Táv hibaelhárítás segitése

Indította Novill, 2014. november 29., 13:01:11 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Novill

A napi munkáim során gyakran keresnek meg telefonon ,emailben távolról is. Ha egy adott esetben az egész lakásban el megy a villany ez nagy problémát jelenthet. Lehet, hogy akár telefonon keresztül is tudunk segíteni annyit, hogy bizonyos helyen legyen villany, amíg kiérkezünk. Ez segítheti a mi munkánkat is. Van olyan amikor örömmel hívnak vissza, hogy megoldódott a probléma. Itt a fórumon is sikerült a kollégáknak segíteni ilyen alkalommal már többször is. Természetesen ezzel nem azt kívánom támogatni, hogy szakértelem nélkül bárki is villanyszerelésbe kezdjen. Ezt hagyjuk meg a szakembereknek. Viszont támogatom a magam részéről a segítség nyújtás e formáját is.

Gyurmaúr(fi-relé)

Egyetértek, olyannyira, hogy én mindig azzal kezdem a "remote controlt", hogy világít-e a piros LED a 3 fázisú mérőn, mert amennyiben igen és mind 3 autómata fel van nyomva, akkor már el is köszönök, hiszen ott akkor méretlen oldali probléma van... Egyébként nem köszönök el, de jelzem, hogy nem valószínű, hogy bármit is tudok segíteni, hiszen ahhoz plombát kéne bontani, azt én meg ugye nem tudom abszolválni.