akarod, bizonyos feltételekkel.
A megfelelõ szinuszos inverter kiválasztásához elengedhetetlen a teljesítmények ismerete. Hogy milyet, abban pedig segít a gugli,... csak a pénztárca szab határt.

Gyurmaúr(fi-relé)

Figyi, lehet hogy most "ordenáré" leszek, de én inkább a helyedben egy jófajta generátort -akár használtat, de akkor jól lecheckoltat, tele van velük a vatera, az expressz, ill egyéb site-ok, caak meg kell gúúglizni- vennék, természetesen olyant, melyben van fesz stabilizátor és mindenképp olyant, melyen 400V-os csatlakozó is van! Aztán egy legalább 1.5m-es szondát mellé leverve szépen leföldelném és azzal már ki lenne pipálva egyrészt az akksik töltése, másrészt az "állandó" biztos áramellátás. Ja, mellesleg egynémely genókat még E85-el is megitathatod, csak a gépkönyvet kell megnézni, mert ugye az Ethanol lobbanáspontja más, mint az E95-ös benyáé!!!  ;)

impolite

Köszönöm a segítségeket!

Lemérem a fõbb fogyasztók igényét és visszatérek.

impolite

3db 20w energiatakarékos izzó, egy monitorral együtt kb 300w-os PC és egy 100W-os TV lenne a fogyasztók csapata = 460W. Mekkora akkumulátor kapacitás kell ahhoz hogy ezeket a fogyasztókat naponta 4-5 órát használjam egy feltöltéssel úgy, hogy 3-4 naponta kelljen õket tölteni?


A másik lehetõségem az aggregátor. De elég eltérõ véleményeket hallok. Egyesek szerint az AVR-el ellátott fejlesztõkre rá lehet tenni a PC-t. Mások szerint nem. Hogy is van ez? Sürgõsen döntenem kell, mert hétvégén költözni kell :(

nyaki

Ez nem piskóta mondhatom!
A rendszered valós áramfelvétele kb. 40-50%-al magasabb lesz, mert az általad megadott teljesítmények kvázi hatásos teljesítmény, ami nem tartalmazza a meddõt és ezt az inverternek sajnos ugyanúgy le kell adni. Tehát, a valós teljesítményed, amit az inverterbõl ki kell venni az kb.700VA. Ezt a teljesítményt már inkább egy 1000W-os szinuszos inverterre bíznám. Ha ezt a 12V-os rendszerre és az akkumulátorok terhelhetõségére levetítjük, valamint az inverterek kb.80%-os hatásfokát vesszük, akkor elmondható, hogy egyidejû mûködés esetén az akkuból kb.70-80A-nyi áramot veszel ki 1óra alatt. Egy 170Ah-ás akkuval kb.1,5-2 órát tudsz üzemelni úgy, hogy teljes lemerülésbe megy. Ez alatt már nem célszerû tárolni sem, sõt azonnal ajánlatos tölteni. A napi 4 órás folyamatos üzemhez így azt kell mondjam, hogy 3db, de inkább 4db ilyen akkura van szükséged. És ez a pakk 1nap alatt nyekk, ha minden megy egyszerre. Nem olcsó mutatvány és még ehhez vedd hozzá az ekkora méretû akkuk kezelésének a problémáját (töltés, külön szellõztetett helyiség, szállítás, savszint, kapocsfeszültség figyelés, nagyáramú szerelés, stb.) és nem beszélve ezek párhuzamos mûködtetésekor jelentkezõ illesztési problémákat.
Ha mindenképpen az akkus rendszert szeretnéd preferálni, akkor jobban jársz a 24V-os rendszerrel.