Mágnesszelep bekötése

Indította roscos, 2016. november 10., 11:57:28 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

roscos

Sziasztok, kis segítséget kérek Tőletek. A mellékelt kép a konyhai gázfőzőlaphoz szerelt mágneskapcsoló elektromos bekötési pontjait mutatja. A mágnesszelepet a szagelszívó fogja "vezérelni", ehhez van egy külön biztosítékkal és áramerősségmérővel/beállítóval ellátott dugalj. A villanyszerelő két vezetéket biztosított (nulla, fázis) a mágnesszelephez, földelés nincs, ez az ami megzavart, mert a mágnesszelepen viszont van földelés jel. Melyikbe kössem a nullát és melyikbe a fázist? Előre is nagyon köszönöm!

U.i: nem vagyok villanyszerelő, elnézést, ha nem profi a megfogalmazás vagy triviális a kérdés, de a google és a youtube sem tudott segíteni.

Goon

Fogsz egy ellenállásmérőt és a a lábak között mérsz egy ellenállást, ahol néhány száz Ohm ellenállást mérsz az lesz a tekercs két csatlakozási pontja, a maradék csatlakozó valószínűleg a "föld". Egyébként amint a képeken is látszik, az "1" és a "2" láb lesz a tekercs, a föld jelű pedig értelemszerűen a védővezető csatlakozása.

Marton

A földelés villája a tekercsen testen eltérően néz ki mint a tekercs két kivezetési pontja. Itt a középső egyenes érintkező.
Lényeges, a földelő pont mindig eltérő kinézetű vagy méretű a többiekhez képest.
A dugó bekötésénél nagyon oda kell figyelni, hogy melyik csavar melyik érintkezőhöz is tartozik. Könnyen rossz helyre lehet kötni a vezetékeket. Megvan számozva illetve jelölve is.

Simon Endre

Bíztos az hogy ;
Ez (éghető) gázhoz szolgáló gázszelep?
Kényszer elszívásos lessz majd a helyiség?
Nem tévedés a mágneskapcsoló = mágnesszelep keverése?
Va-e olyan hogy gáz főzőlap?

tothgyula

Tisztelt Kolléga!
Még annyit a Simon Endre válaszára kiegészítésképpen,hogy csak Rb vizsgával rendelkező villanyszerelő kötheti be!!!

roscos

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
Ahogy írtam is, nem vagyok villanyász (lelkes amatőr sem), sem gázszerelő, így helyesbítek a hozzászólások alapján:
- Mágneskapcsoló bekötéséről van szó, ami egy szelepet vezérel; ha bekapcsolom a szagelszívót, a mágneskapcsoló nyitja a szelepet
- Van olyan, hogy gáz főzőlap, jelen esetben egy ilyenről van szó: Bosch POH6B6B10 főzőlap vásárlás, olcsó Bosch POH6B6B10 főzőlap árak, akciók
Időközben elértem a villanyászt, aki kiépítette a házunk teljes hálózatát és beköti a kapcsolót hamarosan.
Még egyszer köszönöm mindenkinek!