• Online szabvány könyvtár 4 1
Jelenleg:  

Szerző Téma: Online szabvány könyvtár  (Megtekintve 13654 alkalommal)

Nem elérhető nova

• Fórum rendezgetõ ***ADMIN***
  • Global Moderator
  • Megszállott
  • *
  • Tudásbázis bõvítõje :)
  • Hírnév erő: 37
  • nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!
  • Nem: Férfi
    • Villanyszerelõ magazin
Re:Online szabvány könyvtár
« Válasz #15 Dátum: 2014. Szeptember 22., 20:45:02 pm »
Amúgy csak megsúgom, hogy azért az mszt-nél is gondoltak a printscreen és egyéb megoldásokra. :)
Nyomtatni alapból nem lehet benne, és úgy van kitalálva, hogy egy oldalt teljes egészében nem is tudsz megnézni. Körülbelül 3 részre van osztva a lap. Egy görgetősávval tudsz a lapon belül görgetni. Igaz néha szemléltető ábráknál kicsit nehezíti az áttekintést. Ez is egyfajta újítás, mert régebben ha jól emlékszem teljes egészében mutatta a lapot, és én tudtam kiválasztani a nagyítás mértékét.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Nem elérhető Fecó

• Az életben minden HIBÁS! Vagy ha valami jól működik, akkor a hiba is meghibásodott!
  • Villanyász
  • Hírnév erő: 8
  • Fecó talán lesz valaki.Fecó talán lesz valaki.
« Válasz #16 Dátum: 2014. Szeptember 22., 20:52:05 pm »
Igen, magamba roskadva egy széken, összebilincselt kézzel, bekockázott arccal, és eltorzított hangon nyilatkozok, hogy a kábelfektetési mélységre voltam kíváncsi, és az éj leple alatt, egy másik kolléga által használt azonosítóval bejelentkeztem, és aljas módon, holmiféle szakmaiság látszatát keltve, megkárosítva a gazdasági szervezetet, "vizuálisan eltulajdonítottam" (nyugalom, lehet pár éven belül ilyen tétel is lesz a BTK-ban) a vonatkozó előírások gyűjteményét. Természetesen azzal záródik a riport, hogy mindent megbántam, és engem csak pár szakember kolléga rángatott bele a bűnbe, ezzel a "dolgozzál már szabványosan felbujtással".  A kezeim tördelve végül belátom, jobb lett volna elkaparni 10 centire az egész kábelt, most nem lenne bajom belőle. Viszont mivel már volt 2 ügyem, egy leválasztó kapcsolóval foglalkozó szabvány, és némi földelővezető keresztmetszeti illegális hozzáférés, a 3 csapás törvény alapján 6 év közmunkára ítélnek, a fegyintézetben kell a villanyszerelést felújítanom, a jelenkori szabványoknak megfelelően. Én ekkor megtörök, és a halálbüntetés visszaállításáért fohászkodom, az asszony meg csak sír az üvegfal túloldalán: "Látod APA, neked is csak úgy dolgozni kellene, minek kell mindent tudni. A Pisti meg a Lali is jól megélnek a villanyszerelésből, sosem tudták mik azok a szabványok, pedig az egyikük kőműves, a másik festő. Te meg villanyszerelő lettél, még sem értesz hozzá, Ők meg most vesznek új autót megint!

Felhasználók, akik megköszönték:

Nem elérhető recens

• Rendszeres látogató
  • Hírnév erő: 2
  • recens nincsen befolyása.
« Válasz #17 Dátum: 2014. Szeptember 22., 20:57:11 pm »
Üdv nova !

Megértettem.
De bevallom azért néha jól jött volna egy-két  részlet.  :-\

Nem elérhető Fecó

• Az életben minden HIBÁS! Vagy ha valami jól működik, akkor a hiba is meghibásodott!
  • Villanyász
« Válasz #18 Dátum: 2014. Szeptember 22., 21:06:19 pm »
Megfogod a monitort, és ráborítod a fénymásolóra :)

Nem elérhető nova

• Global Moderator
  • Megszállott
  • *
  • nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!nova félelmetesen nagy hírnévvel rendelkezik!
    • Villanyszerelõ magazin
« Válasz #19 Dátum: 2014. Szeptember 22., 21:18:34 pm »
De bevallom azért néha jól jött volna egy-két  részlet.  :-\

Van itt a fórumon is szabvány ismerettel foglalkozó témák, ha jól emlékszem ott sincs túl nagy mozgás a szakemberek részéről. Nem olyanra gondolok, hogy konkrét szabványt bemásol valaki, hiszen az nem lenne túl jó megoldás. Ugyebár minden szabványon szerepel a tulajdonosának neve. Tehát ha önzetlenül segítene is valaki ilyen módon, akkor később bajba kerülhetne. Akkor azon venné észre magát, hogy Fecó zárkatársa lenne, és közösen újítanák meg a villamos szék áramellátását. :)

