ÉVÉ UNIVERZÁL

Indította nova, 2011. augusztus 16., 17:34:33 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

nova

ÉVÉ UNIVERZÁL típusú mûszerrel kapcsolatos beszélgetés.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Attila

Üdvözlök Mindenkit!
A közelmúltban kaptam egy ÉVÉ-Univerzál tip. mûszert.
Szeretném megkérdezni , hogy :
- hogyan kell alkalmazni az  n  korrekciós tényezõt!
- ÁVK kioldó áram mérésre a paraméterei szerint lehet használni, viszont a  8.gomb
   ÁVK potencióméter, szinte 30mA-rõl indul!!!
Eurotest 61557-tel mérve viszont az ÁVK már 20-25mA-nál leold!
Tehát, tudok vele ÁVK kioldó áramot mérni?
Esetleg ha valaki tud a mûszere vonatkozó mérési útmutatót, kérem írja meg , hogy hol tölthetõ le!
Elõre is köszönöm a segítséget!
Attila

Novill

Igen valamikor én is mértem ÉVÉ-UNIVERZÁL mûszerrel. Ha jól emlékszem még az ávk méréshez segéd szondát kellett alkalmazni. Aminek a távolsága legalább 3 m-nek kellett lennie. Az alsó gombsor ÁVK-FVK gomb benyomásával, a jobb szélsõ gomb R SZ jel alatti forgatható gomb szolgált a kioldó  (Ik)áram mérésére.  Ami 40-500mA -ig volt skálázva. A vizsgálat kezdésekor  a 40mA alatti induló ponttól a vizsgálatkor lassú jobbra forgatásnál néztük hol old le az ávk a mûszer ávk skáláján. A mûszeren lévõ kis lámpa jelezte, hogy melyik mérésen van.  Igazából régen ritkán mértük a kioldó áramot olyan precízen mint ma szokásos. Hiszen ma már a minõsítõ iratokban az ávk vizsgálatról több vizsgálat is van elõírva, mint régen. Régen vizsgáltuk a mûködõ képességét, leoldását. De nem tudtuk igazából vizsgálni a 30mA vagy ennél kisebb leoldással rendelkezõ fi reléket.
Az n korrekciós tényezõt ( ha jól emlékszem a baloldali alsó sor forgatható gombja) akkor használtuk ha egyes méréshatároknál váltottunk például hurokellenállás mérésnél az 5 ohm -ról 50 ohm mérés határra kapcsoltunk. És a mûszer skálája nem áll a nullán, akkor ezzel állítottuk nullára a mérés elõtt. Ez nem tévesztendõ össze a skála alatti csavarhúzóval állítható ponttal.

szmihaly

Innen letöltheted a kezelési leírását.

http://oldradio.tesla.hu/rajzok/muszerek/eve%20univerzal.djvu

Ha esetleg nem használod a djvu kiterjesztést,akkor djvu readert lekel töltened,hogy meg tudjad nyitni.

nova

szmihaly által feltöltött útmutatót átkonvertáltam pdf-re ha valakinek úgy egyszerûbb.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Attila

Köszönöm a segítséget  mindenkinek!
Attila :)

nyaki

Üdvözlöm a mesterurakat!
Mint fentebb valaki volt olyan szíves és feltette az ÉVÉ-Univerzál Electronic komplett kézikönyvét, ezért venném a bátorságot arra, hogy ha valakinek meglenne a régebbi, tranzisztoros ÉVÉ-Unuverzál kézikönyvét. Az elektronic rajza már régen meg volt nekem is, de a sajátom sajnos nem ez és javítanom kellene, mert akitõl megvettem az amit csak lehetett szétbarmolt benne és szinte semmi nem úgy mûködik ahogy kellene. Elektronikai szakmai végzettséggel is rendelkezem, de a tanácsokat szívesen fogadom, mert a jó pap is holtáig tanul.
Köszi

Üzenet összefûzve: 2012. március 19., 15:27:05 DÉLUTÁN

Üdv!
Most olvasom vissza a hozzászólásomat és veszem is észre, hogy nem fejeztem be a kérésemet. Tehát a tranzisztoros ÉVÉ-Univerzál kézikönyvére lenne szükségem, amiben benne van a kapcsolási rajza is, ha esetleg valakinek meglenne, azt nagyon szépen megköszönném.
Most már gondolom, teljes az összhang!?

fsandor

Kedves Nyaki!

Nekem megvan a tranzisztoros ÉVÉ-Univerzál kapcsolási rajza. Sajnos ez még a régi szalmiákos fénymásolási technikával készült, gyakorlatilag másolhatatlan.
Ha konkrét hibát írsz le, biztosan tudok javasolni megoldást a hibajavításra.
Ismerem a típushibáit.

nyaki

Üdv!
Nagyon köszönöm a felajánlásodat!
Az a hibája, hogy az Rh mérésénél nem lehet stabilan beállítani a mérõhíd kiegyenlítését a skála alatti nullázó potival, mert állandóan elmászik a 0 pontról, hol felfelé, hol lefelé és hirtelen, vagy lassan változva.  Én a nullázó kontakthibájára gyanakszom.
Aztán az Isostat kapcsolósor is kontaktos, de azt véleményem szerint cserélni kell, bár lehet, ha szétszedem, akkor az érintkezõk tisztításával helyre tudom állítani, mert nem biztos, hogy van pont ilyen összetételû kapcsolósor.
Igaz, hogy még a hitelesítése érvényes, de a végén biztosan megejteném a komplett javítását, majd utána hitelesíttetném újból.
Ma Pesten vagyok egész nap. Ha lehetõség lenne rá, akkor szeretném Tõled elkérni a rajzot, majd itthon beszkennelném és visszaküldeném postán. Amennyiben erre lenne lehetõség, akkor ha megkérhetnélek, a +36704583144 számon hívhatnál. Persze a szkennelést Te is megejthetnéd és adok egy e-mail címet, amire elküldhetnéd. Nekem mindkét megoldás jó lehet.
Köszi

Üzenet összefûzve: 2012. május 11., 23:19:32 DÉLUTÁN

Kedves Sándor!
Most értem haza és nagyon sajnálom, hogy nem tudtam hozzád bemenni, de 8 után végeztem a dolgommal és akkor már nem akartalak zargatni. Milyen megoldást látsz?
Köszi

Villanyreszelő

Üdv nektek!

Tudna valaki segíteni az ÉVÉ univerzál  Ué érintési feszültség,mérésének működésében,és értelmezésében?
Van róla gépkönyv,de nem egyértelmű számomra.