• Betörhető tűzvédelmi leoldó kapcsoló 20kV-os kapcsolóberendezek kioldásához 5 1
Jelenleg:  

Szerző Téma: Betörhető tűzvédelmi leoldó kapcsoló 20kV-os kapcsolóberendezek kioldásához  (Megtekintve 2956 alkalommal)

Nem elérhető SzirtyTopic starter

• Villanyász
  • Hírnév erő: 8
  • Szirty talán lesz valaki.Szirty talán lesz valaki.
Re:Betörhető tűzvédelmi leoldó kapcsoló 20kV-os kapcsolóberendezek kioldásához
« Válasz #15 Dátum: 2016. Február 28., 13:04:40 pm »
mintha arról szólna, hogy a tűzoltók kötelesek lekapcsolni, de a szöveg úgy értelmezendő, hogy az üzemeltető köteles a parancsnok intézkedésére...

Igen így értettem én is. Csakhogy sem a tűzoltó, sem az akinek parancsokat osztogat nem kapcsolgathat 20kV-on!
Akár ég a ház, akár nem.

Idézet
Nem tartom szakmai szempontból hatékonynak a jelenlegi társadalmi berendezkedés elemzését, de abban biztos vagyok, hogy a katasztrófavédelem katasztrófahelyzetekben a hétköznapokra vonatkozó szabályozások esetleges áthágásával éri el céljait. És ha ezt egy baleset következményeinek vagy a károk értékének csökkentésére teszi, akkor szerintem igen jól teszi.

Értem én,hogyne! Kiadja "parancsba" hogy áramellátást lekapcsolni! Egy arra nem kötelezhető személy megnyomja a gombot, majd szól hogy a parancsnak eleget tett. Ezután a tűzoltók elkezdenek ívet húzni mert a lekapcsolás valójában nem történt  meg és meghal 3 tűzoltó.
Akkor kinek megy majd az idézés?

Idézet
És ha gondosan elolvassuk az MSZ 1585 beidézett részének folytatását, ma is ott van, hogy még a feszültségmentesítés további lépéseit is elvégezheti szükséghelyzetben más, mint a kezelő ("megbízott alkalmazott").

Az a gond, hogy a szövegben sok a "..heti" "..hatja" és a "ha".
Ügyvédek imádnak később ilyesmin csámcsogni...

Nem elérhető Sztrogoff

• Villanyász
  • Hírnév erő: 3
  • Sztrogoff nincsen befolyása.
« Válasz #16 Dátum: 2016. Február 28., 14:07:16 pm »
Értem én,hogyne! Kiadja "parancsba" hogy áramellátást lekapcsolni! Egy arra nem kötelezhető személy megnyomja a gombot, majd szól hogy a parancsnak eleget tett. Ezután a tűzoltók elkezdenek ívet húzni mert a lekapcsolás valójában nem történt  meg és meghal 3 tűzoltó.
Akkor kinek megy majd az idézés?

Az a gond, hogy a szövegben sok a "..heti" "..hatja" és a "ha".
Ügyvédek imádnak később ilyesmin csámcsogni...
A tűzoltóknak elég jó tudásuk van feszültségszintekről, a feszültségmentesítésről, a kikapcsolásról, leválasztásról és a többiről, az oltásról feszültség alatt, megközelítési távolságokról, stb.

Oltásvezető az lesz, aki vállalja az önálló cselekvést, saját maga és a főnökei szerint, és nem bénul le az ügyvédekre gondolva. Van, aki erre nem alkalmas, az vagy nem lesz az, vagy otthagyja.

Nem elérhető SzirtyTopic starter

• Villanyász
  • Hírnév erő: 8
  • Szirty talán lesz valaki.Szirty talán lesz valaki.
« Válasz #17 Dátum: 2016. Február 28., 17:07:32 pm »
Nem igazán akarjátok érteni a lényeget....
(ez az egyik probléma egyébként azok közül a,mit vázoltam)

Nem elérhető tothgyula

• Villanyász
  • Hírnév erő: 0
  • tothgyula árnyékban rejtőzködik.
  • Nem: Férfi
  • tothgyula
« Válasz #18 Dátum: 2016. Február 28., 19:00:52 pm »
Üdvözletem!
Igen hasznos lenne, ha itt a fórumon, vagy egyéb szakmai berkekben helyre tennénk (tennék) a vázolt kérdést.
Gondoljunk egy 3 műszakos termelésre, ahol pl. PE csöveket gyártanak.Valaki kikapcsol, berohad több millió Ft értékű anyag, ki  a felelős?
Ezért venném és is szivesen, ha a tervező, vagy kivitelező is véleményt mondana, és meggyőzné a fórumot, hogy ez így van jól.(Mármint a betörhető tűzvédelmi leoldó kapcsoló.)
Üdv:TothGyula felülvizsgáló.

Felhasználók, akik megköszönték:

Hasonló Témák

Téma / Indította Válaszok Utolsó üzenet:
20 Válaszok
8750 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2017. Január 23., 19:22:30 pm
írta tothgyula
14 Válaszok
10667 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2017. Április 14., 19:27:58 pm
írta tothgyula