Nem elérhető szmihaly

• Villanyász
  • Hírnév erő: 3
  • szmihaly nincsen befolyása.
  • szmihaly
« Válasz #20 Dátum: 2014. Szeptember 23., 17:19:22 pm »
Idézet
Tehát ha önzetlenül segítene is valaki ilyen módon, akkor később bajba kerülhetne. Akkor azon venné észre magát, hogy Fecó zárkatársa lenne, és közösen újítanák meg a villamos szék áramellátását.

Nembaj Fecó,nem olyan rossz ott lenni, ha összekerülnénk, szívesen segítenék neked a börtön villamos felújításában, mivel én már lehúztam ott 4 évet, mint karbantartó. Mint tudjuk a fogvatartottakat fokozatosan kell védeni az elektromos balesetek elkerülése végett :), így a villamos szék mint "fokozatosan áramütésveszélyes ezköz", ide mindenféleképp 10 mA FI beépítése javasolt. :) :) :)

Nem elérhető Fecó

• Villanyász
« Válasz #21 Dátum: 2014. Szeptember 23., 19:28:47 pm »
Én a sorkatonai szolgálatot olyan helyen teljesítettem, ahol a körletben télen nem volt fűtés. Miután letusoltunk a betört ablakú fürdőben, ahol behordta a szél a faleveleket ősszel, visszaöltöztünk jó meleg ruhába, és úgy tudtunk aludni. Elszedtük azok pokrócát akik eltávon, kimaradáson voltak. Nagy hidegben még kabát is kellett az alváshoz. Az étkezést nem részletezem, az ebédnél az ételek választása igen-nem volt. Hallottam hogy jelenleg a fegyintézetekben már tekintettel vannak a rabok étkezési szokásaira (vega, ilyesmi) az elítéltek több menüből választhatnak. Komfortos meleg van, és van mindig meleg víz, hiszen ott jogaik vannak. Tanulhatnak, edzhetnek, stb. Ezek szerint Én anno valami komolyabbat követhettem el ezzel az 1 év büntetéssel...
Na de van jelentkező szabványkönyvtári többes bérletre? 

Nem elérhető Könyves Kálmán

• Villanyász
  • Hírnév erő: 5
  • Könyves Kálmán nincsen befolyása.
« Válasz #22 Dátum: 2014. Szeptember 23., 20:35:57 pm »
A többes hozzáférés működik, annyi van csak, hogy egyszerre csak egy használhatja. Simán be is lépnék, de nekem már van céges hozzáférésem.
(printscreennél egyből ki..sznak, és ez az osztott megjelenítés óta nem is jó annyira)

Kicsit visszább lépve - tragikus, ha tényleg csak ennyien használják, ha tudjuk, hogy hány tervezőnek, felülvizsgálónak, villanyszerelőnek kellene képben lenni a szabványokat illetően.

Nem elérhető Fecó

• Villanyász
« Válasz #23 Dátum: 2014. Szeptember 23., 20:56:07 pm »
Most olvasgatom a szabványkönyvtár használatának feltételeit, és éppen azt nézem hogy egy cég több jelszót, illetve belépési lehetőséget is vásárolhat, kedvezményesen. De egyértelmű tiltást, mármint hogy csak egy gépről léphet be, vagy nem adhatja ki a jelszavát másnak, illetve hasonló, Én nem találtam. Annyi van, amit a kollégák említettek, hogy 1 jelszóval egyszerre 1 ember léphet be. Továbbra is javaslom, álljunk össze, osztozzunk a költségeken. Az első időkben lehet mindenki rajta lógna, nem mindig tudnánk belépni, de szerintem 10 tagnál azért bőven van olyan időszak, hogy nem lesz bent senki. Ha beválna, minden évben hosszabbítanánk. Az 50 000 Ft. nekem most sok, illetve szépen fogalmazva nem forgatnám olyan rendszerességgel, hogy megérje, de jó pár dolgot sokan megtudnának, akik szintén csak alkalmi felhasználók lennének, és 5000 vagy még kevesebb pénzért már szerintem korrekt. Később mások kedve is megjöhet, bővíthetjük a kört. Az idők folyamán magam is innen-onnan megszereztem a lényegesebb dolgokat, de párszor azért előfordul hogy nem találok valamit, vagy éppen új jött ki belőle. Így már látok benne fantáziát...

