• Online szabvány könyvtár 4 1
Jelenleg:  

Szerző Téma: Online szabvány könyvtár  (Megtekintve 13654 alkalommal)

Nem elérhető NovillTopic starter

• villanyszerelõ mester
  • Régi motoros
  • Tudásbázis bõvítõje :)
  • Hírnév erő: 24
  • Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.
    • Villanyszerelõ
Re:Online szabvány könyvtár
« Válasz #30 Dátum: 2015. Március 22., 08:23:00 am »
Vissza az őskorba, lebutítás  :)?  Jó szakemberre pedig nekik is szükségük lesz! Mert akkor hová jutunk, ha nem fejlődünk folyamatosan? Hát hiába ez nem Amerika, (ingyenes szabvány). A 80 élőfizetőből vajon hány erősáramú szakember van? A többi vagy tudja és valahogy hozzáfér a szabványokhoz, de félő, hogy inkább nem ismeri,illetve rutin és tapasztalatok szerinti munkavégzés. Pedig a gyakorló szakembereknek kellene ismernie a szabványokat. Mert akkor a felülvizsgálóknak, szakértöknek, műszaki ellenőröknek és felelős műszaki vezetőknek jóval kevesebb feladatuk lenne. A sok szabvány változást nem biztos, hogy mindig csak a technikai változások miatt van. Ehhez, ha hozzá adjuk az oktatási intézmények toppon állását a szabványok ismertetésében, de még a felülvizsgálok képzését is, akkor lehet hogy érdekes következtetéseket lehetne levonni  :D.

Nem elérhető Fecó

• Az életben minden HIBÁS! Vagy ha valami jól működik, akkor a hiba is meghibásodott!
  • Villanyász
  • Hírnév erő: 8
  • Fecó talán lesz valaki.Fecó talán lesz valaki.
« Válasz #31 Dátum: 2015. Március 22., 10:28:32 am »
Semmi szükség jó szakemberekre, sok betanított munkás kell a gépsorok mögé az összeszerelő üzemekbe. Csak pár szakember kell aki a gépeket javítja ennyi. Lakásokban pedig a kőművesek és festők végzik a villanyszerelést, mert egyszerű. Ja, hogy nem ismerik a szabványokat? Sajnos lassan már Mi villanyszerelők sem, úgyhogy egyforma szinten leszünk. Mi megyünk festeni és burkolni. Mondjuk a kötelező kamarai tagságba szerintem beleférne egy cégenkénti regisztráció is a fő szakterületet érintő szabványba, akár még pár ezret fizetnék is érte pluszban. Nevetséges, hogy a szakemberek, mint valami Szent Grálra tekintenek erre, minden tudás forrása, csak kivételesek számára. Nem sokan jelentkeztek rá, hogy közösen benevezzünk 1 évre. Viszont úgy alakultak a dolgok szerencsére, hogy idén összejön a keret rá, Én mindenképpen csinálok egy előfizetést. De mi lesz azokkal a szakemberekkel, akik fizetésből élnek, nem vállalkozók, és szeretnék a munkájukat jól végezni? Köteles a főnökük befizetni Őket? Az a vállalkozó aki villanyszerelő szakembert alkalmaz, úgy gondolja, hogy az alkalmazottja birtokában van a szakmai tudásnak, és  munkáját el tudja végezni, hiszen van bizonyítványa róla. Mondjuk egy jó kis 9 hónapos OKJ-s képzés. Bár ahogy itt a fórumon hallottam valakitől " minél több szabványt ismersz, annál nyugtalanabbul alszol"

Felhasználók, akik megköszönték:

