Segitseget szeretnek kerni.

Indította EasyHQ, 2014. február 13., 08:26:55 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

nova

Én töröltem, és módosítottam a hozzászólásokat!

Én távolítottam el a cég nevét, mivel megkerestek, hogy valótlan információk hangzottak el a cégükkel kapcsolatban. Mivel én nem tudom, és nem is akarom eldönteni ezen információk valóságtartalmát, így ezt a megoldást választottam.
Jó döntés? Rossz döntés? Döntse el mindenki maga, én ezt hoztam. Nem kívánok ilyen jellegű ügyekkel foglalkozni.
A fórum elsődleges célja, nem ilyen jellegű információk valóságtartalmának megvitatása. Nem mondom, hogy nincsen létjogosultsága. Hiszen mindenki igyekszik beszerezni az őt érdeklő információkat.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Könyves Kálmán

Kényes téma, de azért jó látni, mennyien olvassák már ezt a fórumot! :P


Szirty

Helló nova!

Idézetet írta: nova Dátum 2014. február 24., 19:13:26 DÉLUTÁN
Én távolítottam el a cég nevét, mivel megkerestek, hogy valótlan információk hangzottak el a cégükkel kapcsolatban.

Te pedig elhitted :-)

IdézMivel én nem tudom, és nem is akarom eldönteni ezen információk valóságtartalmát, így ezt a megoldást választottam.

Ezzel a megoldással döntöttél! Tisztában vagy ezzel?

Novill

Talán ez volt a legjobb megoldás. Egyébként nem probléma, mert  tudjuk úgy is, hogy melyek ezek a cégek. Több hasonló céggel én is tárgyaltam és nem kötöttem üzletet eggyel sem, mert át letehet látni a trükkökön. Egyik cég több referenciát adott meg és amikor felhívtam őket, vagy nem nyilatkoztak, vagy nem voltak elérhetők  ;). Egyik jó öreg ismerősöm mondta annak idején, az a munka amiért előre fizetned kell és mindent te adsz és te dolgozol, ott valami bűzlik , akkor nem szabad bemenni  ;) :D.

nova

Én mint a fórum adminisztrátora hoztam egy döntést, kérlek olvasd el figyelmesen előző hozászolásomat.  ;)
Minden döntés magában hordozza a maga felelősségét. Igen tisztában vagyok a döntésemmel, mérlegeltem és döntöttem. Mint írtam nem biztos, hogy mindenki egyetért ezzel. Ebben az esetben ez nem is tartom fontosnak, hiszen mindenkinek úgysem tudok, és nem is akarok megfelelni.
Az én elsődleges szempontom a fórum érdekeinek képviselete. Ezt a kérdést, nem érzem olyan témának melyre érdemes lenne nagy energiákat fordítanom.
Ez a fórum ha úgy tetszik, nem egy demokrácia ebben a vonatkozásban, hiszen kénytelenek vagytok elszenvedni az ilyen jellegű döntéseimet is. Akár teszik, akár nem. Lehet ezek a szavak egyeseknek kemény hangozzanak.
Mindig is lesznek egyéni érdekütközések és nézet eltérések. Akár kérdezhetném azt is, hogy neked mi (vagy mindenkinek) a véleményed, hogyan járjak el a témával kapcsolatba. Viszont nem teszem, hiszen ezt a döntést nem neked kell meghozni, és nem is másnak, hanem nekem.
Úgy gondolom soha nem zárkóztam el a párbeszéd elől, ezt a témát sem zártam. Meghallgatom a te véleményedet is, és reagálok is rá. :)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

EasyHQ

Adminunkal egyet ertek ez igy jobb lesz az elejen jo valaszokat kaptam a Ceg nez meg emlitesevel annyi celom volt h konkretizalni tudjam, mivel az ilyen cegbol 12 egy tucat. :) De megsem szerettem volna az alltalanositas csapdajaba esni :) koszonom a segitseget mindenkinek nagyon hasznos volt sokat segitettetek a dontesemben. Es meg egyszer elnezest kerek mindenkotol kinek ezzel kellemetlenseget okoztam.

Tapatalk-kal küldve az én Vodafone 975N-el


Szirty

Helló nova!

Nem kérdőjeleztem meg az adminisztrátori mindenhatóságodat.
Úgy is azt csinálsz, amit akarsz, ehhez kétség sem férhet. Én nem is írtam hogy mit kellene tenned.

