Kombi kazán használata inverteres aggregátorról

Indította robesz, 2014. január 18., 21:16:55 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

robesz

Idézetet írta: Simon Endre Dátum 2014. január 21., 18:16:34 DÉLUTÁN
Robesz
Átnéztem a kapcsolási rajzokat az agregátorban még kimeneti alacsonyfrekvenciás szűrés is van, (kondi,) viszont a csatlakozást nem villásdugóról, hanem az egyetemesnek nevezett csatlakozóról kellene megoldani, az valami banándugó vagy csavarszorító, lényeg hogy az egyszer kialakított sarkítás ne változzon és a további fogyasztók számára még maradjon meg a gépen lévő 2+f aljzat. Nem közölted, hogy a kazán szerelése milyen stádiumban van és hogy hálózati gázról fog-e üzemelni, mert akkor az üzembehelyezés garancia és bíztonsági okokból hivatalos kell legyen, ennek feltétele az EPH kialakítása és ebben mindenképp benn foglaltatik a csövek és a kazán "földelése" is. A kazán paneljén lévő M1 csatlakozósávon kell közösítened az 1sz. fémtestet a 2sz. "nullával" ezt azért írom időzőjelesen, mert ettől az összekötéstől válik az a tápág nullává. Amennyiben a hosszútávú üzemelésben várományos a szokványos villamos hálózatra való csatlakozás, akkor a földelést is előírásszerüen kell kialakítanod és azt ki is kell mérni és bizonylatolni. A próbát, amennyiben még nem tetted meg bátran elvégezheted. A kazán és az agregátor is jó választásnak tűnik zavarok még lehetnek, de kár vagy vészhelyzet semmiképp.
köszönöm a választ. A kazán nyár óta működik, egy régebbi lett cserélve tehát egy hálózatról működő rendszert szeretnék vészhelyzetben a honda eu10 ről működtetni.  Kicsit még tanulmányoznom kell, amit írtál.  köszönöm

Üzenet összefûzve: 2014. január 22., 22:33:12 DÉLUTÁN

Sajnos a nekem meglévő rajzon mások a jelölések, ezért csak sejteni tudom amit írsz. Esetleg ha a te rajzodat el tudnád juttani könnyebben tudnám értelmezni.
De kezdjük előröl és elmondom azt is  hogy én hogyan gondoltam kivitelezni rajz nélkül kútfőből. Előre mondom nem vagyok szakember csak lelkes amatőr.
Szóval a kazán tudtommal szabályosan beépített használatban lévő gép. Én villásdugósan kapcsolom a hálózatra, mert így könnyebb az átállás ha kell. Szóval tételezzük fel hogy normál üzemben minden rendben, az EPH is, minden.
A kazán polaritásérzékeny, ez jeölve is van a tápkábelén, nyilván ez azt jelenti hogy a konnektorba is csak így lehet bedugni. Ezzel semmi baj nincs, tökéletesen működik.
A megoldás szerintem az aggregátoros üzemre:
Kihúzom a fali konnektorból a földelt dugvillát azt az aggregátorba csatlkoztatom. A felszabadult fali dugaljba  teszek egy hagyományos földelt dugvillát, amiből egyetlen szálat,  a védőföldet hozom ki. Ezt a védőföldet kötöm rá az aggregátor földelési pontjára.
Ez így jó?
Tehát ezzel az aggregátort a lakás EPH jára kötöm. Így az aggregátor ehhez képest tudja kiadni a nullát és a fázist. Szerintem ez így tök ugyan az, mint az erőműtöl jövő hálózati táplálás kicsiben a kazán szemszögéből nézve. Nos?

robesz

Nos, ezt a rejtett nullázást nem tudom fogom-e merni az új kazánnal kipróbálni.

Viszont ma mértünk egy érdekeset.

Az EU10i aggregátor csatlakozóin mérhető feszültség természetesen 240 V körüli. A csatlakozási pont és a földelő kontaktus közt annak be nem kötött állapotában is mérhető 120V ! Ha a földelési pontot rendesen leföldelem akkor is!
Gondolom ez az anomála is az inverter varázsa. Ugyanis ez egy csak digitális műszerrel mérhető szerintem "fantom" feszültség, mert rövidzárra sem jön ki mérhető áram. ezt a tesztet csak azért csináltam, mert tudtam erről a 120 V-ról és ha az tényleg 120 V lenne, akkor ha megcsinálom az általad javasolt összekötést a kazánban, akkor azt a 120 V-ot vittem volna ki a kazántestre.
Ehhez képest válik csakugyan érdekessé a föld és az egyik csatlakozási pont összekötése a kazánban. Most már kíváncsi vagyok mi lesz belőle.
Jó lenne egy másik teszt kazán, amivel nyugodtan lehet próbálkozni.


