• Ideális munkaruha 3 1
Jelenleg:  

Szerző Téma: Ideális munkaruha  (Megtekintve 2059 alkalommal)

Nem elérhető TothJanosTopic starter

• Új tag
  • *
  • Hírnév erő: 1
  • TothJanos nincsen befolyása.
Ideális munkaruha
« Dátum: 2012. Január 06., 12:19:32 pm »
Üdvözlök mindenkit!
Piackutatást tartok arról, hogy milyen az ideális villanyszerelõ munkaruha! Ebben szeretnék segítséget kérni!
Anyag, szín, zsebek elhelyezése...stb.
Várom az ötleteket!

Nem elérhető nova

• Fórum rendezgetõ ***ADMIN***
  • Global Moderator
  • Megszállott
  • *
  • Tudásbázis bõvítõje :)
  • Hírnév erő: 37
  • nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!
  • Nem: Férfi
    • Villanyszerelõ magazin
Re:Ideális munkaruha
« Válasz #1 Dátum: 2012. Január 06., 12:55:20 pm »
Ez jó kérdés :)

Mindenképpen erõs valamilyen sötétebb anyagból jó, ha elkészítik. Ami nem túl meleg a nyári idõjáráshoz viszonyítva. Igazából sokszor inkább megerõsíteni szokták õket a problémásabb részeken dupla varrás és anyag felhasználásával. Szerintem az úgynevezett kertész nadrág  forma a legjobb. Ami problémám szokott lenne ezekkel az a csatolós rész kialakítása. Hiába recézett, fogazott a mûanyag csatnak az a része, ahol át van fûzve a munkaruha vállpántja, kantárja. Az mindig kicsúszik és utána kell húzni, vagy csomót köt rá az ember, vagy duplán fûzi vissza. De mindegyik megoldás rendkívül kényelmetlen.
Zsebekbõl oldalt és a lábszáron lévõ zsebeket szoktam használni. Bár sokan vannak akik a lábszáron lévõt nem szeretik annyira. :)

Ha valaki gyártat céges pólókat, akkor ott lehet választani általában, hogy mekkora legyen a pamut súlya (vagy valami hasonló :( ), kezdetben a nagyobb súlyút választottuk, azt hittük kényelmesebb lesz és jobb. A tapasztalat az lett, hogy a legolcsóbb ezáltal a legkevesebb tartalmú pólók sokkal kényelmesebbek  és nem mennek össze a mosásban.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Nem elérhető krisz1986

• Villanyász
  • Kitiltott felhasználó!
  • Hírnév erő: 0
  • krisz1986 nagyon lenézték
« Válasz #2 Dátum: 2012. Január 06., 13:32:22 pm »
Mondjuk sajnos a nejem kifehérítette az enyémet. Jó volt az anyaga egyszerû. Csak engedte a ruhafestéket sajnos.

Elérhető Novill

• villanyszerelõ mester
  • Régi motoros
  • Hírnév erő: 24
  • Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.
    • Villanyszerelõ
« Válasz #3 Dátum: 2012. Január 06., 14:02:03 pm »
Ez egy jó kérdés! A válasz jó anyag minõségû, tartós és ez még elfogadható áron is legyen. Itt természetesen elsõdlegesen a végzett munka is meghatározza , hogy milyen munkaruhára van szükség. De itt talán beszéljünk az igazi fizikai munkát végzõ villanyszerelõkrõl. Mert itt van kitéve az anyag legjobban mindenre. Egy épületvillamossági szerelõ esetében a ruhát sokat érik a különbözõ porok(beton, tégla stb.) olaj, festék is. Ezért a nagyobb gramm értékû ruha anyagok jönnek elsõsorban számításba. A nadrágnál valóban kertész nadrágok a nyerõk. Ebben a részben a novának van igaza a csatos megoldások sokszor gyengék. Sõt még csomót sem lehet rákötni, mert rövid a szára. A zsebek tekintetében nagy elõ zseb a felsõ részen, ahol az iratokat, telefont is el lehet helyezni. Ezt tartós  cipzárral zárhatóan. Nagyon jó ha az ülep, fenék és térd rész erõsen meg van erõsítve tartós anyaggal.  A zsebek is jó van belõle elegendõ mennyiség rajta. A mosás után is tartós maradjon a színe

Nem elérhető JUVILL

• Régi motoros
  • Hírnév erő: 19
  • JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!JUVILL egy emelkedő csillag!
    • www.juvill2004.mzy.hu
« Válasz #4 Dátum: 2012. Január 06., 19:19:25 pm »

Az anyag minõsége meghatározó. Lényeges, hogy sztatikusan ne töltõdjön fel.

Nem elérhető Sztrogoff

• Villanyász
  • Hírnév erő: 3
  • Sztrogoff nincsen befolyása.
« Válasz #5 Dátum: 2017. Május 03., 19:56:08 pm »
Nem tudom, merjem-e írni, nincs részesedésem a cégben, de nekem volt egy Vektor szövetkezetes kertésznadrágos munkaruhám, annál a nadrág pántjai nem csúsztak ki a csatból. Éveken át hordva és mosva egyszerűen nem kellett észrevennem, hogy van csat. :)
Bár lehet, hogy más ruhagyártó is képes ilyen űrtechnikás csatot találni. :D

Nem elérhető solahh1992

• Új tag
  • *
  • solahh1992 nincsen befolyása.
« Válasz #6 Dátum: 2017. Május 03., 21:57:04 pm »
Én a farmer és póló híve vagyok 😁 + szerszám táska

Nem elérhető coyote2

• Rendszeres látogató
  • coyote2 nincsen befolyása.
« Válasz #7 Dátum: 2017. Május 03., 23:05:07 pm »
A kantárost részesítem előnyben oldalzsebekkel, ha övbujtato van az sem hátrány, mert a szerszámtarto öv, amit pár éve vettem átbujtatva azon stabilan áll ha létrán dolgizik az embet. A mellkasi zseb tépőzárdal gyenge, kihullik a cucc ha hajolsz. Zsebek erősítettek legyenek, ha térdprotektor hely is van előnx hosszas térdeplésnél.

Sent from my Radar C110e using Tapatalk

Címkék: villanyszerelõ munkaruha