Költségvetés készítését segítõ programok

Indította nova, 2012. január 04., 09:54:21 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

nova

Ebben a témában lehet a költségvetések elkészítését segítõ programokról. Ki melyiket használja?
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

flatskerrobert

           Egy Könyvcal nevû programot használok. Az ára adattárral együtt nem kevés, de tár nélkül is meg lehet venni. Ha jól emlékszem 40e Ft. körül van. Az internetrõl le lehet tölteni egy 30 napos teljes értékû verziót.
Szerintem jól használható, bár eleinte furcsa volt használni, de egy idõ után már gyorsan megy. Nagyon nagy a flexibilitása. Szerintem a Tercel vetekszik, bár azt annyira nem ismerem.
Sok fajta minta munkalappal, költségvetési lappal és fõösszesítõkkel rendelkezik, ezeket még formázni is lehet.
         Szerintem érdemes megnézni, Tudom ajánlani  mindenkinek.
FR.

rabszolga

Terc.
A kezdetektõl...
Viking majd a Bronz változat.
A kezdetekben talán egyszerûbb kezelés, majd kissé túlbonyolították amikor bejött az ÖN költségvetés modulja.
Az ára eleinte (Viking) még megfizethetõ volt, de mára nagyon felhúzták. Az idõkorlátos változatot fél évente kötelezõen frissíteni kell vagy max; 9 hónapig fut. A régi költségvetéseket ezután is feldolgozza, de újat nem tudsz nyitni.
Az idõkorlát nélküli változat ára még húzósabb. A tudásban több Silver és Gold verziók csak tömegével papírt gyártóknak és nagy cégeknek ajánlható, elsõsorban az ára miatt.

TERC Kft. árlista

Ami nagyon jól használható azoknak, akik csak ritkán írnak költségvetést, az az online változat. Itt kártyával elõre is fizethetsz és kreditpontokért csinálhatsz költségvetést az aktuális egyenlegedért. Vigyázat, a nyomtatás és a mentés is pénzbe kerül! Az alábbi címen elérhetõ és itt regisztráció és fizetés után már mehet is a tételkigyûjtés :)

online költségvetés készítõ

Összefoglalva, nem túl sokat változtak a tételei a kezdetek óta, csak látszólag bõvült.
A mai napig hiányoznak belõle olyan szerelési tételek, amivel naponta találkozik az ember, ha szerel.
Ennyi tudásért kicsit sok az ára.


rabszolga

Az azóta eltelt idő (inkább a felvásárolta a konkurenciáit) könyörtelenül kitörölt minden konkurens programot. Ma már csak a TERC létezik, árai a csillagokban keresendők. Esetleg van valaki aki tud egy használható és még megfizethető alternatívát?

sanyika

Igen van, Kimmer software  Kimmer György készíti és forgalmazza. kimmer.hu honlapon rendelhető.
Komplex építőipari költségvetés készítő program, egyszeri vásárlás örökös használat nem kell frissíteni nincs kötelező éves díj,
nincs időkorlát.  28 000 Ft. + a hardver kulcs hozzá 3000 Ft.  számlázó programmal együtt.

rabszolga

Idézetet írta: sanyika Dátum 2016. október 30., 12:07:10 DÉLUTÁN
Igen van, Kimmer software  Kimmer György készíti és forgalmazza. kimmer.hu honlapon rendelhető.
Komplex építőipari költségvetés készítő program, egyszeri vásárlás örökös használat nem kell frissíteni nincs kötelező éves díj,
nincs időkorlát.  28 000 Ft. + a hardver kulcs hozzá 3000 Ft.  számlázó programmal együtt.
A DEMO verzió letöltése után a víruskereső kiakadt... Nem mertem felülírni a döntését. A kérdés az, valaki ténylegesen használja a programot???

sanyika

Igen én használom és jól működik, és vírusmentes eddig nem volt problémám vele.

Fecó

Nekem szintén ez fut, bár a számlázós részét nem vettem meg. A költségvetéskészítője rendben fut már vagy 6-8 éve, menet közben egyszer vettem frissebbet...

rabszolga

Idézetet írta: Fecó Dátum 2016. november 02., 21:00:09 DÉLUTÁN
rendben fut már vagy 6-8 éve, menet közben egyszer vettem frissebbet...
Bocs, akkor mégsem egyszer kell megvenni?
A honlapról: "Programunk legfőbb tulajdonsága: egyszeri vásárlás, örökös használat, de minden jelentősebb fejlesztést követően minden programhasználót értesítünk az aktuális fejlesztésről. A törvényi változásokat azonnal követjük."
Akkor ezt most hogyan kell érteni??? Mennyibe került az új? Mi volt benne az új?
Köszönöm!

Fecó

De, elég egyszer, az anyagköltségek frissítése miatt vettem meg újból, akkor szükség volt rá. De nem jár le, maximum csak az anyagárak időközben emelkednek, de ezt Te is megadhatod neki külön.