Simon Endre

Robesz !
A kazán nem üzemeltethető 2+f villás dugóról és pont azért nem mert a nulla sarkítottsága sem a hálózati sem az agregátoros üzemben nem lesz bíztosított, azt csak ipari, vagy un. Y csatlakozó tudja  megolodani. Az ipari csatlakozót nem javaslom, mert drága és bunkó viszont az "Y" megfelelne, de ebből fali dugaljzat nincs magyarországon forgalomban, így csak beépíthető, vagy lengő lehet az energiát szolgáltató (mindkét) aljzat. Okosabb lenne a kazán fix bekötése egy választó kapcsolóval, amely dobozában a kívánatos kötések és sarkítások is bíztosítva vannak. Mivel a méréseitek szerint az agregátor csak kapacitív csatolásban van a földel, (azaz a fémszerkezetével ) a sarkítást a kapcsoló dobozban lévő nulla-PE kötés fogja megoldani, amikor az agregátor van kiválasztva. Erre a dobozra már szerelhetsz Y aljzatot, de síma kábel+villásdugó is megteszi amely az agregátorral való összekötöttetést bíztosítja. Ezen a csatlakozón fontos feltüntetni, hogy ez csak az agregátorba dugaszolható, mert ha a ház hálózatába dugja valaki úgy nagy csati is lehet, ha csapok nem jól találkoznak.
A részletekről küldök doksit, de a rajzokat csak akkor töltöm fel a fórumra, ha nem tudsz E-mail fogadni. A kábel, doboz, csatlakozók, típusa, kinézete, bekötése fotókkal lészen megtámogatva.

robesz

Köszönöm. Várom az anyagot, a profilomban elérhetővé tettem az e-mail címet.. 10 Mb-ig jöhet.

Üzenet összefûzve: 2014. január 25., 12:50:35 DÉLUTÁN

Lehet, hogy túl óvatos vagyok , de inkább kétszer kérdezek. Ha jól látom a gond a szikragyújtással van. Arra jutottam hogy lehetne tesztelni a szintén konektorból működő gáztűzhelyen. Feltételezem hogy a gyújtás része ugyanaz. Így nem a kazánt kockáztatom télen. Mert ha jól gondolom a dolgot akkor ahhoz hogy gyújtani tudjon aggregátoros üzemben közösíteni kell az aggregátor egyik kimenetét és a föld veztéket. Nem megfeledkezve arról hogy ezzel a védőföldet is megszüntettem.

robesz

Idézetet írta: Simon Endre Dátum 2014. január 24., 22:40:16 DÉLUTÁN
Robesz !
A kazán nem üzemeltethető 2+f villás dugóról és pont azért nem mert a nulla sarkítottsága sem a hálózati sem az agregátoros üzemben nem lesz bíztosított, azt csak ipari, vagy un. Y csatlakozó tudja  megolodani. Az ipari csatlakozót nem javaslom, mert drága és bunkó viszont az "Y" megfelelne, de ebből fali dugaljzat nincs magyarországon forgalomban, így csak beépíthető, vagy lengő lehet az energiát szolgáltató (mindkét) aljzat. Okosabb lenne a kazán fix bekötése egy választó kapcsolóval, amely dobozában a kívánatos kötések és sarkítások is bíztosítva vannak. Mivel a méréseitek szerint az agregátor csak kapacitív csatolásban van a földel, (azaz a fémszerkezetével ) a sarkítást a kapcsoló dobozban lévő nulla-PE kötés fogja megoldani, amikor az agregátor van kiválasztva. Erre a dobozra már szerelhetsz Y aljzatot, de síma kábel+villásdugó is megteszi amely az agregátorral való összekötöttetést bíztosítja. Ezen a csatlakozón fontos feltüntetni, hogy ez csak az agregátorba dugaszolható, mert ha a ház hálózatába dugja valaki úgy nagy csati is lehet, ha csapok nem jól találkoznak.
A részletekről küldök doksit, de a rajzokat csak akkor töltöm fel a fórumra, ha nem tudsz E-mail fogadni. A kábel, doboz, csatlakozók, típusa, kinézete, bekötése fotókkal lészen megtámogatva.
sanjos nem kaptam még meg az ígért dokumentumokat.

