Az új OTSZ - 54/2014. (XII. 5.) BM rendelet

Indította Novill, 2014. december 09., 21:00:57 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nyaki

Üdv!
Szerintem a kérdésedben van a válasz is. Ha ez a fogyasztásmérő csak a lakótömb közszolgálati eszközeinek a fogyasztását méri és csakis annak lett kialakítva, milyen elgondolás alapján merne bárki is rácsatlakozni, ha ennek díját az egész lakóközösségnek kell fizetni?
A lakógyűlésen fel kell vetni a problémát vagy az ingatlankezelővel kell egyeztetni és pozitív hozzáállás esetén, tisztázni kell a műszaki és elszámolási feltételeket. Ekkor talán megoldható lenne.

recens

Köszönöm nyaki a hozzászólást!

Fussunk neki megint mert lehet ,hogy nem fogalmaztam egyértelműen.
Tehát a két lépcsőházban van két külön elzárt helyiség, amihez a lakok nem férnek hozzá.
Az egyik lépcsőház vill.elosztó helyiségébe lett felszerelve a fogyasztás mérő.
A mérőtől van megtáplálva az egyik lépcsőház elzárt helyiségében lévő fogyasztók.
Ebből az elzárt helyiségből lenne összekötve a másik lépcsőház elzárt helyiségében lévő fogyasztók.
Az összekötés álmennyezetben faláttörésekkel történne csőben  MT kábelekkel.
A lépcsőházakba nem lehet, a pinceszinten átjárni csak a főbejáraton lehet lépcsőházanként bemenni.
Mivel mindkét lépcsőháznak külön betáplálása és tűzvédelmi főkapcsolója is van a villamos elosztóhelyiségben
Tűzvédelmi szempontból kifogásolható-e ?

S/K

Üdv!

Két tűzszakasz van két főkapcsolóval. 1-es tűzszakaszból lenne megtáplálva 2-es tűzszakasz helyisége?
1-est lekapcsolják, de a 2-esből meg jön a "vírus"? Ezt nem lehet.
Persze ha jól értelmeztem a kérdést.

nyaki

Most már dereng valami és kezdem felfogni a helyzetet. :)
Innen nézve a dolgot, a meglátásom és a véleményem is azonos S/K kollégáéval.

recens

Így van! Hol találom ezt jogszabályba foglalva? Tudom OTSZ, de hol?

nyaki

Konkrétan hol?  ::) Az egész hatályos OTSZ és a TvMI 7.2:2016.07.01 az irányadó, egyébként pedig a már tanultak és a személyes tapasztalatok mondatják velem.
...de szerintem mielőtt bármit is tennétek vagy gondolnátok, előbb el kellene kérni az építményre vonatkozó tűzvédelmi dokumentációt, melyből kiderülnek dolgok, mint pl. az áramkörök helyiségenkénti leírása, tűzszakasz határok, besorolás, stb. Ezután lehet tanulmányozni a fenti 2 dokumentumot és a hozzájuk kapcsolódó szabványokat.
Egyébként mi az akadálya annak, hogy a másik tűzszakaszból legyen megtáplálva a berendezés úgy, hogy helyi mérés is legyen?

recens