regisztrált villanyszerelői tanfolyam kérdéssor megoldásait keresem

Indította Csabcsi, 2015. szeptember 24., 22:49:44 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

elektromosokk

Ma vizsgáztam, és erősen meglepődtem, hogy a kérdések egy részét a vizsgalapon átfogalmazták, tehát "rutinból" nem volt érdemes beírni semmit. Pl. a fesz mentesítés lépéseinél nem a hibás, hanem a jó válaszra kérdeztek rá. Azért ezt elmondhatták volna, hogy nem pont ugyanazok a kérdések lesznek...majdnem én is beugrottam... ;).
Megvan a teljes jó kérdés sor, ami majdnem ugyanaz, mint az előzőleg csatolt. Ha még valaki vizsgázna az országban idén azt is felteszem neki ha kéri, de fenntartással kell kezelni az említett vizsgai kérdéssor eltérések miatt.

Novill

Oszd meg velünk, vagy légyszíves küld át. Mert ezzel is csiszoljuk az elménket. Lehet, hogy ők is olvassák a fórumot?

elektromosokk

Ok. Itt vannak a csatolmányban :

Üzenet összefûzve: 2015. október 13., 22:41:22 DÉLUTÁN

Én a helyükbe olvasnám... :D

nyaki

Köszönjük.
A felállás nem sokat változott.
Valaki magyarázza már el nekem legyen kedves, hogy egy korábbi hozzászólásomban vitatott 93. és 177. pontban mit nem értelmezek jól?
A 147. pontot meg aztán végképp fel nem foghatom.

t5953

Hali!
A 93 kérdés.Adott egy telekhatárra telepített mérőhely NFA 4X????,mért fogyasztói elosztó kb 80 m,
mért fővezeték légkábel NFA 4X???,hol van a védöföldelés és a földelőkapocs kialakítása,szerintem a mért fővezeték végén.

Novill

Ezek szerint a kérdés szövegében változás volt? A 93 kérdésbe tett szöveg változtatás eltérítő szöveg lehet, de a válasz marad az eredeti.A 147 kérdésnél melyik állítás hamis és nem villamos veszélyforrás szövegnél van. Az első kettő nem villamos veszélyforrás, ezért kizárva, az utolsó a nem szakszerű kialakítás megint kizárva. A 177 kérdésnél a funkcióra kérdez valószínű ezért a c válasz.Igaz itt hirtelen elolvasva és értelmezve több válasz is jó lenne. Egyébként hasznos minden változásról beszámolni a kérdések és válaszok tekintetében, mert még vidéken ez után lesznek a vizsgák. Nem beszélve szakmailag ezek a kérdések átbeszélése segíti a toppon maradásunkat is, a fórum ezáltal közelit egy szakmai fórumhoz. A csatolmányt köszönjük elektromosokk kollégának. Mert ezek is segítik a fórumot a hozzászólásokkal együtt, a csak olvasások keveset adnak ehhez.

nyaki

Kedves t5953 kolléga!
A 93. pont szövegkörnyezetében, hol utalnak a légkábeles be- és elvezetésre? ::) Az általad felvázolt eset ritka, bár egy ideiglenes mérőnél elképzelhető lehet egészen addig, amíg abban a mérőkomplexumban ki nem alakítanak 1db dugaljat. Az általam vázolt, jellemzően kialakításra kerülő mérőhelyeken is borul az elméleted.

