• Rezezett kábelek: koax, utp 4 1
Jelenleg:  

Szerző Téma: Rezezett kábelek: koax, utp  (Megtekintve 3772 alkalommal)

Nem elérhető NovillTopic starter

• villanyszerelõ mester
  • Régi motoros
  • Tudásbázis bõvítõje :)
  • Hírnév erő: 24
  • Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.
    • Villanyszerelõ
Rezezett kábelek: koax, utp
« Dátum: 2014. Július 26., 20:47:20 pm »
Vásárolni mentem UTP cat 6 és 3x árnyékolt koax kábeleket a munkámhoz. Meglepődtem azon, hogy csak rezezett kábeleket  ( három üzletben) árusítottak. Kérdeztem miért nincs. Válasz,mert nincs rá igény. Természetesen addig kerestem amíg találtam megfelelő kábeleket.  Le vagyok maradva talán, hogy ragaszkodom a réz kábelekhez? A műszaki paraméterekben vajon mekkora eltérés van a két fajta kábel között?

Nem elérhető nyaki

• Régi motoros
  • Tudásbázis bõvítõje :)
  • Hírnév erő: 16
  • nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.
  • Nem: Férfi
  • Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!!!
Re:Rezezett kábelek: koax, utp
« Válasz #1 Dátum: 2014. Július 27., 18:09:26 pm »
Üdv!
Műszakilag semmi különbség nincs, inkább mechanikailag kifogásolható.
Az UTP és koax olyan magas frekvenciákon üzemel, hogy gyakorlatilag a vezetőér közepét sosem látják. A probléma ott szokott kezdődni, amikor egyenáramú összetevőket is vinni akarnak rajta a nagyfrekit rászuperponálva, mert akkor a hosszabb távolságok esetén nyilvánvalóan jelentősen nő a csillapítása alu vagy acél mag esetén. Csatlakozóban történő rögzíthetőség szempontjából a tömör réz a legmegfelelőbb UTP-nél, míg koax esetén az acélmagvas a legjobb.

Nem elérhető Simon Endre

• Villanyász
  • Hírnév erő: 6
  • Simon Endre talán lesz valaki.Simon Endre talán lesz valaki.
Re:Rezezett kábelek: koax, utp
« Válasz #2 Dátum: 2014. Július 27., 19:09:07 pm »
Üdv a fórumtársaknak !
A "vasmagos" huzal nem újkeletű régen is használatos volt bányai robbantó vezetékként és a katonai telefonkábeleknél is alkalmazták, csak fordítva, belül volt a réz és kívül volt a (pászma) acélsodrat itt az acélanyag kimondottan a húzás és törésállóság miatt kellett. Egyébként a nagyfrekvenciás vezetési mélység csk néhány mikron a skin hatás miatt. Ulrahagyfekvenciákon ezt váltja ki a belső falán galvanikusan ezüstözött csötápvonal, amiben szinte nincs is fémes vezetés. Az erősáramú vezetékek is alkalmazzák ezt a kombinációt távezeték sodronyoknál, ahol a nyúlás és szakítószilárdság miatt magként alkalmazott acélsodratra építik fel a kábeleket, aminek a vége egy kalibráló mángorlás ami még a rézre is előnyösen hat. Egyébként a felhasznált VAS és nem acél anyag nagyon tiszta (négykilences,) állítólag nagyon korrozióálló és tapasztalhatóan nagyon lágy. Némelyik kábelgyártó a nagytisztaságú fémanyag tudományos neve után a cég nevében is szerepelteti az /armco/ megjelölést. Vasbelű huzaloknál a forrasztás csak karbamidos, foszforsavas, cinkkloridos folyasztószerrel praktikus, természetesen alkoholos lemosással befejezve. Az önbekötő csatlakozásoknál a vasbelüeknél nem tapasztaltam problémát.

Hasonló Témák

Téma / Indította Válaszok Utolsó üzenet:
10 Válaszok
17245 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2015. Május 11., 22:14:14 pm
írta 980POWER
16 Válaszok
6869 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2016. Július 06., 10:30:30 am
írta endesol
2 Válaszok
2517 Megtekintések