Villanyszerelõ felnõttképzés

Indította Twidgee, 2012. január 25., 07:48:09 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

nova

Húúú akkor nagyon félre értettelek.  ::)

De hogy a témánál maradjunk.

A mai helyzetben sajnos ez nem egyszerû, mivel az építõiparban nem sok beruházás van az országban, ezáltal a villanyszerelõi feladat is kevesebb, tehát sok a tapasztalt szerelõ is akinek nem sok munkája van. Persze nem akarlak elkedvteleníteni, ha úgy érzed, hogy ezzel szeretnél foglalkozni akkor sok sikert. Nemzetközileg nem tudom milyen a helyzet, de ma beszéltem az egyik villamossági anyagokat forgalmazó vég egyik képviselõjével és az õ beszámolója alapján a környezõ országokban ennyire nem rossz a helyzet mint nálunk.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

mormogipapa

Sziasztok!
Tegnap elkezdtem a villanyszerelő iskolát felnőttképzéses iskolába. Szerintetek rendbe van az hogy a műszerészekkel együtt tanuljuk az elektronikai alapokat, illetve a tanműhelybe a koszon kívül  :D ragad ránk tudás is? Köszi

JUVILL


Szerintem elektrotechnikai alapokra gondolsz. Nem hiszem, hogy ez gond lenne.
A későbbiek folyamán jöhet a "szakosodás", ehhez viszont az alapok szükségesek.
Sőt valaha nem is ezzel indul például a műszerész szakma tanulása, hanem egy 10 hetes lakatos kiképzéssel. Ezért morogtunk, de nem árt megtanulni fúrót köszörülni, tudni azt, hogy mi a hátszög, milyen menetnek, milyen fórúval kell előfúrni, hogy nem kell megfojtani a kalapácsot, és illene tudni a síkreszelésről, a fém fűrészelésről is valamit.
De az sem árt, ha valaki megtanulja mi a különbség a gyöngy és a kúpos forrasztás között.
Ezeket az alapokat nyugodtan lehet közösen oktatni a műszerészekkel.

mormogipapa

Ismét kérdéssel zavarnálak benneteket. Az iskola nem biztosít tankönyvet vagy jegyzetet a tanuláshoz, de javasolni sem tud mert szerintük amiket lehet kapni azok egy rakás "kaka,,. Például a 3 kötetes Villanyszerelő szakmai ismeretek könyv szerintük tele van hibával. Tudnátok javasolni könyvet amiből érdemes tanulni? Jegyzetelünk szorgalmasan de a könyvbe hátha jobban le van írva, köszi

NagyPS

A műszaki tankönyv kiadó könyvei jók, az tény hasonló kiadványok nem ütik meg a megfelelő szintet.

Ami még jónak nevezhető:
Cser kiadó, mestermunka sorozat, Villanyszerelés lépésről lépésre 2. kiadás - Mestermunka
Villamos szerelőipari kézikönyv Hargitai László, Bálint Barna, Byff Miklós, Czigán Béla, Greguss László Műszaki Könyvkiadó (1978) itt kapható most http://www.antikvarium.hu
Ipari szakkönyvtár sorozat kötetei

bp1

Idézetet írta: Deapék2 Dátum 2012. január 27., 16:21:15 DÉLUTÁN
Üdv mindenkinek!

Örülök, hogy rátaláltam a fórumra, és mivel úgy látom a hozzászólásokból, hogy segítõkészségbõl nincs hiány, ezért kéréssel fordulok hozzátok.

Pályaelhagyó pedagógus vagyok, és miután az utóbbi 3 évben nem sikerült hosszú távon elhelyezkednem, úgy döntöttem, hogy felnõttképzés keretein belül piacképesebb szakmát tanulok. Sikerült egy kis pénzt félretennünk, viszont dolgoznom kell(ene), így csak az OKJ-s ,,gyorstalpaló" tûnik reális lehetõségnek, ami indulna is tavasszal a Számalknál.

Igazából hosszútávon háztartási gépekkel, és/vagy riasztó-rendszerekkel szeretnék foglalkozni, de gondolom alapnak, vagy alternatívának jól jöhet a villanyszerelés. Mivel csak laikus ismereteim vannak a szakmáról, megköszönném, ha megosztanátok a neten fellelhetõ, a villanyszerelés alapjaival foglalkozó hasznos szakirodalmat, akár mail-en, akár feltöltõoldalon. Szeretnék belenézni, hogy mire számíthatok.

A hozzászólásokból látom, hogy ezek az okj-s képzések nem elegendõek önmagukban a szakma elsajátításához, nyilván az életben lehet ezt is igazán megtanulni. Kíváncsi vagyok a tapasztalataitokra az OKJ-s villanyszerelõkkel kapcsolatban: mennyire lehet elhelyezkedni ezzel a képzéssel, illetve magánúton ,,rátanulva" a piacon?  (A képzõk szerint nyilván 110%-os az elhelyezkedési esély)  
Elõre is köszönöm a válaszokat!
D.

--------------------------------------------------------------------
Kedves Depák2!

Elvégezted közben a villanyszerelő tanfolyamot?
Sikerült elhelyezkedni ebben a szakmában?

Én is gondolkodom rajta, hogy el kellene kezdenem egy villanyszerelő tanfolyamot, mert a jelenlegi adminisztratív fizetésemből nem tudok megélni. Valami hasonlóban gondolkodom, azért kérdezem.

Válaszod előre is köszönöm!

NagyPS

A mostani és tervezett képzési rendszerben max egy minimális alapot kapsz. A besorolás meg eszekkel a papírokkal nem több szakmunkásnál = minimálbér, ahhoz hogy több legyen technikusi is kéne utána majd mestervizsga és egy rakat kiegészítő szakvizsga vizsgánként 200e számolva. Ja igen ha minden megvan akkor is nagyon szerencsés lesz az ember ha alkalmazottként megkeresi a minimálbér dupláját max háromszorosát.

Könyves Kálmán

Van a mestervizsgának pillanatnyilag gyakorlati haszna azon kívül, hogy oktathatok tanulót? Több mint 2 éve jelentkeztem vizsgára, most felhívtak, hogy ősszel indul esetleg tanfolyam, de olyan feltételek vannak, hogy kicsit elbizonytalanodtam,  érdemes e nekivágni?


980POWER

Érdeklődni szeretnék, mi a vélemény Polgárék Kft. féle OKJ Villanyszerelő képzésről, esetleg tanult-e valaki náluk? A jelentkezési lap kitöltése után, nem jön az igazoló email és a kapcsolat tartó email-re se válaszolnak, létezhetnek még egyáltalán? Még telefonon lehetne esetleg próbálkozni.

nova

Telefonon mindenképpen érdemes próbálkozni. Ha így sem éred el őket, akkor érdemes másik céget keresni.  ;)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!