Üdv Novill!
A 147.pontot kénytelen vagyok bemásolni:
147. Melyik állítás hamis? Nem villamos veszélyforrások:
a) kutya támadás
b) agresszív emberek
c) áramütés !!!
d) fogyasztási hely nem megfelelő kialakítása
Szóval, ha egy fogyasztási helyet rosszul alakítok ki, akkor az nem tekinthető villamos veszélyforrásnak, azaz igaz az állítás, a kérdés szempontjából pedig hamis, azaz rossz válasznak tekintendő? Az áramütés mióta villamos veszélyforrás? Az áramütés csak lehetősége egy rosszul kialakított pl. fogyasztási hely okozta következményeinek, azaz okozatainak. A veszélyforrások az okot adók, az áramütés már csak okozat lesz.
Dögöljek meg, ha értem! ...pedig nagyon igyekszem.

elektromosokk

A vidéki kollégákat óva inteném attól, hogy a letöltött válaszokat betanulva automatikusan töltsék ki a tesztet, mert VAN VÁLTOZTATÁS a vizsgalapon és ha nem olvassák el alaposan a kérdést akkor lehetnek kellemetlen meglepetések !!!
Tehát érteni is kell, hogy miről szól a kérdés és mi lehet a válasz.
Egyébként a 147-est én sem értem, hogy miért nem veszélyes a fogyasztási helyet nem megfelelően kialakítani? Merthogy ha nem ikszeljük be akkor ez következik belőle.

Mondjuk az áramütés lehet veszélyforrás:
tételezzük fel, hogy a kolléga áramkörbe kerül és áramütés éri, mi odamegyünk és emlékezvén a vizsgán tanultakra, eszünk ágába sem jut lerugdosni a cuccosról, merthogy ez A veszélyforrás :'( Remélem így már érthető ;D
Így lehet veszélyforrás az áramütés (de máshogy nem) és milyen jó, hogy ezt megtanultuk, mert így legalább mi túléltük...igaz hősök se lettünk...


Novill

Évtizedek óta mióta vannak írásbeli tesztes vizsgák, mindig voltak olyan helyesnek mondott válaszok amelyekkel nem lehetett egyet érteni szakmailag. Gondoljunk vissza a felülvizsgálói tesztekre, ahol a megadott helyes válaszok rosszak voltak a jegyzetben, de vizsgán már a jó választ követelték meg. Szerintem a lényeg ott van amikor gyakoroljuk teszteket, vitatkozunk rajta, és ha sokat foglalkozunk vele szakmailag csiszolódunk, és ez jó mindenképpen.

t5953

Idézetet írta: elektromosokk Dátum 2015. október 15., 00:07:44 DÉLELŐTT
A vidéki kollégákat óva inteném attól, hogy a letöltött válaszokat betanulva automatikusan töltsék ki a tesztet, mert VAN VÁLTOZTATÁS a vizsgalapon és ha nem olvassák el alaposan a kérdést akkor lehetnek kellemetlen meglepetések !!!
Tehát érteni is kell, hogy miről szól a kérdés és mi lehet a válasz.
Egyébként a 147-est én sem értem, hogy miért nem veszélyes a fogyasztási helyet nem megfelelően kialakítani? Merthogy ha nem ikszeljük be akkor ez következik belőle.

Mondjuk az áramütés lehet veszélyforrás:
tételezzük fel, hogy a kolléga áramkörbe kerül és áramütés éri, mi odamegyünk és emlékezvén a vizsgán tanultakra, eszünk ágába sem jut lerugdosni a cuccosról, merthogy ez A veszélyforrás :'( Remélem így már érthető ;D
Így lehet veszélyforrás az áramütés (de máshogy nem) és milyen jó, hogy ezt megtanultuk, mert így legalább mi túléltük...igaz hősök se lettünk...

T.Nyaki kollega,hol van kérdésben a csatlakozó tipus megjelölés.
A kérdés ugy szól: telekhatáron lévő mérés , hol a fő földelőkapocs?
Egyébként nekem volt már az előzőhöz feladat megoldás, és a leírtak voltak alkalmazva.
PL: van egy nyelestelek a nyél kb 80m,csatlakozó hossz lehet 30fm,hol a csatlakozásiponnt,hol a mérőhely?
Mérőhely első segédoszlop,mért fővezeték NFA 4X?.
Mi írja azt elő,hogy csak ideiglenes mérés lehet segédoszlopon?

Üzenet összefûzve: 2015. október 15., 19:18:39 DÉLUTÁN

Bocsi elnyomtan az idézet sort!