Villanyszerelő szakmai fórum rendszer fejlesztési ötletek

Indította artur1000, 2015. január 16., 10:09:45 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

artur1000

Üdv mindenkinek !

Arra gondoltam ,hogy mivel a tanulás fontos mindenkinek vagy inkább hívjuk fejlődésnek ,készülhetne egy szakmai irányító(PL:weboldal vagy akár itt a forumon belül is)
ami segíti a fejlődését minden kolégának .Arra gondoltam ,hogy mint a teszteknél az alapoktól kezdve a villanyszerelés minden válfajában segítene tanulmányi és egyébb témakörökkel a kolégákon pl. linkgyüjtemények ,képek,videok,stb.
A neten elég sok minden fent van .Még is ha valamiről az ember bővebb infot akar sokat kell keresgetni.
Várom hozzászolásukat véleményeiket .
:)

Novill

Természetesen egyetértek a gondolattal. A fórum rendelkezik minden olyan adottsággal, amely az érdeklődőket hozzá segíti a szakmai fejlődéshez.  Ezt szolgálja a teszt központ, a tudás központ és maga a fórum is. Ebben a munkában mindenkinek van lehetősége hasznosan közre működni. Így bárki feltölthet teszteket. Akár iskolák és oktatással foglalkozó cégek is. Ha netán gondot jelentene a feltöltés, ebben segítséget adnak az adminek igény esetén. Maga teszt látható, hogy jól működik. A tudás bázisba szintén lehet ugyanígy feltölteni. Volt már például egy közös munka a szabványok felsorolására, amit fecó javasolt. Amiben safety és néhány kolléga aktív közre működésével elindult a munka. Igaz már rég néztem rá,nem tudom hogy áll.
Sokan látogatják naponta a fórumot, de viszonylag kis létszám vesz részt a hozzászólásokban. Csak az olvasás nem fogja fellendíteni a tanulást. Ezért a közösségnek kell ezt fellendíteni, hogy minél hasznosabb legyen a fórum. Egyébként látható, hogy nagyon sok kiváló szakember fordul meg itt. Szabványokat ugyan nem lehet feltölteni, de a témáknál lehet szabvány pontokat beidézve megválaszolni a kérdéseket. Így ezzel is lehetne növelni a szakmai szintet. Hajrá fiúk!!

nova

A fórumon sokan csak azért regisztrálnak, hogy a teszt rendszert használják. Mellyel nincsen semmi baj. Sajnos a közösségi szellem az ilyen rendszerekben nem igazán működik. Használni sokan szeretik, de építeni, munkát beletenni már nagyon kevesen. Ez a fajta mentalitás látszik a tudásbázison is, nem csak a teszt rendszeren. Ebben persze nincsen nagy meglepetés, hiszen nem csak itt a fórumon ez a helyzet, hanem sok más oldalon is. A közösségi munka ilyen irányú elvégzésére, kevesen szánják rá kevéske megmaradó idejüket.
Érdekes jelzés az is, hogy az ilyen jellegű témák nem igazán aktívak.  ::)

@artur1000 mindenesetre örülnék, ha kifejtenéd részletsebben, hogy mire gondoltál. Én úgy gondolom, hogy az adott fórum rendszerekbe sok mindent be lehet integrálni. Javaslatokat viszont szívesen veszek. :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

JUVILL


Ha naponta akár többször is belépünk a fórumba, láthatjuk mennyi az fórumtag, és mennyi a vendég. Ezt azt jelenti, hogy használjál, olvassák a fórum írásait.
Lehet az teszt, tudásbázis és egyéb más téma. Természetesen vannak szakmailag eltérő vélemények, melyekből lehet tanulni még azoknak is, akiknek nagyobb a gyakorlatuk a villamosság területén. Tanulni nem szégyen még idősebb korban sem.
Ha viszont nincs hozzászólás, csak olvasás, vagy éppen kritika, akkor nincs előrelépés.
Kérném én is az építő jellegű hozzászólásokat, az sem lenne gond, ha a tudásbázisba olyanok is írnának, akik kritikusan olvassák az írásokat, és arra várnak, mikor lehet valami negatívumot észrevenni, de szívesen látnánk nagyon sokan a fórumfejlesztési ötleteket, mit hogyan lehetne még célszerűbben, szakmailag jobban, többrétűen kezdeményezni, akár új témák indításával.

artur1000

Üdvözlet mindenkinek !
Gondolok egy olyan szakmában dolgozókat kiszolgáló mondjuk táblázatos rendszerre ahol az ember szakmáján
belül mindent megtalál .PL: Épületvillamosság azon belül minden ami hozzá tartozik :szabályok,modern rendszerek,újítások
videok,képek,tanulmányi linkek,javasolt márkák stb.
Ugyan így az Ipari és egyéb területen. Engem például nagyon érdekel a hajók elektronikája .
Ha lenne egy táblázatosan információ gyűjtő link az sokban megkönnyítené az ember életét .Persze ez rengeteg munka de ha
mindenki szerkeszthetné gyorsan kiépülne és ha kell valami könnyebb lenne rátalálni .
Dióhéjban ennyi . 8)

nova

Mivel közösségi munkáról lenne szó. Kérdésem az lenne, hogy ha a fórumon lenne erre megfelelő rész, akkor hajlandó lennél-e megosztani az általad ismert témával kapcsolatos információkat?
Kezdetnek erre a tudásbázis megfelelő helyszín lenne.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!


nova

Akkor nyitott a lehetőség előtted is. :)
Kezd el nyugodtan kidolgozni az általad ismert témát, az eszközök cikk hozzáadása résznél. :)
Ha megvan, akkor megnézem és aktiválom élesben is.

Nyugodtan írj ebbe a témába is, ha valamilyen írást töltöttél fel.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!