• Set top box kimenetén fázis van 3 1
Jelenleg:  

Szerző Téma: Set top box kimenetén fázis van  (Megtekintve 6057 alkalommal)

Nem elérhető NovillTopic starter

• villanyszerelõ mester
  • Régi motoros
  • Tudásbázis bõvítõje :)
  • Hírnév erő: 24
  • Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.
    • Villanyszerelõ
Set top box kimenetén fázis van
« Dátum: 2014. Május 26., 20:07:18 pm »
 Egy koax kábelén a fázis ceruza jelzett. Így a set top box kimenetén fázis van.  Multiméterrel mérve a nullához viszonyítva 85 V-t mértem. Ez csak egy set top box kimenetén volt a többin nem. Érdekes eset! Mi erről a véleményetek?

Nem elérhető nyaki

• Régi motoros
  • Hírnév erő: 16
  • nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.nyaki hamarosan megbecsült személy lesz.
  • Nem: Férfi
  • Az élet nem is bonyolult, csak azzá teszik!!!
Re:Set top box kimenetén fázis van
« Válasz #1 Dátum: 2014. Május 26., 20:34:35 pm »
"Ez csak egy set top box kimenetén volt a többin nem."

Üdv!
A fenti alatt azt kell érteni, hogy a többi set top boxon nincs, vagy a többi más típusú készüléken?
Lényeges az is, hogy hogyan vannak összetyúkbelezve a különböző készülékek.
Egyébként lehet akár normális is, mert a kapcsolóüzemű tápok nagy részénél a hálózat felőli végeket egy-egy X típusú kondival hidegítik a készülék teste felé, ezért az alkatrészek szórásától függően, kb. a hálózati fesz felére áll be a látszólagos testpotenciál. Ezt az EMI szabványok betartása miatt követik el. Ha a set top box bemenetére földelt koax kerül, akkor a virtuális test földeltté fog válni és a hibafesz is el fog tűnni. Persze ettől még lehet hibás a táp része, különösen, ha ennek a boxnak földelt a tápcsatija, mert akkor belül kötési/érintkezési hiba van, de több mindent kellene tudni az EPH-ról és egyebekről.

Nem elérhető NovillTopic starter

• villanyszerelõ mester
  • Régi motoros
  • Hírnév erő: 24
  • Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.Novill egy erő amivel számolni kell.
    • Villanyszerelõ
« Válasz #2 Dátum: 2014. Május 26., 21:14:39 pm »
Igen a három set top box közül csak az egyik okozta ezt a jelenséget a többi nem.

Nem elérhető zoli_varga

• Aktív tag
  • **
  • Hírnév erő: 1
  • zoli_varga nincsen befolyása.
« Válasz #3 Dátum: 2014. Szeptember 29., 09:50:44 am »
Ezek a készülékek legtöbbször kettős szigeteltek és vagy gyengeáramuak. Táp hiba. 50%ban biztos.

Nem elérhető Szirty

• Villanyász
  • Hírnév erő: 8
  • Szirty talán lesz valaki.Szirty talán lesz valaki.
« Válasz #4 Dátum: 2014. Szeptember 29., 14:40:11 pm »
Üdv Novill!

Nagyon gyakori probléma hogy a koax kábel árnyékolásán a szolgáltató felől bejön 50-150V AC.
Nem csak hogy a fázisceruza világít rajta, de ráz is. Sőt láthatóan szikrázik amikor csatlakoztatja az ember.
Ilyenkor annak a készüléknek a GND-je (test, jel fererencia pont) amelyikbe a kábelt csatlakoztatjuk erre a feszültségre kerül.
Innentől kezdve minden más is, amit ebbe a készülékbe csatlakoztatunk audio vagy video kábelen át.

Nálam ugyanez volt. Mindenen rajta volt kb 130V AC, amit a koax kábel hozott be. Számítógép, monitorok, TV, az erősítő, a hangfalakon, mindenhol. Ráadásul komoly brummot okozott a hangátviteli rendszerben.

Egy "felül áteresztő/leválasztót" építettem, amit rákötöttem a bejövő koax kábelre. és a probléma megszűnt.

Próbáld ki, hogy ha kihúzod a koxaot akkor min marad meg ez a fesz. Ha a szabadon lógó koaxon, akkor nem a set top box okozza :-)

Nem elérhető exchange

• Rendszeres látogató
  • Hírnév erő: 3
  • exchange nincsen befolyása.
  • Nem: Férfi
    • Almasiweb
« Válasz #5 Dátum: 2014. November 16., 18:28:10 pm »
Ugyanez volt nekem is: Digi Tv rázós gond végin kiderült hogy nem is a DigiTV beltéri hanem maga a TVből jön a feszültség. Na a lényeg a javasolt splitter EPH/PE kötése megoldotta a bajt.

Magát a jelenséget még régen észleltem akkor még asztali gépem volt Tv tunerel rákötve a Koax számítógép konnektorból kihúzva viszont a TV bedugva véletlen hozzáértem a gépházhoz na persze azonnal megcsapot, először csak néztem hogy mi a jóisten rázott meg mikor a konnektorba nincs bedugva, fázis ceruza rá persze világított is, na ott jöttem rá hogy a Koaxból érkezik a ajándék feszültség :D

Nem elérhető Szirty

• Villanyász
  • Hírnév erő: 8
  • Szirty talán lesz valaki.Szirty talán lesz valaki.
« Válasz #6 Dátum: 2016. Február 06., 16:02:22 pm »
Itt meg épp az EPH/PE összekötés okozta a problémát (búgást). Le kellett választani.
Itt is lehet hogy TV-ből jött a fesz. de valahonnan máshonnan, mert a bejövő koaxon is ott volt amikor nem volt rá csatlakoztatva (nálam) semmi.

Felhasználók, akik megköszönték:

Címkék: set top box Fázis mérés 

Hasonló Témák

Téma / Indította Válaszok Utolsó üzenet:
Üdvözlünk fázis

Indította Villanyszerelõ fórum üdvözlõ robot Bemutatkozás

1 Válaszok
1402 Megtekintések
Utolsó üzenet: 2012. Szeptember 15., 20:31:12 pm
írta nova
12 Válaszok
9255 Megtekintések