Nem elérhető nova

• Global Moderator
  • Megszállott
  • *
    • Villanyszerelõ magazin
« Válasz #24 Dátum: 2014. Szeptember 24., 17:05:51 pm »
Ha gondoljátok, ki lehet a témához írni egy szavazást, hogy ki szállna be egy Fecó által említett szabványkönyvtár hozzáférésbe.
Jobban le lehetne szűrni kit érdekelne a lehetőség. :)

Nem elérhető Fecó

• Villanyász
« Válasz #25 Dátum: 2014. Szeptember 24., 18:47:59 pm »
Ha nem sértünk egy ilyen csoportos hozzáféréssel semmilyen jogot, akkor Én továbbra is fenntartom a lehetőséget, akár úgy, hogy Én intézem a megrendelést. Kérésre, valamilyen formában vagy jogcímen akár, részarányosan  továbbszámlázok belőle hogy másnak is elszámolható legyen valamiféle költség. Ez már részletkérdés. De ha valaki más intézi, úgy is jó, a lényeg, hogy egy elfogadható összegért információhoz juthasson az ember, és akkor is megérje ha csak 1-2 havonta pillantok rá pár szabványra. Amint lesz még 2-3 érdeklődő, talán megpróbálhatjuk "megfertőzni" a többieket :)

Nem elérhető Fecó

• Villanyász
« Válasz #26 Dátum: 2015. Március 02., 20:42:52 pm »
Sajnos nem túl népszerű a kezdeményezés. Most voltam fent, már évi 70 000 Ft +áfa az éves hozzáférés! Még ez sem hozza meg senki kedvét betársulni?

Nem elérhető Cabel

• Új tag
  • *
  • Hírnév erő: 1
  • Cabel nincsen befolyása.
« Válasz #27 Dátum: 2015. Március 20., 18:01:53 pm »
Üdv  :)

Szeretném megkérdezni, hogy lehetséges e a mostani szabványokat valahol megtalálni ? Én minden kép szeretném idővel megvenni de nincs 11000 vagy 38000 forintom rá jelenleg :( Ahogy sejtem ezt csak pénzért lehet megvenni és nincsen ingyenes változat. Van bármilyen más lehetőség vagy addig amíg nincs rá pénz marad a kérdez felelek a tapasztaltabb kollégákkal?

Nem elérhető NovillTopic starter

• villanyszerelõ mester
  • Régi motoros
  • Hírnév erő: 24
  • Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.
    • Villanyszerelõ
« Válasz #28 Dátum: 2015. Március 20., 19:48:46 pm »
Sokszor elgondolkozom azon ha egy országnak arra van szüksége, hogy minél magasabb szakmai szintű szakemberek álljanak a rendelkezésre akkor miért nem segítjük ezt a fejlődést? Tudjuk az oktatási szintek is nagy eltéréseket mutatnak oktatási intézményenként is. Az oktatásban nagyon kevésnek tartom a szabvány ismertetésre szánt időt. Több olyan oktatási intézménnyel találkoztam ahol nem állnak rendelkezésre a megfelelő szabványok, szakmai folyóiratok vagy éppen a megfelelő szakkönyvek. Viszont a gyakorlati életben nagyon elmarasztalásra kerülnek azok a szakemberek akik nem rendelkeznek ezen szabvány ismeretekkel és így nem alkalmazzák őket. Pedig ezen szabványok elérését díjmentesen kellene megoldani, hogy mindenki hozzáférjen. Ez segíteni a szakmai fejlődést minden olyan szakembernek akinek erre van igénye. Végső soron az egész  társadalom javát is szolgálná. Ez helyett kemény összegeket kérnek a szabványokért üzleti alapon. A szerzői jogok védelme ugyancsak nem előnyös számunkra. Az csak hab a tortán, hogy vannak szabványok amelyek csak angol nyelven van elérhető magyar forintért. Így nem marad más, hogy aki a munkahelyén hozzáfér onnan szerzi be az ismereteket, vagy megvásárolja, vagy az online könyvtáron keresztül gyarapítja az ismereteit. A közös munka pedig nem megy, mindenki csak olvasni szeretné.....

Nem elérhető nyaki

• Régi motoros
  • Hírnév erő: 16
  • nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.
  • Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!!!
    • Skype - elektrolicht
« Válasz #29 Dátum: 2015. Március 21., 21:08:46 pm »
Novill!
Megértem az aggodalmaidat.
Ajánlom figyelmedbe a 7. és a 8. pont értelmezését:
http://konteo.blogrepublik.eu/2012/11/06/a-chomsky-tizparancsolat/

Hasonló Témák

Téma / Indította Válaszok Utolsó üzenet:
2 Válaszok
6494 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2012. Január 09., 21:28:45 pm