Azonban egy kicsit félreértettél!
Ezt írtad:
IdézMivel én nem tudom, és nem is akarom eldönteni ezen információk valóságtartalmát

Amire én azt válaszoltam hogy azzal hogy törölted a kérésükre az üzenetet egyértelműen eldöntötted az információ valóságtartalmát (vagyis állást foglaltál a témában). Azaz nekik adtál igazat, vagyis úgy döntöttél, hogy az ellentétes tábornak nincs igaza.

Természetesen ezt is megteheted, mert miért is ne? De ezzel így ellentmondásba keveredtél.
Akkor nem döntötted volna el, ha mindkét fél üzenetét változatlanul bent hagyod. Ennyi volt a lényege annak amit írtam...

nova

A dolgoknak sohasem fehér és fekete oldala van. Döntésem hátterében egyáltalán nem az általad vázolt gondolatiság áll. Igazából a te szemszögedből nézve csak egy következtetést vontál le az általam meghozott döntést követően. Ez a kérdés nem eldöntendő kérdés, hogy most melyik oldalnak van igaza. Hiszen ilyen jellegű kérdések megválaszolása nem is az én, vagy a fórum dolga. Nem arról van szó, hogy hitelt érdemlően az egyik fél mellett döntöttem. Hiszen ebben az esetben, nyilván nem így jártam volna el. Hanem például a egyik oldalra állva hirdetném a fórum hasábjain saját látásmódom szerinti igazságot. Az említett cég sem azt választotta, hogy regisztrált a fórumon és kiáll saját igaza mellett. Amivel nincs is semmi bajom, hiszen nem kell a felesleges feszültség keltés.
Én látásmódom és döntésem szerint ez volt a legjobb megoldás, lehet később másként gondolom majd, de most így vélekedem.
Jelen pillanatban szerintem mást láttál a történet mögé, mint amit én látok az én szemszögemből. Ezzel sincsen semmi bajom, hiszen más emberek vagyunk, más gondolatisággal. Másként döntünk különböző élethelyzetekben, mások a döntéseink mögött húzódó szempontok is, más felelősségi szempontok is vannak akár a fórumon történő megnyilvánulásainknál is.
Egy dolgot akkor még egyszer leszögeznék, én ebben a kérdésben nem adok senkinek igazat, hiszen a helyzetemnél fogva nem tudom eldönteni igazságtartalmát egyik információnak sem. Egyik fórumtárunk által írt hozzászólást tudnám még idézni, hogy ez egy kényes kérdés.
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

Szirty

Üdv nova!

Teljesen egyetértek azzal amit leírtál! Korrekt!
De még mindig nem teljesen ez az ami miatt beleszóltam.

Én semmivel többet nem láttam bele annál mint amit leírtál. De az elképzelhető, hogy te másra gondoltál közben.
Egyszerűen csak másképp közelítem meg a dolgot.
Gondold el, hogy "A" személy írogat ide bármit (nyilván a bármi alatt bármi ide illő dologra kell gondolni), ami "B" személynek ilyen vagy olyan okból nem tetszik.
Ezért "B" személy ír neked, és megkér, hogy töröld "A" személy üzeneteit és megindokolja (az indoklását nem bizonyítja, csak indokolja).
Az indoklást ha te elfogadod, akkor törlöd... EZ az ami nem feltétlenül van jól (nyilván az adott helyzettől függ).

IdézEgyik fórumtárunk által írt hozzászólást tudnám még idézni, hogy ez egy kényes kérdés.

Az biztos! Éppen ez ad neki komoly jelentőséget!

Simon Endre

Náluk és még sok-sok épület lépcsőházában ki vannak plakátolva a trükkös lopásokra és más átejtésekre figyelmeztető hirdetmények. Jogos lenne-e az érintett bünelekövetők nevesített, vagy névtelen felkérése arra ami bizonyítottan törvényellenes és a közmegitélés szerint is oktalan lenne, hogy legyen onnan eltávolítva, vagy esetleg jogszerű-e azoknak letépkedése az "érintettek" részéről, mivel ez akadályozza a mindennapi megélhetésüket ? Igen volt olyan napi hír hogy bizonyos alkoholos italokban metanol van, de ki gyárja, importálja és forgallmaza az ma sem publikus. Az igaz hogy az érintett kereskedelmi hálózat legalább takarított a saját portáján, de mi legyen azokkal akik takarítani sem akarnak ?