Segitseget szeretnek kerni.

Indította EasyHQ, 2014. február 13., 08:26:55 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Szirty

Üdv Endre!

Idézetet írta: Simon Endre Dátum 2014. február 25., 17:37:58 DÉLUTÁN
Jogos lenne-e az érintett bünelekövetők nevesített, vagy névtelen felkérése arra ami bizonyítottan törvényellenes és a közmegitélés szerint is oktalan lenne, hogy legyen onnan eltávolítva, vagy esetleg jogszerű-e azoknak letépkedése az "érintettek" részéről, mivel ez akadályozza a mindennapi megélhetésüket ?

Amennyiben ezt ellenérvnek szántad az enyémmel szemben, akkor azt mondom, hogy szerintem nem kellene ilyen messzire menni.
A témával kapcsolatban minden eddigi hozzászólásom kizárólag a szabad információ áramlásra vonatkozott, amire ez a fórum is hivatott.

Az autótolvajt megakadályozni az autó eltulajdonításában bizonyos szempontból nyilván akadályozza a tolvaj megélhetését. A tolvajlás beteljesülése meg adott esetben a tulajdonosét. Ez önmagában mégsem lehet ok az autólopás legalizálására, ez szerintem eléggé nyilvánvaló.

Az hogy "A" ember azt ír "B" emberről egy fórumon amit csak akar, de "B" már nem írhat azt amit akar, mert "A" közbenjárásával korlátozzák, az nem teljesen ugyanaz a kategória.
Természetesen az "azt ír amit akar" az általánosan elfogadott hétköznapi normák írt és íratlan szabályainak betartásával együtt kell érteni.

Simon Endre

Nem-nem, teljesen félreértettél én a  privát véleményszabadság pátján vagyok és amíg meg nem győz bizonyíték ismereteim vagy hitem ellenében ki is tartok amellett. Ezt öreg rókák hagyományozták rám örök hála a nevelésükért. Remélem nem gondolod hogy az alávaló trükkös gazembereket védem, vagy netén nem kürtölném világgá ha környezetemben valakivel pláne valakikel ilyen mocskosság megesne, vagy nem mentenék minden potenciális áldozatot a trükkös lehúzások veszélyétől. En magam is sokszor voltam a saját rossz döntéseim és felületes megitéléseim álldozata. A jogról meg annyit, hogy a jogalkotás a jogértelmezés meg a jogalkalmazás ugyanannak a kasztnak a kezében van ne is számits a seítségükre, ezek egymásnak bíztosítanak munkát.

nova

Én is hiszek a szabad vélemény és szólásszabadságban. Viszont mindent a helyén kell kezelni. Úgy gondolom értem álláspontod, és nézőpontodat is a témával kapcsolatban. Viszont ha kicsit belegondolsz az én helyzetembe, akkor beláthatód, hogy a hosszútávú következmények nem segítik a fórum fejlődését. Nem azért fordítok annyi munkát saját szabadidőmből ennek a fórum rendszernek a működtetésére, hogy ilyen jellegű dolgok vonják el a figyelmemet. Te is mint sokan mások akik itt vannak a fórumon jó ideje, tudják, hogy nem szítom, inkább igyekszem csitítani a konfliktus forrásokat. Kérdezhetitek miért teszem ezt? Ezzel vissza is utalnék az előző hozzászólásomban írott szövegre, melyben azt fogalmaztam meg, hogy mind más személyiségek vagyunk. Én alapjában a békésebb utat keresem és választom, természetesen vannak olyan esetek, amikor határozottabb lépek fel bizonyos ügyeket tekintve. Viszont ez mint írtam nem olyan horderejű ügy. Ráadásul nem is ez a fórum célja, hanem az, hogy a villamos szakemberek normális hangnemben egymást segítve beszélgethessenek, információt cserélhessenek. Ilyen jellegű témákkal foglalkozó oldalak is vannak, ahol azt ecsetelik, hogy melyik cég megbízható, és melyik szélhámos. Nincsen is ezzel semmi bajom, hiszen mint írtam kezeljük a dolgokat a helyén.
Beszélhetünk itt nagyon sokat a szólásszabadságról és szabad információ áramlásról, viszont én döntésemkor hosszabb távon is mérlegelve, az említett megoldást választottam.
Döntést meghoztam, felelősséget vállalom.
Én nem akarlak meggyőzni saját nézőpontomról, álláspontomról, döntésem helyességéről. Csupán annyit tehetek, hogy leírom miért is így cselekedtem.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Simon Endre

Bocsánat a késés miatt , de a te megkövetésed is (nem valami elegáns így jelezni ) szándékomban vot. A fórum  nem lehet köbevésett mártiromság senki számára sem, minek  ádoznád fel idődet és idegeidet a jog-nak nevezett szemétdomb pulpitusán, ha mindenki tudja akit érdekel vagy érint ezek után, hogy ki a hunyó.