• 3 fázisú családi ház komplett villamos hálózat kiépítése 5 1
Jelenleg:  

Szerző Téma: 3 fázisú családi ház komplett villamos hálózat kiépítése  (Megtekintve 2096 alkalommal)

Elérhető Fecó

• Az életben minden HIBÁS! Vagy ha valami jól működik, akkor a hiba is meghibásodott!
  • Villanyász
Re:3 fázisú családi ház komplett villamos hálózat kiépítése
« Válasz #10 Dátum: 2017. Május 07., 17:33:58 pm »
Gyurmaúr ne ragadtasd el magad :) Nálunk itt magyar honban a 3×63 A után fizetendő HFH több mint 700 ezer forint! Itt ezt még a milliomosok is átgondolják :)

Felhasználók, akik megköszönték:

Nem elérhető Gyurmaúr(fi-relé)

• Régi motoros
  • Nem: Férfi
    • Skype - gyurcman
« Válasz #11 Dátum: 2017. Május 07., 19:14:11 pm »
Fecó, tudom, hogy mi a helyzet abszurdisztánban, bár kb. 3 éve volt szó a HFH lefelezéséről, aztán nem tudom, most hogy is állunk?? De azért az általam javasolt megoldáson érdemes egy csöppöt elmerengni, mert ha és amennyiben adott egy 3 szintes családi kecó, ahol mondjuk a főelosztó a szuterénben van (nem = a mérőszekrénnyel, mert az ugye már csak a kertben, közel a kapubejáróhoz lehet, az épület belső részébe nem helyezhető, nemde?!) és ugye van a F.SZ. , 1. em, tetőtér, nos ott már a főelosztó és a tetőtér közt 1-1 kábel lehet akár 50-60 méter hosszú is, mire elér a végponthoz, ekkora hosszon pedig bőven összejöhet akár 3% fesz esés is, ami nem igazán okés! Ehelyett mondjuk a szuterén, ill a F.SZ Á.K-it tápláló 1.5; 2.5; 4mm2-es kábelek még jöhetnek a főelosztóból, de már az 1.em, tetőtér fogyasztói részére vagy 2 db 5x6mm2-es MBCu, vagy 1 db 5x16mm2-es NAYY-J fő gerinc megy, mely az F.SZ alelosztóban kerül -mondjuk HLAK-al leágaztatásra és kiágaztatásra a tetőtéri alelosztó felé. 1-1 szinti alelosztónak pedig megteszi egy 18 osztásegységes cucc is, mert ugye a HLAK számára is kell hely.

Elérhető Fecó

• Az életben minden HIBÁS! Vagy ha valami jól működik, akkor a hiba is meghibásodott!
  • Villanyász
« Válasz #12 Dátum: 2017. Május 07., 19:50:46 pm »
Teljesen rendben van az elgondolás azon része, hogy több helyen is alakítsanak ki elosztót. Szerintem is egyszerűbb és jobb megoldás. Csak azon mosolyodom el ezeket a teljesítményeket hallva a német földön ( 21-27 kW átfolyós vízmelegítő) hogy ha a derék német honpolgárok az esti órákban zuhanyzásra indulnak, hogy nem rogyik térdre az utcai hálózat, és hogy a napelemek ezt hogyan állítják elő este 8 felé :) De nem akarok elkanyarodni a témától, mert kimoderálnak :) Szóval minden részegység külön elosztóval, külön áramvédő-kapcsolókkal. A lakás külső áramkörei kapu, kerti lámpák, öntöző, teljesen külön ÉV relén. Természetesen a nagyobb fogyasztók (mosó-mosogatógép, sütő, tűzhely, stb.) mind külön áramkörön, a teljesítményüknek megfelelő vezetékezéssel-biztosítással. Lakásokban már a megengedett legkisebb keresztmetszet legalább 1,5 MCU.

Nem elérhető TankerTopic starter

• Aktív tag
  • **
« Válasz #13 Dátum: 2017. Május 07., 22:45:59 pm »
Sziasztok
Húú sokan sokat írtatok. Ezt nagyon köszönöm nektek. Hasonlóak az elképzelések. Természetesen minden megfelelően lesz szeparálva, méretezve és kialakítva. Idén az első megrendelő akinek a szájából elhangzott, hogy nem számít a pénz csak jó legyen! :) Jelenleg brutális a helyzet, mert alu vezetékek vannak ráadásképp odaköltözéskor vettek egy 3kw-os főzőlapot amit a kedves villanyszerelő kolléga be is kötött nekik gyönyörűen.. Ami hab a tortán hogy az elosztótól pontosan lemérve 27 méterre van a főzőlap egy 2,5mm2 aluvezetéken(természetesen nem külön körön).... Aztán csodálkoznak hogy főzés közben füstölnek a kötésdobozok. És ez még jobbik eset..!!
Na lényeg a lényeg, hogy először nem akartak bontani csak vezetéket cserélni. de jöttek a gondok, hogy kéne váltókapcsolás mert van egy 10 méteres folyosó amin nem jó mindig visszasétálni este, kevés a cső, szépek a falak stb. de szerencsére a biztonságuk többet ér mint egy festés!! Úgyhogy marad a kompletta hálózat, viszont akkor már mindent a mai korhoz igazítva!