Simon Endre

Bocs Robesz a késésért az anyagod néhány fotó kivételével össze van szedve sajnos az otthoni hálózat rendszeres összeomlása miatt szinte NET képtelen voltam, most olvasom vissza több napra a "sajtót" a kapcsoló típusát meg csak igy tudom azonosítani mert itthon nem tartok katalógusokat. A gáztűzhely nem referencia, mert nem a gyújtásban, hanem a láng figyelésében van a lényeg, erre meg lefeljebb valami laboreszköz lenne alkalmas próbababa.
Addíg is be kell szerezned egy KKM0 6005 vagy KKM0 6003 kapcsolót (tokozva) ez az aktuális üzemmód kiválasztásához kell. A 6005 lenne a jobb, mert abban van "0" helyzet is. A kapcsoló dobozán legalább egy kábelnek PG-9 vagy PG11 tömszelence kell amibe az agregátor kábelje csatlakozik  ez a tömszelence  profi legyen mert ez rögzíti a flexibilis kábelt a többi csatlakozás fix szereléssel gumi átvezetős is lehet. Továbbá kell annyi legalább 3x1-es MT kábel ami az agregátoríg elér, meg egy 2+F jófajta villásdugó és szerezz be megfelelő érvéghüvelyeket és présfogót is, (ha még nincs,) hogy a szerelésed szakszerű legyen.  Ez már az eddigi ráfordításaidhoz képest aprópénznek számít. A rajzot és a fotót E-mail-ben küldöm. Ha javasolt kapcsolót nem tudod beszerezni vagy drágának tartod van más megoldás, de ahhoz több munka és több utánjárás kell. (Doboz, kimunkálás és a megfelelő kapcsoló beszerzése.)

robesz

Köszönöm az infokat. Egy pici gondom azért van. Illetve 2.
Egyik hogy az én kazánom egyel újabb változat és minimálisan más a panelja. Digitális kijelzője van. Nincs 3 elektróda mint a küldött rajzon , csak 1.
Kettő hogy bár tudom hogy ez a tiszta munka, de nem akarom átépíteni a dolgokat csak arra voltam kíváncsi hogy hol mit kellene összekötni ahhoz hogy áramszünet esetén ideiglenesen működjön. Gondlom ez istenkísértés, mert ettől precízebben dolgoztok, erre a problémára a lehető legolcsóbb ideiglenes szükségmegoldást keresem.
De ezzel együtt is nagyon kösz a segítséget!

Simon Endre

Szia Robesz !
Most megint visszafelé navigálok és ma vettem észre hogy volt 29.én is közlendőd. Én meg miután elküldtem privibe a (nem reklámanyagnak szánt) alkatrészadatokat, beszerzési helyeket és magánközlendőimet, vártam az E-mail címedet, ahova a rajzokat és a fotót is küldtem volna . Ez neked lett volna fontos, mert az egyik rajz pont azt mutatja meg, hogy mi a legegyszerűbb megoldás, amivel alig lenne munkád és főleg azért, mert az a változat kapcsolómentes és nem számít buherálásnak. Nem tudhatom ez a energiaellátási bíztonság mennyire van kihegyezve, mert amit ebbe beruháztál nem volt aprópénz, de van fogalmam róla mit jelent az energia függőség. Egy bakonyi erdészlakban lakik volt kollégám, ő még napra és szélre is beruházott a meglévő (megbízhatatlan) villamos hálózat mellett. A kapcsolási rajz annak a kazánnak a rajza aminek tipusát megadtad. Hasonló gyártmányok rajzai is megvannak, kételektródások és digitális kijelzővel szereltek is, azoknak viszont csúszósarus hálózati csatlakozójuk van nem pedig sorozatkapcsos és a jelölési metodikájuk is más. Küldök egy ilyen változatot is. Az elektródaszám többlet csak a gyújtást érinti a lángfigyeléshez nem kell egynél több, mivel a fémszerkezet a másik elektróda. Ez itt a probléma forrása.

Üzenet összefûzve: 2014. február 02., 13:49:12 DÉLUTÁN

Bocs' a csatolmány lemaradt a korrekció azt már utólag nem engedte. Nova tudsz valamit csinálni, mással is előfordult  már ilyen.

nova

Bizonyos ideig tudjátok még szerkeszteni az elküldött hozzászólásokat is.  ;)
Igaz egy új hozzászólást pedig egyből összefűz a rendszer. (24 óra)
Villanyszerelõ fórum szabályzat - Kezdő fórumozók figyelmébe! - Közlemények

Privát üzenet funkció nem szakmai kérdések megválaszolására van fenntartva!

robesz

Köszönöm!

Üzenet összefûzve: 2014. február 06., 21:07:55 DÉLUTÁN

Idézetet írta: robesz Dátum 2014. február 06., 18:09:07 DÉLUTÁN
Köszönöm! Sajnos privátban nem kaptam semmit, pedig nagyon érdekel a kapcsoló nélküli megoldás. Itt hozzáférhetővé tettem az e-mail címem. Ha megkaphatnám azokat az anyagokat is remek lenne.