zárlati számítások

Indította NagyPS, 2014. július 24., 16:45:09 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

NagyPS

Általános dolog de ami most engem érdekel hogy a busba tudnám egyszerűen számítani egy társasház egy felszállójánál a zárlati áram nagyságát a bejövő főbiztosító 160A késes, a felszállóknak szeretnének nem késest hanem megszakítót és itt vagyok gondban kompaktok jönnének szóba a 80A miatt de elég lenne a 25KA vagy inkább egy 50KA egy felszállón szintenként 2 lakás van max 32A-rel és 6 szintes. Segítségért túrtam a könyvekben meg a netten de mindenhol vagy a trafókról, közép feszültségnél tárgyalnak ilyet.

Safety

Ebben az esetben legegyszerűbben a mért hurokimpedancia segítségével lehet meghatározni a kialakulható legnagyobb zárlati áramot, méghozzá pofon egyszerűen az Iz=Uf/Rh képlet segítségével. Tehát ha feltételezzük, hogy a hurokimpedancia nagysága 0,1 Ohm, akkor a zárlati (földzárlati v. testzárlati) áram nagysága 2300A lesz. Az EBF felülvizsgálatok során is így számítjuk a távoli helyeken kialakulható zárlati áramok nagyságát.

czapi

Üdv!

Egyetértve Safety kollégával, azért felteszem a szokásos kérdésemet:

Mit tartalmaz a villamos terv?  :)

tothgyula

Üdv. az Olvasónak!
Nagyon szép területe ez vill. bizt. felülvizsgálatoknak.
Mindenképpen az ÉVÉ felülvizsgálattal összhangban kell a zárlatvédelmet kialakítani.Sorrend:Főbiztosító, Tűzvédelmi főkapcsoló, stb...
Ha van villamos terv, akkor a tervező dönt.Ha nincs mérésekkel és számításokkal kell eljárni.Az "N" vezetőn folynak-e felharmonikusok?Célszerű ezt túlméretezni.Tedd fel a rajzot és talán segíthetünk. Tisztelettel TothGyula felülvizsgáló

NagyPS

A probléma ott kezdődik, hogy javítás. A rajz amit kaptam elég skicc féle ezért inkább leírom:
- PVT 3030 T160A (előtét elműs főbiztosító 100A)
- PVT 3030 SB NH 00 (100A-es késes Gg biztosítóval)
- PVT 3060 AK 2x16 szekrény
vezetékezés:
- ELMUS-től MKH 50 mm2
- T160A és SB NH00 között 50 mm2
- SB NH00 közös érvég Y vezeték 35 mm2 két megszakítóhoz ami 80A es 10KV os na ehelyett én berakok egy Tracon KM2-080/1A 50KA-est

doksi a háznak nincs a mostani vezetékezés AL műanyag szigetelés 50mm2 a felszállók 35mm2 legalábbis a méretük alapján, a jelenlegi főelosztó egy fém szekrény régi ganzos kézi kapcsolókkal és diazett biztosítókkal.
Gondolkodtam egy nagy teljesítményű kismegszakítóban is de azt hamar elvetettem. A tervező azt mondja ezt rám bízza :( Amit találtam szakirodalom a szerint egy D rendszerű biztosító is 50KA tud.

Utálok mások helyett dolgozni :(

tothgyula

Tisztelt NagyPS!
A közölt leírás meglehetősen pongyola!Kisfeszültségen 10kV-os megszakító? Diazett helyett diazed. Előző mérési jegyzőkönyv hiányában, el kell végezni az ÉVÉ, és EBF felülvizsgálatot! 28/2011.(IX.6.)BM r. Továbbá, hogyan adsz a javítás után kivitelezői nyilatkozatot, és az előírt jegyzőkönyveket?
Üdvözlettel TothGyula

Sztrogoff

Szerintem igazából itt a közcélú hálózat maximális zárlati teljesítményéből kellene kiindulni, hiszen bármikor történhet változás az áramszolgáltató hálózatképben, transzformátor teljesítményben, stb.