Huntech foliazo gep

Indította coyote2, 2016. november 03., 22:13:55 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

coyote2

Üdv mindenkinek!
A gondom a következő:
Adott egy csomagolo(fóliázó) gép, aminek a fóliázó része ugy néz ki egyben van, de a fólia adagoló gépet a kapcsolo szekrenynel kibeleztek, itt kellene csodat tenni es életre kelteni Huntec SZCS500 tipust. Három motor, pár pneumatikus munkahenger, optikai erzekelok es a hiænyos kapcsolo szekrenybol.
A neten nem talaltam semmit, a tulaj ilyen allapotban kapta meg a gepet és szeretne hasznalni lamberia csomagolasra.
A segitseget elore is koszonom!

Marton

Szia!
Ha lehet készíts róla fotókat, könnyebb volna segíteni.
A Huntec és a SZCS500 nálam nem passzol össze. A SZCS500 típusjel alapján ez egy szécsényi gyártmányú csomagológép lenne.
Ha lesznek képek, szerintem tudok segíteni. Eredetileg PLC vezérléssel rendelkezik,de másképpen is feléleszthető.

coyote2

Szia, teljesen igazad van newtech hunpack a  gép. a fólia hőalagutat sikerült rendbe kapni, a neheze most jön, mert kiszedtek minden vezetéket belőle és gőzöm sincs mi miután jön, képet készítek. Köszönöm előre is. A vezérlése Omron ugye?

Marton

Szia!
Az általam ismert gépnek kártyás kivitelű Eberle PLC-je van. De megépíthető természetesen más gyártmánnyal is, például akár egy kis PLC-vel is (programozható relé), Zelio, stb.
Az 20 bemenetet és 16 kimenetet tartalmaz.

faxelektro

Jó estét
               Tudna valaki segíteni BOSCH-SENSIXX-B20L-PRO ENERGI gőzvasaló állomás melegedik de nem gőzöl.Kijelzi,hogy nincs viz de teletöltve is ugyan úgy kijelzi.A szondát a tartályból rövidre zártam de semmi csak mintha vészjelző hangot adna.Mi lehet a gond? 

coyote2

A fólia adagoló része most következik, a vezérlőn három csatlakozás lehet, a legnagyobb a bal oldalán IC foglalat, az alján egy széles csatlakozó, mig a jobbon egy keskenyebb csati van (lábakat nem számoltam) van kettő nyomás kapcsoló? rajta, melynek a helyét eddig nem találtam  meg gyanusan alsó ill felső holtponté lehetnek a szalag közepén végállás kapcsolo lapul, gondolom az indulás ill. leállás miatt, ha a csomagolandó anyag elhaladt rajta. Kettő fotocella van a folia adagolo motoroknál, ha elfogy a folia megállítja a folyamatot?

Marton

Coyote2!
Továbbra is képeket "követelek".
Látni kell a szerkezetet és rendelkezésre álló eszközöket, érzékelőket. Ekkor tudnák érdemben segíteni, addig csak ötletelni lehet.
Nyomáskapcsoló szerintem legfeljebb egy lehet benne, az is a betáp levegő ellátás ellenőrzése miatt.
A heggesztő fej levegő munkahengerén alsó és felső poziciót jelző mágneses érzékelőknek kell lennie.
A szalagnál lévő fotocella(?) vezérelheti a betolást, de látnom kellene a szerkezetet.
A két fólia letekercselőnél nem fotocella hanem egyszerűen iniciátorok (induktív fém érzékelők) lehetnek. Ennek feladata a fólia feszítését figyelő lengő kar által figyelni a fólia fogyását, feszülését, és ez alapján motorok segítségével után adagolni azt.
(Bocs, ha lehet tagoltabban fogalmazd meg írásod, mert így kissé nehezebben érthető meg.)

coyote2

Ok, az este megyek a géphez fotokat készitek róla, hogy teljes legyen a kép.
Bocs a fogalmazásért.

coyote2

Hello, elnézést a kihagyásért, de besürűsödtek a munkahelyen és a másodba is a dolgok. Amire jutottam:
Jött egy hasonlo gép ami az ihletett volt hivatott adni. A kapcsolási rajza is megjött vele együtt. Az Omron Sysmac vezérlője halott, az idő szo szerint megette, az aksi kifolyt és mart amit ért. Próbàlják éleszteni. Januarra igertek a választ sikerül-e vagy nem.

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI P7-L10 eszközömről


coyote2

Feltöltöm az elektromos rajzát, lefénymásoltam, hátha kell majd vkinek, ha másnem a működésért.

Sent from my Radar C110e using Tapatalk