Napelem: termelt felesleg elhasználása H tarifás fogyasztóval

Indította James Bond 007, 2017. január 31., 09:29:43 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

James Bond 007

Üdv, arra lennék kíváncsi, hogy legális-e az, ha a napelem által megtermelt felesleget úgy használjuk el, hogy egy H tarifára kötött hőszivattyút egy erre a célra kiépített kapcsolóval néhány hétre/hónapra átkötünk a normál tarifás körre. Mit szól ehhez a szolgáltató?

Tehát itt nem a "szokásos" csalásról van szó, amikor a H/vezérelt áramra kötünk oda nem való fogyasztókat, hanem épp a fordítottja: egy H tarifára jogosult fogyasztóért ideiglenesen normál tarifát akarunk fizettetni magunkkal.

NagyPS

Minek? Nulszaldós elszámolás van, ami azt jelenti hogy van 2 db órád ezeken van y és x fogyasztás az y lehet - előjellel mivel betáplálsz, a végösszeg -y és x lesz vagy fizetni kell vagy görgetik tovább a következő elszámolási időszakra. Ha éves elszámolásod van módosítsd az elszámolási alapot.

James Bond 007

Én azt hittem, a szaldó csak az ad-vesz órára érvényes és a másik villanyórából nem vonható le a fogyasztás. Akkor ezek szerint az ingatlan összes fogyasztásából levonható az ad-vesz órán kimutatott felesleg?

Sztrogoff

Mondjuk magamtól én is azt gondolom, mint Bond. A szolgáltató számlázási dolgaiban az égvilágon semmi rugalmasságot nem tudok feltételezni.  :D

James Bond 007

Gyakorló napelemesek szerint a H tarifából csak az A1 részt lehet szaldózni. Ez nekem nem elég, főleg fűtési időszakban használom. Ezért az eredeti kérdésem az átkapcsolásról továbbra is fennáll. Csináltatok már ilyesmit?

macza501

Szerintem egyszerűbb a szolgáltatót megkérdezni!
Sőt ajánlatos!!

Tapatalkkal küldve az én SM-G955F eszközömről