Kérdés Villanyszerelőknek

Indította GokuSan, 2016. november 09., 20:27:46 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Fecó

Én is ezt gyanítom, hiszen ez már túlmutat a dugaszoló aljzat terhelhetőségén is. Sajnos a legtöbb aljzat esetében megkockáztatom hogy nem egészséges tartósan a 16 A terhelés...

sámli

Természetesen egy ciklus teljesítmény igénye, de mivel a terhelés nem egyenletes a ciklus alatt, nem osztható 3-al. Az általam említett típus külföldön forgalmazott változata biztosító betétet tartalmazó dugvillával van ellátva, a betét értéke pedig 13A. Ebből kiindulva egy ilyen készülékkel már most is határértékre lenne terhelve a mosógép áramköre.

Gyurmaúr(fi-relé)

Na ja, a Grét Britán szivarbiztis dugvillák, hmmm... Egyébként semmi gáz nincs, ha esetleg a derék Whirlpool 5.5 KW-ot vesz fel, mert akkor lehet C16A-es kismegszakítóval 3x2.5mm2-es kábellel CEE (kék "ipari) steckdose-val szerelni, az ki fogja bírni még a 20A-t is! ;) Én anno számos helyen cseréltem (vágtam) le a hardcore-abb mosó és szárítógépek "öntött" dugvilláját és cseréltem ki azt a dugaljat, mely ezeket táplálta a "kékségre", onnantól nem volt több panasz, sirám, picsogás, no meg ajvék...

faxelektro

Mi lehet a gond az inverterrel,hogy nem működik a hűtő ventilátor,próbáltam másik ventilátorral, a táp kábelén meg kapja a 24voltot ? Másképp működik csak félek hogy hűtés nélkül lefog égni valami.

nyaki

Nem értem. ::)  Ha a másik venti működik, akkor mi a gond?
Egyetlen gondja lehet a készüléknek, hogy az új venti légszállítása nem megfelelő. A régi ventin rajta vannak a paraméterek, ami alapján lehet keresni helyettesítő típust.

faxelektro

Az eredeti ami rajta volt mikor bekapcsoltam füstölt 24Voltos volt lecseréltem a felső képen láthatóra ami szintén 24V-4,3W--DC de meg nem mozdul , pedig egy másik 12V-os tápról működik.   

Simon Endre

Üdv  Faxi ez az új gumicson ?
Amennyiben a ventillátor tápja nem kellőképpen szürt a motorban lévő többfázisú váltóirányító behüjül és a legkisebb gond hogy nem üzemel, mert tönkre is mehet. Az egyedi szűrést egy soros diódával és utána 500-1000 mikros 35-50 V-os kondival (elköval) szűrni. Üzebehelyezés előtt műszerrel mérni, mert lehet hogy nem az effektív értékre szür hanem a csúcsra és az sok lehet a mocinak. A dióda azért kell, hogy csak a motor számára legyen szűrés. A motor harmadik vezetéke mire szolgál termisztoros?

Marton

Az a harmadik vezeték lehetségesen egy kivülről állítható fordulatszám befolyásolás.
Tehát ezt is valamilyen feszültségre kell kötni. Láttam már ilyet, de most nem tudok részletekkel szolgálni, jövő héten egy bizonyos gépben alkalmazott bekötési rajzát meg tudom nézni.

nyaki

Elvileg a harmadik (kék) ér a fordulatszám monitorozására szolgál, amit jelen esetben nem kell bekötni, de a motor adattábláját alapul véve, a gugli segíthet a döntésben.

Billy123

Kedves Villanyszerelők!

Segítésüket szeretném kérni: Az alábbi LED-es fénycsövet szeretném bekötni: (konyhapult világítás)

https://www.vilagitascenter.hu/led_vilagitas_247/led_lampak_593/led_konyhai_pultmegvilagito_lampak_634/tracon_led_sorolhato_butorvilagito-pultmegvilagito_komplett_lampa_10w_800_lumen_meleg_feher

Ez a fénycső dugvillás bekötésű, tehát konnektorba csatlakozik, adnak is hozzá kábelt, de az lenne a kérdésem, hogy ezt fix bekötéssel hogy tudnám megoldani? A konyhában kicserélek ugyanis néhány aluvezetéket rézre, így lehetőség nyílt, hogy fixen, közvetlenül is bekössem a fénycsövet, tehát egy 1,5-es réz MBCU áll ki a falból. Gány módon betudnám kötni, csak szeretném szabályosan és szabványosan, és úgy hogy azért esztétikus is legyen.

(Elektronikai műszerész volt a szakmám, tehát valamennyire van rálátásom a villanyszerelésre, csak a szabványokat nem ismerem teljesen).
Köszönöm előre is!
Billy