Villanyszerelõ felnõttképzés

Indította Twidgee, 2012. január 25., 07:48:09 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Twidgee

Sziasztok,
Szeretnék akkreditált Villanyszerelõ tanfolyamot elkezdeni felnõttképzés keretében, kérdésem az lenne, hogy Budapesten mely Iskolákat ajánljátok? 2010-ben az Öveges József Szakiskolában végeztem el az Elektronikai technikus szakmát, (Szigeti György Szakközépben 4 évig elektronikát tanultunk és, ha még 1 évet tanultunk érettségi után, mehettünk Technikusi képzésre). Az oktatás egyenlõ volt a nullával, de ezt felesleges is kifejteni.
Ezért lenne az a kérdésem, hogy hol lenne érdemes a Villanyszerelõ szakmát elvégeznem, ahol legalább "alap" szinten megtanítják a tananyagot, ha van ilyen egyáltalán. Nem szeretnék még egy Övegeshez hasonló iskolában tanulni.

Válaszotokat elõre is köszönöm

Zsolt

krisz1986

Hát a Csepel Müszakiról a volt Bajákiról mi a vélemény? Mert én õket ismerem csak. Csak mások véleményére is kíváncsi lennék.

nova

Hát nekem nincsen tapasztalatom a témával, de az OKJ képzések nem hiszem, hogy nagy ismeret anyagot adnának a szakmával kapcsolatban. Már az oktatás rövidsége miatt is. A villanyszerelõ szakma mely területére gondoltál?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Twidgee

Általános villanyszerelõ késõbb mestervizsga.

krisz1986

Akkor én mondjuk elõször lennék általános gépész és aztán szakosodnék. A mestervizsgához meg ne kérdezétek hány év gyakorlat szükséges. Gyorsított felnõtt oktatás hát?

nova

Mester vizsgáról majd novill tud neked mesélni, mert õ ült az asztal másik oldalán is a vizsgáknál.  ;)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Novill

Tehát általános villanyszerelõ szakképesítést szeretnél szerezni felnõttképzés keretein belül. Elektronikai technikumi végzettséged van. Meg kellene próbálkoznod egy erõsáramú technikumi végzettség megszerzésével. Például Verebély vagy a Bláthy szakközépben. Egyébként ha ilyen rövidített villanyszerelõ képzésben gondolkodsz, nem hiszem hogy csodákat tudnának produkálni a képzõhelyek. Mert a villanyszerelõ szakma rendkívül nagy területet ölel át. Sokat kell hozzá még olvasni a szakmai kiadványokat. Kell egy jó gyakorlati hely ahol vannak kollégák akik át tudják adni a szakmai tudást. Továbbá sok igyekezet és akarat kell hozzá kitartással.
A mestervizsga követelménye megtalálható a kamara honlapján. A mester vizsga áll a gyakorlati, írásbeli és szóbeli vizsgából. Ahhoz megfeleljen a jelölt, rá kell alaposan gyúrni. A villanyszerelõi gyakorlattal 5 év gyakorlatot kell felmutatni a jelentkezéskor.

krisz1986

Én megragadnám az alkalmat és felajánlanám azt a lehetõséget persze ha a kollégák is hozzájárulnak egy kis segédanyagot feltöltenék a kollégának,és egy pár hasznos linket esetleg ha gondolja. Hozzáteszem van amit töletek kaptam de van egy kettõ amít máshonan.

Twidgee

Szívesen fogadok bármilyen tananyagot, legegyszerûbb, ha pm-ben elküldöd

Deapék2

Üdv mindenkinek!

Örülök, hogy rátaláltam a fórumra, és mivel úgy látom a hozzászólásokból, hogy segítõkészségbõl nincs hiány, ezért kéréssel fordulok hozzátok.

Pályaelhagyó pedagógus vagyok, és miután az utóbbi 3 évben nem sikerült hosszú távon elhelyezkednem, úgy döntöttem, hogy felnõttképzés keretein belül piacképesebb szakmát tanulok. Sikerült egy kis pénzt félretennünk, viszont dolgoznom kell(ene), így csak az OKJ-s ,,gyorstalpaló" tûnik reális lehetõségnek, ami indulna is tavasszal a Számalknál.

Igazából hosszútávon háztartási gépekkel, és/vagy riasztó-rendszerekkel szeretnék foglalkozni, de gondolom alapnak, vagy alternatívának jól jöhet a villanyszerelés. Mivel csak laikus ismereteim vannak a szakmáról, megköszönném, ha megosztanátok a neten fellelhetõ, a villanyszerelés alapjaival foglalkozó hasznos szakirodalmat, akár mail-en, akár feltöltõoldalon. Szeretnék belenézni, hogy mire számíthatok.

A hozzászólásokból látom, hogy ezek az okj-s képzések nem elegendõek önmagukban a szakma elsajátításához, nyilván az életben lehet ezt is igazán megtanulni. Kíváncsi vagyok a tapasztalataitokra az OKJ-s villanyszerelõkkel kapcsolatban: mennyire lehet elhelyezkedni ezzel a képzéssel, illetve magánúton ,,rátanulva" a piacon?  (A képzõk szerint nyilván 110%-os az elhelyezkedési esély)  
Elõre is köszönöm a válaszokat!
D.