4 vezetékes hálózat

Indította K_Zoltan, 2015. március 31., 15:21:57 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

K_Zoltan

Sziasztok!

Egy kapcsolószekrényben kellene elhelyeznem egy konnektort, mely legalább 6A teljesítménnyel rendelkezik(230V).
A probléma, hogy mivel 4 vezetékes rendszerről beszélünk, nincsen nulla vezető.
Transzformátoros megoldáson gondolkodtam, de nagyon nagy transzformátor kellene ehhez a teljesítményhez, szóval ezt a megoldást elvetettem.

Milyen módon lehetne megoldani ezt a problémát?


Válaszotok előre is köszönöm!

Fecó

A negyedik vezető védővezető vagy PEN vezető? Mekkora a keresztmetszet?

K_Zoltan

Védővezető, 2,5mm2 a keresztmetszete. Tehát nem lenne szabályos nullavezetőnek használni.

Marton

Ezek ismeretében két megoldás lehetséges.
1. 1,5kW-os 400/230V-os transzformátor beépítése (hátránya, terhelés nélkül is van önfogyasztása)
2. 5 vezetékes betáplálást kiépíteni

Fecó

Gyakorlatilag leszűkűlt a megoldások tárháza, kérdéseim emiatt tettem fel, Marton kolléga megoldotta. Sajnos nem tudok más megoldást Én sem. Túl nagy munkát vagy költséget jelentene a 4*2,5 cseréje 5*2,5-re?

K_Zoltan

Sajnos a betápláló hálózatot nem tudom módosítani, marad a transzformátor.

Köszönöm a válaszokat!

Üzenet összefûzve: 2015. április 01., 10:22:34 DÉLELŐTT

Transzformátor kiválasztásával kapcsolatban lenne kérdésem:

Egy transzformátor primer oldala 400VAC, kivezetései 0, -5%, 400V, +5%.
A 0 az a nullát jelenti, vagy oda az egyik fázist, a 400V-hoz egy másik fázist kötve megfelelő a bekötés?

http://shop.murrelektronik.com/en/Electronics-in-the-Control-Cabinet/Transformers/MET-1-PHASE-CONTROL-AND-ISOLATION-TRANSFORMER-86071.html?listtype=search&searchparam=Transformers&src=search&srchPage=1&perPage=10&origPos=2&pos=2

szmihaly

Szia!

Igen, a nullára kötöd az egyik fázist, a 400-ra a másikat. A -5% és a +5% pedig azt jelenti, hogy a 400V alatt, vagy felett van %-ban a feszültségszint.

K_Zoltan

Köszönöm!

Még egy kérdés: ha 230/400V-os a primer oldal, és 400, 230, -15, 0, +15 kivezetései vannak, akkor is a 400 és a  0 kivezetésre kötöm az egyik illetve a másik fázist?

szmihaly


K_Zoltan