Köszi mindenkinek aki írt!

Nem elérhető Gyurmaúr(fi-relé)

• Régi motoros
  • Nem: Férfi
    • Skype - gyurcman
« Válasz #14 Dátum: 2017. Május 08., 20:48:45 pm »
Na, what a good news!! ;) Ilyet is ritkán hall a zemberfia, hogy della nem számít, mer én eddig csak mindenütt a fillérbaszásba keveredtem bele és az még a jobbik eset volt ,hogy szabad kezet kaptam, de szoros P.Ü kontroll és permanens vatera + jófogás kombó használatával kellett megcsinálni 1 komplett családi kecót, bár az nekem is tetszett, amikor !200.- Ft / 2méter ! áron sikerült beszerezni a 200-as OBO kábeltálcát, vagy 3 rugó / db áron a 26W-os 4 pines kompakt fénycsővel működő eclusive design Fagerhult álmenyóba építhető mélysugárzót, melyből le is akasztottuk az egész 10 db-os készletet!
Gondolom, full extirpációt hajtasz végre és a kályhától csutkára zsírúj lesz még a legutolsó pite kábel is?!
Fecó, jó a kérdés! Hát igen, gondoljatok bele, komplett több emeletes -jellemzően 4- , lépcsőházanként 12 lakásos mietwohnungokban vannak ezek a min. 24, de inkább 27kW-os Stiebel, AEG átfolyós vízmelegítők és ugye mindenütt villany tűzhelyek vannak még pluszban. Ha mondjuk este 20-21h közt egyszerre zuhizik a fél ház, na akkor vannak ám igzi szituk. Nem a napelemek, hanem a 27 ezer db szélerőmű termeli meg a szükséges áramot ilyentájt, illetve azért Philipsburgben, Heilbronnban van ám 2 combos atomerőmű és most csak Baden-Würt -ről beszéltem... Bár ha belegondoltok, nálunk ha van egy utcában 20 db 120, netán 200 Lityis Hajdú 2.3kW / jószág teljesítménnyel és ezek este, mondjuk 20h-kor egyszerre kapják az "éjszakait"  és mondjuk ,mindegyiket sikerült mondjuk az utcai 0.4kV-os L1-ére kötni, na akkor itt is lehetnek ám érdekes szituk! Idekint is vannak még bőven hordótestűek, de csak 3 fázisúak! Én nem is értem, hogy nálunk, akinek van 3 fázisa 24 órásban, az mi a pöcsért nem (tisztelet a nem kis számú júzernek, akinek van éjjeliben is) építtette, építteti ki az éjjelit is 3 fázisra, ha már úgyis adják "csomagkapcsoltan"?? De az a legszebb, amikor van éjjeli is 3 fázissal, oszt mégis 1 fázisú bojler van... :'(

Üzenet összefûzve: [time]2017. Május 08., 21:13:34 pm[/time]
Ezt mostanság kaptam a havercsávótól és szétröhögtem a zagyam...
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=WYaeQ7d2Urs[/youtube]

Üzenet összefûzve: [time]2017. Május 08., 21:14:46 pm[/time]
[youtube] https://www.youtube.com/watch?v=WYaeQ7d2Urs [/youtube]

Üzenet összefûzve: 2017. Május 08., 21:15:54 pm
tisztelettel érdeklődnék, hogy kell beszúrni a jutyúb linket? Nem a youtube ikonra kattintva??

Nem elérhető TankerTopic starter

• Aktív tag
  • **
« Válasz #15 Dátum: 2017. Május 09., 06:27:49 am »
Gyurmaúr
Igen Kályhától az utolsó kis bizbaszig minden új. És ezt külön kérte a tulaj hogy még véletlenül se legyen akár egy cső, akár egy doboz felhasználva a régiekből!
Ritka de nagyon örültem neki!! Legalább a megrendelők fele lehetne ilyen felfogású.. :)

Hasonló Témák

Téma / Indította Válaszok Utolsó üzenet:
67 Válaszok
28478 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2018. Január 06., 18:07:26 pm
írta faxelektro
31 Válaszok
15038 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2015. Április 27., 08:41:48 am
írta KZoli
13 Válaszok
3987 Megtekintések