Kerti villanyszerelés, segítség

Indította Marco, 2014. május 21., 14:15:44 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

Marco

Üdvözlök minden kedves olvasót aki veszi a fáradtságot és elolvassa ezt , esetleg még segít is!
Nem vagyok villanyszerelő és nem is értek a villanyszereléshez sajnos , de nagyon szeretnék!
Jelenlegi problémám hogy áromot kellene vinnem egy távoli pontra a kertben. Találtam egy közeli dobozt és abban egy 3 eres kábelt de nincs bekötve illetve nem találtam a másik végét.
Ma nap megtaláltam egy másik dobozban a végét de ott 3 fázis van. A kérdésem az lenne hogy hogyan kell bekötni ,jelenleg a földelést a földeléshez kötöttem . Hogyan tovább?


Novill

Ilyenkor a kérdés a távolság és a terhelés. Vagyis a vezeték keresztmetszete fontos. Az elosztó táblától célszerű közvetlenül vezetni a kábelt. Ahol el kell helyezni a zárlati áramvédelmet biztosító kismegszakítót, illetve hasznos áramvédő kapcsolót is beszerelni. A fekete színű vezeték a fázis vezető, kék színű vezeték a nulla vezető és a zöld/sárga pedig a földelő vezető. Jobb ha szakember végzi e feladatokat. Érintésvédelmi szempontból a kiinduló pontnak megfelelőnek kell lennie , ezt műszeresen is ellenőrizni kell. Ha pontosabb adatokkal szolgálsz, akkor biztosan többen is tudunk segíteni.

tothgyula

Novill Kolléga véleményét kiegészítem a következőkkel.
Bármilyen furcsa, de villanyszerelési munkát csak szakember végezhet. Az MSzHD60364 szabványsorozat mindent leír és áram-védőkapcsoló használata szabadtéren, kertben KÖTELEZŐ! Azután mérni is kell, mert a színek szerinti kötésre nincs garancia! Élet és vagyonvédelemről van szó, nem beszélve, ha gyermek is hozzáférhet. üdví: TothGyula