É.v célmuszer

Indította balog19720701, 2017. március 05., 17:25:01 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

balog19720701

Sziasztok!METREL MI3122 vel kapcsolatban lenne kérdésem, észrevettem hogy ha hurok imp.á.v.k. leoldasa nélküli üzemmódban van és végpont környékén vagyok és ha nagyobb a PE és N között 4voltnal a feszültség különbség akkor nem tudja megmérni a hurkot mert leold az á.v.k.Persze hívom majd a C+D-t mert ott vettem , előtte gondoltam megkérdezem valaki tapasztalt már ilyet?

tothgyula

Üdvözletem!
Az már baj, ha 4V körül mérsz az N és PE között.Szakaszokra próbáld bontani a hálózatot. Valószínű nem a műszerrel lesz a baj.Rossz, hibás, laza kötésekre, rugós,fogazott alátét hiányára gondolok.
Üdv:TóthGyula felülvizsgáló.

szmihaly

Hogy lehet 4V körüli feszültség a N és a PE között?  Vagy nagy a vezetéken mérés közben a terhelés, vagy nem TN a hálózat, hanem TT. Amit javasolt tothgyula koléga, azért azokat nézd át, mert ott lesz valahol a hiba.

Sztrogoff

Bocsánat, miért ne lehetne 4 V egy hosszú nulla végén? Ha épp működik egy 2 kW-os szerkezet, ahhoz elég 0,4 Ohm ellenállás a szétválasztástól. Annyi azért össze tud jönni könnyedén.
Írta Balog19720701, hogy végpontnál fordul ez elő.

tothgyula

Üdvözletem.
A Metrel3122 műszer műszaki leírása azt írja többek között,"nagy pontossággal mér nemkioldós hurokvizsgálati RCD védett áramkörök állásban." Ahogyan írod, végáramköröknél 4V esetén kell, hogy folyjon 15mA(30mA-est feltételezve). Kérdés, mennyi a hurok az L1-PE és az L1-N között.Nyilván át kell hidalni az RCD-t a mérés idejére.
Aztán a másik lényeges kérdés, hogy milyen tipusú az RCD? "AC", "A", "Si" "G" "IR"  "F" stb.Feltételezhető, hogy felharmonikusok is bezavarnak.
De változatlanul az a véleményem, hogy a kötéseket kell alaposan megvizsgálni! A tankönyv is a szabvány is leírja, hogy a felülvizsgálatot szemrevételezéssel, majd mérésekkel kell elvégezni. Nem kell indokolnom a csavarok megfelelő nyomatékkal való meghúzását, utánhúzását.
Kíváncsian várom a fejleményeket.
Üdv:TóthGyula felülvizsgáló.