Fogyasztásmérőhely többlépcsős túlfeszültség védelme

Indította petike199600, 2014. január 08., 07:56:58 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

Gyurmaúr(fi-relé)

Nem pite a barátosnéd, hogy egy ilyen fullos cucckát ficcentett, ammán tutter... ;) Ami a lényegi részt illeti; csatlakozom 980-as kollégához, mivel a "C"-s lépcsőfok a MÉRT főelosztóban kap helyet (L.kép, ahol a piroska a "C"-s cucc), ezért ez feltételezi, hogy a méretlen főelosztóban, azaz a mérők alatti (PVT esetén) középső 3030-as kábelfogadóban van, lennie kell egy -igen ,ez is fontos!- ugyanilyen, azaz jelen esetben Phoneix Contact gyártmányú, szikraköz kamrás, tehát "B"-s , TN-C, azaz 3 fázis + PEN bekötésű cuccosnak, melyet dettó előtét biztosítani kell, mely ebben az esetben az ugyanebben a tokozottban helyet foglaló NH0-ás késes aljzatokban helyet foglaló min. 100A-es gG/gL típusú késes bizti, ami egyúttal az épület 1. túláram védelmi eszköze.  A mért főelosztóban a bejövő mért főkábel először a Fő Fi-relébe érkezik, s onnét kell egy, min. 6mm2-es MKh vezetékkel létesített kiágazás a cucc előtét biztijének L kapcsaihoz. Ami az általad "konnektornak" titulált 2 "lyuk" a túlfeszvédelmi unit jobb alsó részén, nos az a PE/EPH csatlakozó csavar, melybe egy min. 10mm2-es MKh-t kell bekötni, ami a mért főelosztó PE sínjéhez van hozzá kötve. Nem akarlak elkeseríteni, de ezt 100 rugóért senki nem fogja tőled megvenni, ugyanis ennyiért, bontatlan dobozban, garival, számlával kapja meg az illető és akkor listaáron vette meg... Sztem, ha olyan 40-50 rugót kapsz érte, akkor már jól jártál, sorry... :'( Sztem, jobban teszed, ha a legközelebbi combosabb szerelésednél rádumálod az ügyfeledre, aki még térdre is fog borulni nemes nagyságod előtt, hogy ilyen mélységig gondoltál rá...

Üzenet összefûzve: 2015. február 27., 22:31:49 DÉLUTÁN

Lemaradt a PVT mérőszekrény képe, úgyhogy nyomatom azt is...

faxelektro

JÓ estét
           Gyurmaúr köszönöm a választ de amelyik két lyukról írsz nem jól érteted mert amire én az a tetején van és három olyan csatlakoztatható lyuk ami balról-jobbra nézve az L1 L2 L3 után van ezt nem tudom,hogy mire szolgál.
Másképp ha nem kerül kinek fel szereljem vissza adom akitől kaptam annak és kész. Fel teszek néhány képet amit kérdeztem az első képen látható.A képeket telefonnal csináltam nem a legjobb minőség.ÉS inkább tanulni akarok nem is a felszerelése olyan fontos mert ezen kivel van épp elég munkám.
                                                                                                         Kösz minden segítséget.   

Marton

Idézetet írta: faxelektro Dátum 2015. február 28., 19:34:51 DÉLUTÁN
nem jól érteted mert amire én az a tetején van és három olyan csatlakoztatható lyuk ami balról-jobbra nézve az L1 L2 L3 után van ezt nem tudom,hogy mire szolgál.
Az a zöld, 3 pólusú csatlakozó egy állapot távjelző morse érintkező kimenet. Ehhez tartozékként kellene lennie egy szintén zöld csatlakozó hüvelynek melybe beköthetőek a vezetékek. Ezt mutatja is a mellékelt dokumentum második rajza. Ez 250VAC esetén 2A-el terhelhető. Tehát ide jelzőlámpát, kürtöt lehet kötni.

Gyurmaúr(fi-relé)

Ja, hogy a kis zöld... Na, azzal lehet mindent, amit Marton kolléga írt, illetve ezzel lehet a távfelügyeleti funkciókat csatlakoztatni. Nyilván, amennyiben csak "nyűg" (azért ez sokat elmond a hazai villanyászati igényekről, hogy egy ilyen ful extrás cuccot (se) értékelnek a tisztelt "egybegyűltek" , azaz a júzerek, akiknek sok esetben több100ezres, ha nem millás értékű vill, híradástechnikai, háztartási "fehérárú" cuccaik vannak és akkor sajnálnak 40-50-80 ezer "jó" Magyar forintot akárcsak egy "C"-s cuccra, ami azért kiegészítve 1-2 "D"-s unittal már képes arra, hogy a villámcsapás okozta 2-10kV-os túlfesz löketeket gyakorlatilag 98-99%-ban kiüsse. Ez a kategória a villámcsapások kb. 30-35%-át teszi ki, tehát statisztikailag a 10 és vagy 0.4kV-os hálózatba érkező minden 3. villámcsapás ekkora fesz. löketet indukál, mely persze függ pl attól is, hogy az adott épület milyen szabad vezeték távolságra található a becsapódási ponttól!  :'(

980POWER

Pont írni akartam, 12, 11, 14, Vissza jelzőt lehet rá tenni, az már a tulaj vagy a kivitelező dönti el, milyet. Az általam mellékelt PDF 2. képkockája mutatja, nagyítsd ki?

faxelektro

=Köszönöm a segítségeteket most már csak egy gazda (gazdag ) kellene akinek el adjam vagy felszerelni.