Nem elérhető Safety

• Rendszeres látogató
  • Hírnév erő: 3
  • Safety nincsen befolyása.
  • Nem: Férfi
    • Electric Safety Team
« Válasz #32 Dátum: 2015. Március 22., 12:21:27 pm »
Mint mindig, most is mélységesen egyetértek Fecóval. Nem titok, én rendelkezem online szabványkönyvtár előfizetéssel, mivel szakértőként nem engedhetem meg magamnak, hogy ne legyek naprakész szabványismeretből. A közelmúltban hosszabbítottam meg újabb egy évre az előfizetést de a díjbekérő megérkeztekor egy pillanatra megállt a lélegzetem, ugyanis az egyfelhasználós éves díj 88900 forintba kerül. Vigyázni kell a közösködéssel, ugyanis tavaly egy kedves barátomnak, (volt kollégámnak) megadtam a hozzáférési kódomat amely akció plusz 20.000 forintomba került, mivel elfelejtettem a lelkére kötni, hogy mindent a szemnek, semmit a winchesternek. Néhány szabványlapot a print screen gomb megnyomásával próbált megőrizni későbbre, ezt a rendszer érzékeli és azonnali letiltással és gombnyomásonként kb. 1000 forint büntetéssel tolerálja.  Érdekes adat, hogy Magyarországon az online szabványkönyvtárnak mindössze 79 előfizetője van (én vagyok az egyik). Értelemszerűen ezek nem csak villamos jellegű felhasználók, hiszen kb. 50000 szabvány található a rendszerben. Az aktuális szabványokra szüksége van az építésznek, a gépésznek, a statikusnak, élelmiszer gyártónak és még sorolhatnám tovább. Ha belegondolunk ismét, hogy csak 79 előfizetője van a szolgáltatásnak, ez hihetetlenül kevés, hiszen csak villamos felülvizsgáló több ezer van az országban. Az illetékeseknek ezt mindenképpen át kellene értékelni, mert lehet, hogy a sűrű fillér nagyobb hasznot hozna az MSZT-nek, mint a ritka forint.

Nem elérhető villanyvili

• Aktív tag
  • **
  • Hírnév erő: 1
  • villanyvili nincsen befolyása.
« Válasz #33 Dátum: 2015. Március 22., 16:12:24 pm »
Mi mikor fogznk itt tartani? Szerintem soha.....  :-[

"Az amerikai Országos Információs Szabvány Szervezet (NISO) folytatja országos szabványainak ingyenes elérhetővé tételét a NISO webhelyén, amint ezt a szervezet igazgatótanácsa legutóbbi ülésén elhatározta. A NISO valamennyi USA-beli országos szabványa 2000 óta ingyenesen letölthető. 2002 első 8 hónapjában több mint 100 000 NISO szabványt töltöttek le."
Villmix Euro Kft. Debrecen

Nem elérhető tothgyula

• Villanyász
  • Hírnév erő: 0
  • tothgyula árnyékban rejtőzködik.
  • tothgyula
« Válasz #34 Dátum: 2015. Március 22., 17:44:46 pm »
Kedves Safety! és Kollégák!
Nyugdíjasként, 30év felülvizsgálói gyakorlattal írom a következőket. A jó öreg MSz1600-as kötet 200.- azaz kettőszáz Ft. volt. Az MSz274 pedig160.-Ft, stb. Máig őrzöm ŐKET, mivel ma is segítséget nyujt.
Üdv: TothGyula

Nem elérhető Fecó

• Az életben minden HIBÁS! Vagy ha valami jól működik, akkor a hiba is meghibásodott!
  • Villanyász
« Válasz #35 Dátum: 2015. Március 22., 19:35:35 pm »
Ja, és gyakorlatilag évtizedeken át stabilan működtek, pár módosítással életben tartották Őket. Most nem lehet lépést tartani, mire észbe kapsz, már nem is érvényes amit tudtál. Én akkor kerekítek, Én leszek ezek szerint a 80. előfizető! Akkor ez most nevetséges vagy siralmas?

Nem elérhető 980POWER

• Villanyász
  • Hírnév erő: 4
  • 980POWER nincsen befolyása.
« Válasz #36 Dátum: 2015. Április 09., 21:45:07 pm »
Rengeteg villanyszereléssel kapcsolatos szabván van és plusz a hatályon kívül helyezettek is, de melyik az a 3, amit ha álmából keltik fel a villanyszerelőt, akkor is tudnia kell legalább a szabványszámát?

