Érdekes képek, videók a villamossággal, villanyszereléssel kapcsolatban

Indította nova, 2010. november 28., 08:58:20 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Szelei

Egy két érdekes gyûjtemény a környezetembõl.

Drága a földelt elosztó aljzat, élet nem számít.

Dolgozott a markoló.

Ha ezek is ki mennek Paks is le áll!

Fûtõszerkezet elõzõ állapota.

Kínai szerelésben kivitelezett fûtés szerelés maradványa.

Ha víz folyik abba a tokozottba ahol alsó sínezést használnak.

Laza kötés és a víz mindent megold.

Mikor az amatõr szerel.

Tisztelettel  Szelei

nova

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Safety

Ugyan nem én vagyok az illetékes válaszolni, Szelei úr hamarosan megírja a jó választ. Addig is én úgy gondolom, hogy ez egy kezdetleges extruder.
Ahol a csigák látszanak az egy garatnak a része, ahová mûanyag granulátumot öntenek, melyet megolvasztanak a csõre helyezett zónafûtõtestek és az ömlenybõl vagy valamilyen minta szerint mûanyag idomot fröccs öntenek, vagy akár fóliát is készíthetnek. Bízom benne nem tévedtem nagyot, mert a képen látszó gépezet elég primitívnek tûnik.

Fecó

20/04 kV-os transzformátor leszállókábele megharapta a védõcsövet :)

Szelei

Idézetet írta: nova Dátum 2011. augusztus 10., 18:00:56 DÉLUTÁN
Ez milyen szerkezet? (119-es kép)

Mikor meg láttuk mi is ezt kérdeztük!

Eredetileg Kínából importált brikettátló gép, ami fa forgácsok tömörítésére szolgál.
Az általa készített rúd tömböket kandallók, kályhák fûtésére lehet használni. A fûtés azt a célt szolgálná, hogy a tömörített fûrészport meg sütve kb. 350 fokon merevebbé, kevésbé nedvszívóvá téve jobb tárolhatóságú termék legyen. Sajnos mi fenyõfát használunk az ajtó gyártására de ennek nagy a gyanta tartalma és inkább kigyullad, robban mint az ágyú, de nem tud brikettet gyártani belõle. Én elneveztem "Tûzokádó sárkánynak".

A képet én az elképesztõ kivitelezés és életveszélyes kinézete végett raktam fel. Nekünk ezt így szállították le!
Ha már lángol nem robban.
Innét menekülni kell, mert bármikor lõheti a brikettet.
Saját készítésû fûtõbetét rögzítõ mert ezeket még a kínaiak nem is rögzítették. És burkolattal sem rendelkezett. A földelés pedig náluk luxus, kiépítését én végeztem.

Eredeti kinézet.

Tisztelt Safety úgy hiszem erre nem is gondoltál!?

Üdv Szelei

nova

Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Safety

Bevallom töredelmesen erre álmomban sem gondoltam volna. Mivel sok mûanyagüzemben megfordultam már, azért véltem benne extrudert felfedezni. Örülök, hogy ilyet is láttam! Köszönöm!

Gyurmaúr(fi-relé)

Urak! Ennyi horrorfotó után szerintem mindannyiunknak lidérces, robbanó kapcsolószekrényes álmai lesznek, úgyhogy úgy gondoltam, felteszek valami szép, harmóniát sugárzó, de azért a szakmába vágó képkollekciót.
De az még midig szétfurdalja az oldalam, hogy norci23 nõci, vagy férfi??? norci23, kérlek oszlasd el a kétségeim, köszi!
Íme, a képek:  8)

Fecó

Aki még bírja a feszültséget, azoknak.

Bár a kép nem túl jó minõség, egy 20 kV-os SF6 gázzal töltött kapcsolóberendezés kábelfejét láthatjuk a betekintõablakon keresztül, egy zseblámpával megvilágítva a kritikus pontot. Ugye látszik amire gondolok?

Safety

Idézetet írta: Fecó Dátum 2011. augusztus 11., 21:43:05 DÉLUTÁN
Aki még bírja a feszültséget, azoknak.

Bár a kép nem túl jó minõség, egy 20 kV-os SF6 gázzal töltött kapcsolóberendezés kábelfejét láthatjuk a betekintõablakon keresztül, egy zseblámpával megvilágítva a kritikus pontot. Ugye látszik amire gondolok?


Lehet mégis jobb lenne ha kifejtenéd mire gondolsz, mert valóban rossz minõségû a kép. Hadd  tudjuk mi is mit kellene látni.