Online szabvány könyvtár

Indította Novill, 2014. szeptember 17., 12:27:17 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Novill

Vissza az őskorba, lebutítás  :)?  Jó szakemberre pedig nekik is szükségük lesz! Mert akkor hová jutunk, ha nem fejlődünk folyamatosan? Hát hiába ez nem Amerika, (ingyenes szabvány). A 80 élőfizetőből vajon hány erősáramú szakember van? A többi vagy tudja és valahogy hozzáfér a szabványokhoz, de félő, hogy inkább nem ismeri,illetve rutin és tapasztalatok szerinti munkavégzés. Pedig a gyakorló szakembereknek kellene ismernie a szabványokat. Mert akkor a felülvizsgálóknak, szakértöknek, műszaki ellenőröknek és felelős műszaki vezetőknek jóval kevesebb feladatuk lenne. A sok szabvány változást nem biztos, hogy mindig csak a technikai változások miatt van. Ehhez, ha hozzá adjuk az oktatási intézmények toppon állását a szabványok ismertetésében, de még a felülvizsgálok képzését is, akkor lehet hogy érdekes következtetéseket lehetne levonni  :D.

Fecó

Semmi szükség jó szakemberekre, sok betanított munkás kell a gépsorok mögé az összeszerelő üzemekbe. Csak pár szakember kell aki a gépeket javítja ennyi. Lakásokban pedig a kőművesek és festők végzik a villanyszerelést, mert egyszerű. Ja, hogy nem ismerik a szabványokat? Sajnos lassan már Mi villanyszerelők sem, úgyhogy egyforma szinten leszünk. Mi megyünk festeni és burkolni. Mondjuk a kötelező kamarai tagságba szerintem beleférne egy cégenkénti regisztráció is a fő szakterületet érintő szabványba, akár még pár ezret fizetnék is érte pluszban. Nevetséges, hogy a szakemberek, mint valami Szent Grálra tekintenek erre, minden tudás forrása, csak kivételesek számára. Nem sokan jelentkeztek rá, hogy közösen benevezzünk 1 évre. Viszont úgy alakultak a dolgok szerencsére, hogy idén összejön a keret rá, Én mindenképpen csinálok egy előfizetést. De mi lesz azokkal a szakemberekkel, akik fizetésből élnek, nem vállalkozók, és szeretnék a munkájukat jól végezni? Köteles a főnökük befizetni Őket? Az a vállalkozó aki villanyszerelő szakembert alkalmaz, úgy gondolja, hogy az alkalmazottja birtokában van a szakmai tudásnak, és  munkáját el tudja végezni, hiszen van bizonyítványa róla. Mondjuk egy jó kis 9 hónapos OKJ-s képzés. Bár ahogy itt a fórumon hallottam valakitől " minél több szabványt ismersz, annál nyugtalanabbul alszol"

Safety

Mint mindig, most is mélységesen egyetértek Fecóval. Nem titok, én rendelkezem online szabványkönyvtár előfizetéssel, mivel szakértőként nem engedhetem meg magamnak, hogy ne legyek naprakész szabványismeretből. A közelmúltban hosszabbítottam meg újabb egy évre az előfizetést de a díjbekérő megérkeztekor egy pillanatra megállt a lélegzetem, ugyanis az egyfelhasználós éves díj 88900 forintba kerül. Vigyázni kell a közösködéssel, ugyanis tavaly egy kedves barátomnak, (volt kollégámnak) megadtam a hozzáférési kódomat amely akció plusz 20.000 forintomba került, mivel elfelejtettem a lelkére kötni, hogy mindent a szemnek, semmit a winchesternek. Néhány szabványlapot a print screen gomb megnyomásával próbált megőrizni későbbre, ezt a rendszer érzékeli és azonnali letiltással és gombnyomásonként kb. 1000 forint büntetéssel tolerálja.  Érdekes adat, hogy Magyarországon az online szabványkönyvtárnak mindössze 79 előfizetője van (én vagyok az egyik). Értelemszerűen ezek nem csak villamos jellegű felhasználók, hiszen kb. 50000 szabvány található a rendszerben. Az aktuális szabványokra szüksége van az építésznek, a gépésznek, a statikusnak, élelmiszer gyártónak és még sorolhatnám tovább. Ha belegondolunk ismét, hogy csak 79 előfizetője van a szolgáltatásnak, ez hihetetlenül kevés, hiszen csak villamos felülvizsgáló több ezer van az országban. Az illetékeseknek ezt mindenképpen át kellene értékelni, mert lehet, hogy a sűrű fillér nagyobb hasznot hozna az MSZT-nek, mint a ritka forint.

villanyvili

Mi mikor fogznk itt tartani? Szerintem soha.....  :-[

"Az amerikai Országos Információs Szabvány Szervezet (NISO) folytatja országos szabványainak ingyenes elérhetővé tételét a NISO webhelyén, amint ezt a szervezet igazgatótanácsa legutóbbi ülésén elhatározta. A NISO valamennyi USA-beli országos szabványa 2000 óta ingyenesen letölthető. 2002 első 8 hónapjában több mint 100 000 NISO szabványt töltöttek le."
Villmix Euro Kft. Debrecen

tothgyula

Kedves Safety! és Kollégák!
Nyugdíjasként, 30év felülvizsgálói gyakorlattal írom a következőket. A jó öreg MSz1600-as kötet 200.- azaz kettőszáz Ft. volt. Az MSz274 pedig160.-Ft, stb. Máig őrzöm ŐKET, mivel ma is segítséget nyujt.
Üdv: TothGyula

Fecó

Ja, és gyakorlatilag évtizedeken át stabilan működtek, pár módosítással életben tartották Őket. Most nem lehet lépést tartani, mire észbe kapsz, már nem is érvényes amit tudtál. Én akkor kerekítek, Én leszek ezek szerint a 80. előfizető! Akkor ez most nevetséges vagy siralmas?

980POWER

Rengeteg villanyszereléssel kapcsolatos szabván van és plusz a hatályon kívül helyezettek is, de melyik az a 3, amit ha álmából keltik fel a villanyszerelőt, akkor is tudnia kell legalább a szabványszámát?

nyaki

Szerintem MSZ 2364, MSZ HD 60364, KLÉSZ  ::)

gyulagy

Sziasztok,
Régebben volt egy link, hogy melyik szabvány van érvényben, illetve ki volt gyűjtve témák szerint.
Tudna nekem segíteni valaki, hogy merre találom?
Köszönettel,
gy

Fecó