Nem elérhető nyaki

• Régi motoros
  • Tudásbázis bõvítõje :)
  • Hírnév erő: 16
  • nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.
  • Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!!!
    • Skype - elektrolicht
« Válasz #37 Dátum: 2015. Április 09., 22:52:43 pm »
Szerintem MSZ 2364, MSZ HD 60364, KLÉSZ  ::)

Nem elérhető gyulagy

• Rendszeres látogató
  • gyulagy nincsen befolyása.
« Válasz #38 Dátum: 2015. Április 16., 06:54:30 am »
Sziasztok,
Régebben volt egy link, hogy melyik szabvány van érvényben, illetve ki volt gyűjtve témák szerint.
Tudna nekem segíteni valaki, hogy merre találom?
Köszönettel,
gy

Nem elérhető Fecó

• Villanyász
« Válasz #39 Dátum: 2015. Április 16., 19:44:25 pm »
Erre gondol a kolléga?

Bejelentkezés

Nem elérhető gyulagy

• Rendszeres látogató
  • gyulagy nincsen befolyása.
« Válasz #40 Dátum: 2015. Április 17., 08:07:24 am »

Nem elérhető NagyPS

• Villanyász
  • NagyPS nincsen befolyása.
« Válasz #41 Dátum: 2015. Május 14., 23:18:09 pm »
Engem meg az bosszant hogy elvileg a testület tagjai normál tagok azért hozták létre ezt a testületet hogy a termékeik egyes elemei másokkal is használhatók legyenek. Ezen a forumon beszélik meg ennek fizikai módját. Vagyis a tagok elve sk maguk örömére és azért hogy 10 megrendelő helyett 10m legyen egyeznek meg egymással a szabványokon. Én nagyon soknak érzem hogy egy 10 oldalas szabványért aminek a lényegi része 3 oldal fizetni kell majdnem 7e Ft. Pld MSZ HD 60364-4-42-es 7647 Ft bruttó papíron! Csak azt nem értem hogy ha a magyarázatos kiadványt veszi meg az ember akkor az miért kerül csak 38e Ft + AFA-ba az megéri annyiért adni? De ha külön veszi meg az ember a 3 pótlapot az 25863 Ft + AFA de maga a pótlap a csomaghoz csak 12800 Ft + AFA ezt sem értem.

Eleve nagy baromság hogy a szabvány szerzői jogos anyag. Semmi másról nem szól mint pénzről.

Nem elérhető tothgyula

• Villanyász
  • Hírnév erő: 0
  • tothgyula árnyékban rejtőzködik.
  • tothgyula
« Válasz #42 Dátum: 2015. Május 15., 18:32:23 pm »
Jó estét!
A szívemből beszélsz,ennek a szabvány maffiának is le kellene mondani és közzé tenni" Díjmentesen"a szabványokat, ugyanúgy mint a jogtárban a jogszabályokat.Remélem darázsfészekbe nyúltam! Hátha végre csoda történik!
Tisztelettel: TothGyula felülvizsgáló.

Nem elérhető Könyves Kálmán

• Villanyász
  • Hírnév erő: 5
  • Könyves Kálmán nincsen befolyása.
« Válasz #43 Dátum: 2015. Május 16., 10:16:32 am »
Szóba került az oktatás és a szabványok kapcsolata feljebb, most egy alállomás kezelő tanfolyamon koptatom a padot, és megkaptuk az MSZ 1585 kinyomtatott, oktatási példányát, magyarázatokkal ellátva. Cégnevet nem írok, mert nem tudom, hogy hivatalos e a dolog, vagy csak kalózban ment. Mondjuk szép lenne, ha a vizsgán követelmény, de nem kapnál rá lehetőséget, hogy megismerd és felkészülj belőle.

Nem elérhető NagyPS

• Villanyász
  • NagyPS nincsen befolyása.
« Válasz #44 Dátum: 2015. Május 23., 15:47:38 pm »
Én utána jártam, ha oktatási anyag akkor is fizetni kell érte de külön megállapodást kell kötni ha akarnak ekkor sokkal kedvezőbb a díj.

Hasonló Témák

Téma / Indította Válaszok Utolsó üzenet:
2 Válaszok
6494 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2012. Január 09., 21:28:45 pm
írta JUVILL
2 Válaszok
1896 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2012. December 27., 16:01:44 pm
írta Marton
0 Válaszok