Érintésvédelmi szabványossági felülvizsgáló tanfolyamra felkészülés

Indította gery1665, 2011. szeptember 15., 17:31:11 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

gery1665

Egy olyan kérdésem lenne hogy hosszú idõ után beültem az iskola padba és érintésvédelmi felülvizsgálói tanfolyamra járok.Érdeklõdnék hogy kidolgozott szóbeli tételekhez hogyan lehetne hozzá jutni nagyon megköszöném.Rengeteg írásbeli tesztet találtam de szóbelit sehol.Elõre is köszönöm a segitséget.

Fecó

Sajnos kidolgozott tételekkel Én sem találkoztam annak idején, saját magunk olvasgattuk át, keresgettük vissza a kérdésekre a helyes választ. A legrosszabb, hogy bár sok alapvetõ dolog nem változik, de azért szerintem nem biztos hogy 5-6 évvel ezelõtti kidolgozott tételsor jó lehet, voltak azért kis módosítások, és lesznek is :)

Novill

De úgy tudom, hogy ha az írásbeli jól sikerül akkor nem kell szóbelizni. Vagy változott talán! Nagyon kevés ember szokott szóbelizni. Tételeim így nekem sincsenek. Sok sikert a vizsgához.

nova

A felülvizsgálói jegyzetek eléggé jók amelyeket a tanfolyamon adnak, szerintem mindenki abból készül fel.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

gery1665

Köszönöm remélem sikerûl november 14-én lesz.Nem változott ha az írásbelinél vannak fakultatív kérdések és azokat megoldod nem kell szóbelizni.Csak sajnos nem mindíg vannak fakultatív kérdések és nem biztos hogy meg tudom õket csinálni:).

szmihaly

Szia!
Ha így álsz hozzá hogy nembiztos hogy megtudom csinálni,akkor nem is fog sikerülni!A  szóbeli vizsga meg nem olyan nehéz,a tankönyvre épül,és ha az elõadásokon figyelsz akkor az fél siker.De! ha az írásbeli sikerül akkor nem kell szóbelizned,(mint nekem),arra figyelj oda,hogy a kérdésekre lehetõ legpontoabb választ adjál,(nekem a vesztem az lett,hogy az írásbelin,a rajzon kifelejtettem a biztosíték jelölélsét,s mehettem szóbelire).Elõre meg kár kérdezni a tételeket,mert akkor magyarán meg kell tanulnod az egész könyvet,mert nem tudod hogy milyen tételt húzol.Ha az elõadásokon figyelsz,akkor simán sikerül a vizsgád! Sok sikert!

gery1665

Köszönöm szépen a biztattó szavakat próbálok tanulni mint a gép.Gyakorlom a rajzokat csak 99-be foglalkoztam utoljára a szakmával azért vagyok bizonytalan:).

Novill

Nem véletlenül van elõírva a szükséges gyakorlati idõ. Ez idõ alatt a szakmában töltött gyakorlat során sok gyakorlati tapasztalatot lehet szerezni. A képzés során kevés idõt fordítanak a szabványokra az oktatási intézmények. A felülvizsgálói képzések során, viszont nagy súlyt helyeznek a szabványok ismeretére. Elõfordult már a gyakorlatban, hogy frissen végzett érintésvédelmi szabványossági felülvizsgáló a nagy maga biztonsága a mester vizsgán pont az érintésvédelmi szakmai ismeret hiánya miatt hasalt el. Persze ezzel nem akarlak elijeszteni! A lényeg folyamatosan kell szakmailag képeznünk magunkat. A mi szakmánk igényli a szakma szeretetét. Nagy felelõsséggel jár a felülvizsgálói munka. Gyakran állunk a felülvizsgálat során döntés elõtt, hogy mit tegyünk és hogyan minõsítjük a vizsgált létesítményt, ilyenkor a szakmai szabvány ismeret nagyon fontos. A jó szakemberek nem vállalják el a felülvizsgálói munkák áron alul, mert tisztában vannak ennek a jogi következményeivel is.
Nem tudom tanfolyamra jársz-e vagy csak vizsgára jelentkeztél be. Mert ez utóbbi esetben nem könnyû. Még egyszer sok sikert a vizsgához.

gery1665

Igen a szakmai tapasztalat hiányzik csak a jelenlegi munkahelyem(nem értenek hozzá egyátalán) elküldött erre a tanfolyamra.Sajnos nem Villanyszereléssel foglalkozom már 1999 óta de a szabványokkal nincs gondom mert azokat használnom kellet és csak át kell ezért olvasnom.Nekem az alapokknál vannak hiányosságaim mert hát régen volt és ahogy írtad folyamatossan fejlõdik minden ezért ami nekem problémát jelent hogy 11év változását megtanúljam de hála istennek van egy kiváló oktatónk aki sokat segít.A szóbeli tételekel csak sok idõt meg lehetne spórolni.Munka mellet nehéz eljárni az órákra és még tanulni is fõleg hogy most 9 nap alatt ledarálják ami nekem sürünek tûnik.A vizsga meg november közepén lesz addig sok mindent el fogunk felejteni de tanulunk ahogy bírunk és ahogy idõnk engedi.Valószínû nem nagyon fogok én ebben a szakmába dolgozni de minnél tanúltabb az ember annál több lehetõsége lesz a jövõben.

szmihaly

gery1665 ! Ha esetleg erre járnál a fórumon,és ha nem lennék indiszkrét,meg kérdeném hogy hogy sikerült a vizsgád?